19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Robert Kaliňák: Je nepravda, že my zaočkovaní nemôžeme nakaziť niekoho iného

Slovensko sa zaradilo medzi krajiny, v ktorých sa ľudia doslova nútia na očkovanie proti koronavírusu. A to rozličnými spôsobmi a obmedzeniami. S týmto nesúhlasí opozícia, z ktorej sa odmietavé hlasy najhlasnejšie ozývajú najmä zo strany Smer-SD.

Šé Smeru-SD Robert Fico sa netají tým, že sa zaočkovať nedá, kým jeho bývalý minister vnútra Robert Kaliňák sa zaočkovať dal. Priznal to v rozhovore pre TV Pravda, z ktorého video zostrih zverejnila na svojom facebookovom profile Silvia Šuvadová. V rozhovore však Kaliňák priznal aj iné, zaujímavé veci.

Je nepravda, že my zaočkovaní nemôžeme nakaziť niekoho iného

„Ja som zaočkovaný, ale absolútne rešpektujem tých, ktorí sa nechcú dať očkovať, pretože oni tým, že sa nechcú dať, neohrozujú nás zaočkovaných. Mňa nijako neohrozuje neočkovaný človek, ale je nepravda, že my zaočkovaní nemôžeme nakaziť niekoho iného,“ hovorí v úvode videa Robert Kaliňák a dodáva, že on, keď ide napríklad do Spojených arabských emirátov, kde tiež podniká, tak tam nikoho nezaujíma či je zaočkovaný.

Robert Kaliňák: Je nepravda, že my zaočkovaní nemôžeme nakaziť niekoho iného
Robert Kaliňák

„PCR každý rovnako. Buď netreba vôbec PCR testy, alebo všetci,“ vysvetľuje exminister vnútra. „Robert Fico sa očkovať nechce, lebo si myslí, že po všetkých tých zdravotných ťažkostiach by mu to mohlo priťažiť, ale venuje sa športu a svojej imunite,“ prezradil aj dôvod, prečo sa jeho stranícky šéf odmieta dať očkovať.

https://www.nitranoviny.sk/robert-fico-som-zasadne-za-dobrovolnost-ockovania-a-neverim-v-ockovanie/

„Nezodpovední sú tí odborníci, ktorí tvrdia, že keď niekto žiada dobrovoľnosť očkovania, tak je to nezodpovedné. Tak nariaďte nútené očkovanie. Uvidíte, ako zareaguje národ. Prečo nedajú povinné očkovanie. Čoho sa boja? Sami seba? Že im dve spadnú na úrade vlády?“ pýta sa položartom Robert Kaliňák a dodáva, že oni v Smere-SD vôbec nejdú cestou, že čím horšie tým lepšie. „Pravda je však taká, že oni to vôbec nevedia vysvetliť. Namiesto pozitívnej reklamy od začiatku skúšali samé experimenty. Oni vždy chcú svetovú bombu. Tak vymysleli antigénové testovanie. Vyhodili sme miliardu eur na antigénové testovanie, ktoré nebolo na nič,“ prízvukuje exminister, podľa ktorého nielenže častokrát boli falošné testy, ale vôbec nič to neznamenalo.

https://www.nitranoviny.sk/vyjadrenie-mz-sr-vysvetlenie-k-5-najcastejsim-dovodom-preco-ludia-odmietaju-ockovanie/

Hovoria, že očkovanie skoncuje s pandémiou. Vyzerá to tak, že skončila?

„Lebo si jeden myslel, že keď ich budem pravidelne testovať, tak budem vidieť, ako sa bude vyvíjať Covid. Ako toto mohlo niekoho napadnúť, že toto bude mať vplyv na to, koľko ľudí bude infikovaných?“ nechápe Robert Kaliňák, podľa ktorého keby každý deň robili Covid test, tak to neplatí. „Je rozdiel hodín keď ste pozitívny a negatívny. Keď išli všetci raz za týždeň na antigénový test to čo vyriešilo? Absolútne nič. A tam vtedy nepočúvali odborníkov? A teraz sa vyhovárajú na odborníkov. Samozrejme, očkovanie je vecou osobnou, pričom oni hovoria, že očkovanie skoncuje s pandémiou. Vyzerá to tak, že pandémia skončila? Môžeme matematicky odmerať, že zaočkovaný človek má miernejší priebeh? Koľkonásobne? 6-násobne? 10-násobne? Super, tak tomu urobme reklamu. Toto hovorme, ale nezamlčujem, že zaočkovaná krajina prepadla tretej vlne,“ konštatuje Robert Kaliňák a prízvukuje, že ľuďom je treba hovoriť pravdu.

https://www.nitranoviny.sk/ockovanie-musi-byt-principialne-dobrovolne-hovori-robert-fico/

„Ľudia neveria očkovaniu, pretože ich stále klamú. To sú experimentálne vakcíny a človek sa má právo báť. Ja som zariskoval, pretože viem, prečo som to urobil. Očkoval som sa aj proti chrípke, a na všetky očkovania som stál vždy prvý v rade. Akoby povedali – militantný vaxer. Ale nikdy svoj názor nenatláčam niekomu druhému a neoznačujem toho, ktorý to nechce, že je hlúpejší, alebo že je tupelo? Ľudia, ktorí tieto slová používajú na iných sú sami zaostalí. A to hlavne duševne. Musia mať nejaký brutálny komplex, ktorý ich núti nadávať niekomu druhému,“ hovorí vo vide exminister vnútra.

https://www.nitranoviny.sk/prieskum-vyse-66-percent-ludi-je-za-ockovanie-patina-ho-odmieta/

Ústava hovorí, že orgán môže robiť iba to, čo mu zákon umožňuje

„Zaútočili na ľudské správa spôsobom, ktorý je nevídaný. Nikde inde, v žiadnom inom štáte sa to nestalo. Ústava jasne hovorí, že nie je možné porušovať ľudské práva inak ako zákonom. A oni to obmedzujú vyhláškou,“ čertí sa Robert Kaliňák, ktorý vzápätí poukazuje na exministra spravodlivosti aj vnútra a expredsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina. „Je nepochybné, že s doktorom Harabinom sme mali vždy konflikty, a on ma teda adekvátne nenávidí, ale častokrát hovorí veci, ktoré sú jasné. On vlastne iba cituje ústavu. Ústava hovorí, že orgán môže robiť iba to, čo mu zákon umožňuje. A oni robia čo im zákon neumožňuje. V zákone sa píše, že izolovať je možné iba chorých. A oni izolujú zdravých,“ hnevá sa ďalej Robert Kaliňák.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-ivan-vorcak-preco-je-povinne-ockovanie-dnes-uplne-nemiestne/

„Na pandémiu súdy v Rakúsku, Česku alebo Nemecku neberú ohľady, lebo vedia, že raz sa urobí precedens, že to nevadí, tak sa vždy nájde dôvod, pre ktorý sa dajú ľudské práva obmedzovať. Veď to priznal aj bývalý minister Krajčí, že urobili núdzový stav len preto, aby ľudia neprotestovali. Lebo sa ich báli. My máme vládu, ktorá sa bojí ľudí? Bojí sa vlastných voličov, ktorí sú tak strašne sklamaní, že by im najradšej napľuli do tváre?“ pýta sa na samý záver videa exminister vnútra za Smer-SD Robert Kaliňák.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články