18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Zuzana Čaputová zjavne nie je jediná ústavná činiteľka, ktorá nerozumie krajine, v ktorej žije, myslí si právnička Laššáková (VIDEO)

Poslanci Národnej rady, ktorí hlasovali za podpis „obrannej“ dohody s USA, sa po zverejnení ich mien, fotografií a miest bydlísk cítia odrazu ohrození. Doteraz, keď boli v utajení, si hladili bruchá pri tom ako robili proti svojím občanom, no odrazu sú vraj „ohrození“.

Slováci si neželajú pobyt amerických vojakov na svojom území, čo dali jasne najavo. Žiaľ, 79 nimi volených zástupcov si povedalo „NIE“ a zahlasovalo za pobyt Američanov na našom území. Mysleli si pritom, že zostanú v utajení a všetko bude tak, ako si to želajú americkí poskokovia vo vedení nášho štátu. A tu odrazu bum, zverejnili sa ich mená aj s fotkami a začal sa na nich hon, čoho sa oni zľakli a požiadali o policajnú ochranu. Uznávaná medzinárodná právnička Judita Laššáková im však vo videu niečo pripomína. Niečo, čoho si mali byť vedomí skôr než ten paškvil s Američanmi podporili.

Vy zastupujete aj moje záujmy hoci som vás nevolila a ani voliť nebudem

Zuzana Čaputová zjavne nie je jediná ústavná činiteľka, ktorá nerozumie krajine, v ktorej žije, myslí si právnička Laššáková (VIDEO)
Zdroj: screenshot video Judita Laššáková

Poslanci SaS, ku ktorým sa pridali aj ich kolegovia z OĽaNO, podali trestné oznámenie vo veci týkajúceho sa šírenia poplašnej správy ohľadom ich osôb. Laššáková vo videu ukazuje vyjadrenie „nejakého“ poslanca z OĽaNO (Marek Šefčík – pozn. red.), ktorý vysvetľuje, prečo spomínanú „obrannú“ dohodu podpísali. Pri tej príležitosti spomenula aj to, že ona stavanie šibeníc, umiestňovanie rakví a vykrikovanie rozličných hesiel pred domami politikov neschvaľovala ani za vlády Roberta Fica, a neschvaľuje ich ani teraz. Smeje sa však na tom, že predpovedala to, že kauza podpisu dohody bude mať ešte svoje dozvuky. „Pán poslanec, skúste si nalistovať článok 73 Ústavy Slovenskej republiky odsek 2 a hneď prvú vetu. V nej sa totiž píše, že poslanci sú zástupcovia OBČANOV, nie voličov. Vy zastupujete občanov,“ prízvukuje poslancovi OĽaNO právnička Laššáková.

DAREBÁČKA, odstúpte! Chceme žiť a vychovávať naše deti v slobode, láske a mieri, odkazujú rodičia detí prezidentke

„Všetci poslanci všetkých občanov. Čiže aj vy zastupujete moje záujmy. Aj keď som vás nevolila a v budúcnosti ani voliť nebudem,“ dodáva Judita Laššáková, ktorá vo videu ponúka aj názor poslankyne za SaS Anny Zemanovej, ktorá dala v parlamente procedurálny návrh na to, aby umlčala opozíciu. Aj ona mala podľa Laššákovej na tlačovke celkom „kvalitné“ vyjadrenia. „Pani Zemanová vie kde je článok 73, ba aj odsek 2, lenže prvú vetu, že „Poslanci sú zástupcovia občanov vynechala a išla rovno do druhej, teda možno aj podľa toho vedela povedať, že hlasujú podľa svojho svedomia a presvedčenia. Škoda, že nedočítala záver tej vety lebo ten hovorí, že poslanci nie sú viazaní príkazmi ani palcom nikoho. Stačilo by len dodržiavať Ústavu. Keď si už načítala čl. 73, tak by mohla ísť trochu nižšie kde je čl. 75 ods. 1, v ktorom sa nachádza sľub poslanca,“ hovorí ďalej právnička.

Čaputová radí Kažimírovi odstúpiť. „Mala by sa pozrieť sa na seba,“ odkazuje právnička Laššáková

Zahlasovali za segregačný zákon a vydávajú vyhlášky proti ľuďom

„V ňom poslanci sľubujú vernosť Slovenskej republike. Teda aj to, že budú plniť svoje povinnosti v záujme občanov Slovenskej republiky. Ale ak sa boja, tak existuje pre nich určitá možnosť ochrany. Pretože naozaj, ak sa im niekto vyhráža, tak s tým absolútne nesúhlasím a nemalo by to byť. To, že si mali uvedomiť čo robia je druhá vec,“ konštatuje Laššáková, ktorá ponúka zaujímavé riešenie. „Ak boli dobré nejaké karanténne budovy pre našich občanov vracajúcich sa zo zahraničia v dobe covidovej, tak prečo by to nebolo dobre teraz pre našich „ohrozených“ poslancov? Keby sa presťahovali do týchto budov, tak by ich polícia, ale dokonca aj ozbrojené sily, mohli chrániť a nič by sa im nestalo,“ navrhuje Laššáková. „Že pani Zemanová tvrdí, že generálny prokuratúra nekoná, lebo sa vraj zmluva sa generálnej prokuratúre zmluva nepáči, no tak to si vyprosujem, pretože pani Zemanová, ako poslankyňa, nemá čo vedieť čo začal, alebo nezačal ktorýkoľvek prokurátor vyšetrovať či dať príkaz na vyšetrenie,“ čertí sa právnička Judita Laššáková, ktorá vraj poslancom nezávidí, a na samý záver videa dodáva: „Zjavne nie je Zuzana Čaputová, pochádzajúca z Progresívneho Slovenska, jediná ústavná činiteľka ktorá nerozumie krajine v ktorej žije.“

A čo Slováci? Tí so slovami Judity Laššákovej v drvivej väčšine súhlasia. „Oj, oj! Zapredali ste Slovensko vážení koaliční poslanci, a to napriek tomu, že viac ako 50% Slovákov vám túto zradu vyčítalo, vyčíta a bude vyčítať. Zdá sa, že vás začína svedomie kántriť. S tým neurobíte nič, pošliapali ste práva ľudí a ústavu. Ja vám neprajem nič viac a nič menej, len aby ste sa vykúpali v bahne, ktoré ste priniesli do parlamentu, do vlády a prezidentského paláca. A ak sa nemýlim vlastizrada je nepremlčateľná, tak si zaplávajte,“ napísal Igor Gogo Mydlo. „Na jednej strane sa poslancom, ktorí hlasovali za zmluvu nepáči, že sa im ľudia vyhrážajú a volajú ich vlastizradcovia, na druhej strane sa pozrime čo títo „poslanci“ urobili. Zahlasovali za segregačný zákon, vydávajú vyhlášky proti ľuďom, aj keď tie vyhlášky sú proti ľudom a ústave, nazývajú protestujúcich ľudí dezoláti, opice, fašisti. Prijali stupídne zákony, napr. O národných parkoch, každý týždeň kauza na kauzu, prehajdákané miliardy, hazard pri vakcinovaní s ľudskými životmi a oni idú podať trestné oznamánie? Tak ak sa niekomu nebude páčiť čo táto „vláda“ „urobila“ pre ľudí a ešte budú ľuďom nadávať, tak potom „poslanci“ nemôžu za to čakať nič dobré. Každého koaličného poslanca, ktorý niekoho označí za fašistu, by hneď mali rovno odsúdiť a zavrieť za šírenie nenávistných prejavov,“ pridal Martin Jurkáček.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články