15.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Zaočkovaní ľudia rozniesli koronavírus po celej českej republike, hovorí český lekár Lukáš Pollert (VIDEO)

Pandemická situácia s COVID-19 sa nehorší len na Slovensku, ale aj v susedných Čechách. A práve tam sa uvažuje nad tým, že by cez Vianoce vyhlásili lockdown, a teda aj zákaz návštev.

O akomsi vianočnom lockdowne sa uvažuje aj na Slovensku, hoci to ešte nie je horúca téma dňa. Ako to vníma český lekár, bývalý komunálny politik a bývalý český a československý vodný slalomár, kanoista pretekajúci v kategórii C1 Lukáš Pollert, to prezradil v správach českej televízie CNN Prima News.

Je chyba zakázať príbuzným aby navštevovali a kontrolovali svojich rodičov

Podľa moderátora už aj českí politici a experti začínajú hovoriť o sprísňovaní opatrení, pretože čísla nakazených rastú. Hovorí sa dokonca o vianočnom lockdowne. „Neviem si predstaviť ďalšie silnejšie reštrikcie. Prebieha u nás očkovanie, v ktorom nám uniklo asi 300-tisíc seniorov, ktorí sa nechceli očkovať,“ konštatuje Pollert, podľa ktorého je ale zvláštne, že prestali kontrolovať nakazených očkovaných. „Neviem, či to je v tom niečo také, že keď sú očkovaní, tak sa nemusia testovať. Neviem, prečo to vzniklo, ale títo ľudia nám rozniesli vírus po celej republike,“ hovorí jasne doktor Pollert, podľa ktorého môže byť toto jeden z dôsledkov zhoršujúcej sa situácie.

https://www.nitranoviny.sk/robert-kalinak-je-nepravda-ze-my-zaockovani-nemozeme-nakazit-niekoho-ineho/

„A čo sa týka lockdownov, tak síce cez Vianoce sa nebude chodiť do školy, ale to iba krátky čas. Myslím si, že vlani, vďaka tomu lockdownu, sa popretŕhali väzby medzi starými ľuďmi, príbuznými, sociálnymi pracovníkmi, praktickými lekármi a nemocnicou. A pokiaľ tam chýba toto prepojenie, tak starý človek nepozná, že má nejakú teplotu, nemeria si pravidelne tlak, alebo nevie, že sa zhorší jeho chronický stav. A toto sú veci, ktoré chronicky zhoršili ich chorobu, a potom môžu zomrieť aj na Covid,“ vysvetľuje Pollert, ktorý netají, že má strach z toho, že tieňový minister zdravotníctva chce uzavrieť starých ľudí nad 60 rokov. „Myslím si, že to je chyba zakázať príbuzným aby navštevovali a kontrolovali svojich rodičov. Veď tie deti sa majú postarať o svojich rodičov a prarodičov. Oni ich poznajú a oni aj vidia ich zdravotný stav,“ uviedol v reportáži lekár Lukáš Pollert.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články