26.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Vyprosujem si, aby ste ma nazývali, alebo prirovnávali k teroristovi! Napísal majiteľ dopravnej spoločnosti naším (ne)kompetentným

Hnev ľudí na to, čo sa deje v ostatných týždňoch a mesiacoch rastie naprieč celým svetom. Mohutný protest vodičov začal v Kanade, kde sa s ním polícia nedokázala dlhé dni vysporiadať, teraz sa presunul do Európy, ba dokonca aj na naše „zaspaté“ Slovensko.

Vyprosujem si, aby ste ma nazývali, alebo prirovnávali k teroristovi! Napísal majiteľ dopravnej spoločnosti naším (ne)kompetentným
Po dlhšom čase sa pustili do štrajku a protestu aj slovenskí autodopravcovia. Zdroj: facebook.com

Nespokojní s tým, ako idú ceny PHM hore, ale aj s ďalšími krokmi vlády a parlamentu, sú najnovšie autodopravcovia, ktorým už tiež došla trpezlivosť. I oni sa po vzore svojich kolegov v zahraničí pustili svojským spôsobom ukázať, čo sa im nepáči. A čoho sa dočkali? Nuž ako je to u nás od vládnych politikov bežné, iba urážok a nadávok. Aj preto sa jeden zo štrajkujúcich, mimochodom majiteľ firmy, rozhodol osloviť (ne)kompetentných aby s tým už niečo robili a ľuďom pomohli. Jeho slová zverejnil v statuse profil Nekŕmte nás odpadom.

Branislav DOBOŠ za dopravcov: Naša vláda riadi heslom „Po nás potopa a posledný nech zhasne“

Dozvedel sa, že je takmer terorista, ktorý si berie rukojemníkov

Píšuci majiteľ dopravnej firmy hneď v úvode priznáva, že do protestu Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) sa rozhodol zapojiť pre svoju firmu a jej zamestnancov. Zo správ sa pritom dozvedel, že je takmer terorista, ktorý si berie rukojemníkov. „Vážená vláda SR, vážený pán premiér, vážený pán predseda NRSR, vážený minister dopravy. Vyprosujem si, aby ste ma nazýval, alebo prirovnával k teroristovi. Som majiteľom firmy, ktorú som zakladal v roku 2012 a moje autá neurobili jediný kilometer bez toho, aby nedodržiavanie zákon 56/2012. Jazdili od prvého dňa pod koncesiou taxislužby,“ vysvetľuje hneď na začiatku nahnevaný majiteľ firmy.

Protest sudcov a súdnych úradníkov pred NRSR proti súdnej mape

„Za 10 rokov vášho zákona ste mi, ani bývalá vláda, a ani táto vláda, neposkytli jedinú podporu napríklad v tom, že by ste vyvíjali aspoň paródiu kontrolnej činnosti. 15. marca 2020 ste uzatvorili hranice. A zastavili moju firmu. Rešpektoval som to a zostal som stáť. Na bielu sobotu vám práve moja a ešte jedna firma zachraňovala vašu riť pre repatriáciách. Nevedeli ste nijakým spôsobom zabezpečiť dopravu, ľudí a support pre to, čo ste potrebovali,“ upozorňuje kompetentných majiteľ, podľa ktorého tí počas dvoch rokov dokázali iba vydávať chaotické nariadenia. „Bez ohľadu na to, čo to robilo s mojím segmentom prepravy osôb do zahraničia,“ píše ďalej majiteľ firmy.

Kanaďania povstali a vstúpili do najväčšieho protestu proti koronafašizmu v histórii. K 50-tisíc kamiónom sa pridalo ďalších 1,4 milióna ľudí! (VIDEÁ)

Okrem kávy a pľuvancov do tváre som sa nedočkal ničoho

„Vaše mokré sny o GREEN LINE, OMNIBUS 1, OMNIBUS 2 v praxi vôbec nefungovali. Moji vodiči, moji klienti a aj ja sme sa museli stále prispôsobovať nielen vám, ale aj opatreniam v iných krajinách. Za prácu pri repatriáciách sme dostali zaplatenú amortizáciu a mzdy vodičov. V tej dobe som bol rád, že som si dokázal udržať vodičov. Medzitým firma takmer skrachovala, a čo som tomu musel obetovať ja, ako majiteľ, si neviete nikto z vás predstaviť ani v najhorších snoch,“ pokračuje v opise toho, čo sa dialo jemu a jeho spoločnosti majiteľ, podľa ktorého segment (ne)kompetentní postihli natoľko, že má na sebe bilľag gastro a on má problém zamestnať a vychovať vodiča.

Obrovský PROTEST proti opatreniam v BRUSELI (video)

„Napriek tomu, aj vďaka svojim zamestnancom, som všetko ustál. Bol som X krát na rokovaniach na vašich ministerstvách. A okrem kávy a pľuvancov do tváre som sa nedočkal ničoho. A teraz, keď svoje auto postavím vedľa rovnako naštvaných dopravcov, tak som terorista? Čo vám dáva právo dehonestovať moje ústavné právo na protest a vyhlasovať, že si beriem rukojemníkov? Dva roky hľadania riešení a od vás stále nič. A ja som terorista?“ pýta sa nahnevaný majiteľ firmy naši (ne)kompetentných vládnych činiteľov. „Viete, dnes som sa dozvedel z TA3, že už ste sa dopravcov napodporovali dosť, lebo ste znížili cestné dane. Vážení páni, úľava na cestné dane sa mojej spoločnosti netýka. Ani zníženie mýta, ktoré UNAS požaduje. Pomoc, akákoľvek pomoc ale áno,“ píše v závere nespokojný majiteľ dopravnej spoločnosti.

Artur Bekmatov: Postupujme spoločne a jednotne proti tejto nešťastnej vláde (protest)

Čo čakáš od zmrdov, ktorí sa priživujú na štátnom rozpočte?

„A vy ľudí, ktorí si plnia svoje povinnosti a živia rodiny, ľudí, na ktorých dva roky kašlete, nazývané teroristami? Akým právom?“ kladie naštvaný majiteľa ďalšie nepríjemné otázky a na samá koniec dodáva: „Tak, vážení.. ak som terorista, príďte mi to povedať na Rožňavskú… a doneste kávu.“ Prirodzene, status sa neobišiel bez diskusie Slovákov, ktorí stáli zväčša na strane majiteľa. „Čo čakáš od zmrdov, ktorí sa priživujú na štátnom rozpočte a nikdy nepodnikali a nič nerobili? Čakáš niečo od usvedčeného daňového podvodníka, obchodného zástupcu, alebo kolotočára, telocvikára a podobne?? Tiež podnikám od roku 2009 a už by som to nikdy neurobil… Bola chyba ostávať na Slovensku… Čo teraz?“ napísal Milan Mošať. „Túto vládu treba vyhnať svinským krokom od válova!!!“ myslí si Barnabáš Poliak.

„Je mi fakt smutno. Chápem vaše rozhorčenie, ale…. My ako národ si ani nič iné nezaslúžime. Každý kope za seba. Pozerala som vaše požiadavky. OK, zníženie PHM, mýto… Verím, že to vám pomôže. Za týždeň prídu poľnohospodári, odstavia tam tri traktory, budú mať požiadavky… Potom kto? Včelári, lesníci? Keď je protest, štrajk na OKAMŽITÉ zrušenie týchto nezmyslov, ktoré táto vláda produkuje, tak všetci, či podnikatelia, či dopravcovia, či…. sedia doma. Nevieme sa všetci zomknúť, vydaj zoznam požiadaviek, nie iba každý za seba, ale za VŠETKÝCH a garantujem vám, že by prišli, pridali sa všetci. Škoda, že sa nevieme poučiť a zobrať si príklad z ostatných štátov, kde im zjavne tá súdržnosť nechýba… Počula som vaše vyhlásenie, my sme apolitickí, nechceme toto, nechceme podporu toho a toho. Ach jaj… To vážne sme všetci, celá republika, v stave že sa budeme vymedzovať? Na proteste, štrajku je každý človek vítaný. Prečo? Lebo päť ľudí nedosiahne zhola nič. Len to by chcelo zahodiť EGO a pochopiť, že my nemáme na výber. Tik, tak.. Čas je neúprosný,“ napísala v diskusii veľmi jasne Bajanová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články