28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Vrátim sa na pódiá, až keď štát prestane s delením ľudí, píše Pavel Hirax Baričák

S absolútnym pokojom v duši a bez hnevu či agresivity voči ľuďom, ktorí prijímajú protipandemické opatrenia, verejne vyhlasujem, že neprijmem pozvanie na žiaden festival, besedu, čítačku či kongres a ani nebudem prednášať, ak bude platiť podmienka, že nezaočkovaní ľudia, ktorí sú ochotní spraviť si test, nemajú právo zúčastniť sa kultúrnej akcie.

Rozum a logika mi vraví, že zaočkovaný človek, no bez aktuálneho testu môže covid pokojne šíriť, tak ako to, že nezaočkovaný človek nemá právo si test spraviť a navštíviť koncert či inú kultúrnu akciu?

Vrátim sa na pódiá, až keď štát prestane s delením ľudí, píše Pavel Hirax Baričák
Pavel Hirax Baričák, zdroj fb

Odmietam sa stať súčasťou segregovania a delenia ľudí na takých a onakých, stať sa súčasťou vydierania (znie to tvrdo, ale v mnohých prípadoch je tento výraz pre náš štát adekvátny), aby sa ľudia dali očkovať treťou, štvrtou či koľkou dávkou.

Ladislav Matyinko (Hovorme spolu): Návrat k totalite je zrkadlom doby, v ktorej žijeme

Hnevu, polarizácie a triedenia ľudí je tu už dosť, no triediť sa má odpad, nie ľudia.

Plne rešpektujem hocijaké rozhodnutie človeka, či sa očkovať dal alebo nie. Každý má právo sa rozhodnúť, je to výsledkom jeho vnútorného sveta. Nie je v súlade so mnou kohosi posudzovať, súdiť, komusi čosi nanucovať a lámať ho cez koleno.

Sám to nerobím, je mi nepríjemné, keď sa to ktosi pokúša robiť so mnou a preto sa ani nestanem koliečkom mechanizmu tohto netolerantného tlaku, šírenia strachu, vytesňovania ľudí na okraj, lynčovania, manipulovania, ponižovania, delenia…

Pavel Hirax Baričák: Ľudia nedôverujú politikom, ktorí z korony spravili politickú tému. Chcú počuť pravdu

Držme spolu, rešpektujme sa, pri rôznych postojoch slušne komunikujme. Okolo nás vládne chaos, ktorý sa dá zvládnuť jedine poriadkom, nie prijímaním chaotických, nezrozumiteľných, protichodných a nelogických opatrení, ktoré zmätok iba násobia. Ekonomika, školstvo, šport, zdravotníctvo a kultúra dostávajú týmto konaním našej vlády a politikárčením absolútne na frak. No najhoršie na tom je, že sme ako spoločnosť rozhádaní, rozdeľovaní, triedení.

Jana Benková: Už sa so mnou ožeň, drahý!

Nedovoľme, aby sa kvôli politikom a ich konaniu rozdelili rodiny, priateľstvá, prijmime opačné názory, vnímajme sa, rešpektujme.

Cením si a ďakujem za pozvania a maily od kultúrnych stredísk alebo knižníc, nech k nim prídem prednášať, ale teraz to jednoducho nepôjde, honoráre musia ísť bokom.

Vrátim sa na pódiá, keď štát prestane s podmienkovaním a delením ľudí, dovtedy zostaňme ľuďmi my, radoví občania. Ďakujem za čítanie srdcom.

P.S.: Ak ste umelci a cítite rovnako, pošlite ďalej…

Text: Pavel Hirax Baričák, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články