28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Becík sa nepríjemne pýta: Ako sa človek dozvie, či múka, ktorú má doma, nie je kontaminovaná? Prečo vláda klame tento národ? (VIDEO)

Kauza kontaminovaného ukrajinského obilia, ktoré sa dostalo na Slovensko a spracovalo sa v kolárovskom mlyne, stále neutícha. A to aj napriek tomu, že poverená vláda v demisii sa usiluje upokojovať občanov, že sa nie je čoho báť.

Slováci sa už nie raz presvedčili o tom, že do našich obchodov patriacim zahraničným reťazcom sa dostávajú menej kvalitné potraviny ako na „západe“. Teraz však k nám došlo obilie kontaminované nebezpečnými pesticídmi z Ukrajiny, ktorej všemožne pomáhame nielen zbraňami, ale aj potravinami či poskytovaním rozličnej pomoci. Zvykne sa hovoriť, že za dobrotu na žobrotu, čo zrejme v tomto prípade platí do bodky. Tak, ako kauza rýchlo vznikla, tak sa ju snažia kompetentní rýchle zmiesť zo stola, že však sa „nič také hrozné nestalo“ a vlastne je všetko v poriadku. Že nie je hovorí vo videu na sociálnej sieti nitriansky župan Branislav Becík, ktorý vždy stojí na strane slovenských obchodníkov, poľnohospodárov a aj samotných ľudí.

Becík sa nepríjemne pýta: Ako sa človek dozvie, či múka, ktorú má doma, nie je kontaminovaná? Prečo vláda klame tento národ? (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Koná vláda dostatočne v prospech zdravia nášho národa?

Poverení ministri síce pred pár dňami zvolali tlačovku, na ktorej chceli všetko „dokonale“ vysvetliť, lenže podľa Becíka sme sa vlastne (ne)dozvedeli ohľadom obilia z Ukrajiny ako vždy nič…. „Vláda po týždni konečne vláda prišla s informáciou, ako odhalili kontaminované obilie na Slovensku. Konečne po týždni som sa dočkal tlačovky odvolaného ministra pôdohospodárstva Vlčana, ale bohužiaľ ja, ale ani verejnosť, sme sa stále nedozvedeli, odpoveď na moje otázky. Dozvedeli sme sa len to, že informácie o kontaminovanom a nekvalitnom obilí šíria len opozičné strany. A vraj sa za to máme ospravedlniť,“ konštatuje hneď v úvode Becík, ktorý sa vraj len pýta legitímne otázky. „Veď to boli práve oni, ktorí upozorňovali na problémové obilie a konkretizovali aj mlyn,“ pripomína nitriansky župan.

Becík sa hnevá: Celý problém sa snažia ututlať, ale ja to tak nenechám! Kto za toto bude niesť zodpovednosť?

Becík sa nepríjemne pýta: Ako sa človek dozvie, či múka, ktorú má doma, nie je kontaminovaná? Prečo vláda klame tento národ? (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

„Z tlačovky odvolaného ministra Vlčana sme sa nedozvedeli nič, preto zopakujem otázky pánovi odvolanému ministrovi a podotýkam, že sa ich nepýtam ako politik ani ako župan Nitrianskeho kraja, ale ako otec troch školopovinných detí, ktorý má len strach pred tým, či vláda dostatočne koná v prospech zdravia nášho národa, či postihuje priekupníkov, ktorí len za vidinou zisku umiestňujú obilie do našich mlynov a likvidujú slovenských poľnohospodárov. Likvidujú slovenských poľnohospodárov obilím, ktoré má cez Slovensko len prejsť a končiť na iných trhoch. Takže sa opakovane pýtam, pán minister Vlčan, koľko ton pšenice a múky bolo za posledný rok dovezených na Slovensko z Ukrajiny či koľko takejto pšenice a múky prešlo kontrolou?“ kladie Becík pre povereného ministra nepríjemné otázky.

Becík sa opäť hnevá: Ochrana zdravia slovenských občanov túto bandu zapredancov nezaujíma, a nikdy ani nezaujímala!

„Kde sa nachádza múka z ukrajinského obilia, ktorá sem mohla prúdiť aj z iných štátov prebalená už nie pod značkou ako ukrajinská pšenica? Ktoré mlyny ju zomleli na múku, ktoré pekárne z nej pečú chlieb a ktoré obchodné reťazce ju predávajú na svojich regáloch? Ako sa človek dozvie, či múka, ktorú má doma, nie je kontaminovaná?“ pýta sa ďalej nitriansky župan. „V polovici apríla to bola táto odvolaná vláda, ktorá sama priznala, a dala aj vyhlásenie, že v jednom z konkrétnych mlynov na Slovensku našli kontaminovanú pšenicu, a dnes tieto informácie minister poprel. Je veľmi zaujímavé, a nech si občan spraví názor sám na vládu, ktorá viac nepomáha a klame tento národ, ako by mala robiť v prospech nás všetkých,“ uzatvára svoje video nitriansky župan Branislav Becík. A nahnevaní Slováci s ním v drvivej väčšine opäť iba súhlasia.

Becík sa nepríjemne pýta: Ako sa človek dozvie, či múka, ktorú má doma, nie je kontaminovaná? Prečo vláda klame tento národ? (VIDEO)
Zdroj: FB / Branislav Becík

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x