21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Čaputová radí Kažimírovi odstúpiť. „Mala by sa pozrieť sa na seba,“ odkazuje právnička Laššáková

Guvernér našej Národnej banky Peter Kažimír lieta v poriadnom maléri. Na krku má podozrenie z trestného činu podplácania, čo však on odmieta. Nezastala sa ho ani prezidentka, ktorá mu dokonca „odporúča“ odstúpenie z funkcie.

„A už se zase perou!“ Parafráza textu známej českej komédie Slunce, seno a pár facek dokonale sedí na to, čo sa deje na našej politickej scéne. Netýka sa to teraz čisto politikov, ale prezidentky Zuzany Čaputovej a guvernéra našej Národnej banky Petra Kažimíra. Prezidentka mu za podozrenie z podplácania radí odísť z funkcie, on však podozrenia polície odmieta. Na celú vec sa v statuse pozrela aj skúsená právnička Judita Laššáková.

„Za ušami“ o spôsobe a podmienkach zápisu do zoznamu advokátov má aj naša hlava štátu

Hlava štátu podľa našej právničky napísala krátky status, v ktorom sa nechala počuť, že keby bola na mieste guvernéra NBS, zvážila by odstúpenie z funkcie.

„Niečo také napíše žena na čele štátu, čo za ministrov vymenovala osoby, preukázateľne vinné z plagiátorstva (lebo vymenovala nielen Matovičovu, ale aj Hegerovu vládu, všakáno?!). Napísala to to tá istá osoba, ktorá sama požiadala o vyčiarknutie zo zoznamu advokátov, keď v jej prípade vznikli pochybnosti o spôsobe a podmienkach zápisu do zoznamu advokátov. A napísala to hlava štátu, ktorá sa nahlas ozvala, keď policajný prezident ponechal vo výkone služby „svojich chlapcov”, obvinených zo závažnej trestnej činnosti,“ konštatuje smerom k prezidentke Čaputovej uznávaná právnička.

https://www.nitranoviny.sk/prezidentka-pokial-by-som-bola-v-situacii-p-kazimira-zvazila-by-som-odstupenie/

„O veľmi špeciálnom prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý je právoplatne odsúdený, sa ani baviť nemusíme, všakáno?! K tomu naozaj nieto čo dodať,“ končí svoj status Judita Laššáková, ktorá ešte dodáva: „Pevne verím, že nikto nebude potrebovať sprievodcu po zákutiach čarov irónie.“

Čaputová radí Kažimírovi odstúpiť. „Mala by sa pozrieť sa na seba,“ odkazuje právnička Laššáková

Skúsená medzinárodná právnička Judita Laššáková odkazuje Zuzane Čaputovej, že by sa pri „odporúčaní“ niečoho druhým mala pozrieť v prvom rade sama na seba. Zdroj: FB / Judita Laššáková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články