12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Pavel Hirax Baričák: Ľudia nedôverujú politikom, ktorí z korony spravili politickú tému. Chcú počuť pravdu

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a Ministerstvo zdravotníctva analyzuje podnety na piatich lekárov, zriadil aj etickú komisiu.

Nateraz sú úradu dostupné podnety vo vzťahu k týmto doktorom: Doc. MUDr. Štefan Hrušovský, CSc., MUDr. Andrej Janco, MUDr. Ján Lakota, CSc., MUDr. Peter Lipták a MUDr. Michal Piják.

SLK úrad informovala, že u MUDr. Liptáka už bolo ukončené prvé disciplinárne konanie, ktoré viedlo k uloženiu pokuty vo výške 500 eur.

Z psychologického hľadiska pokutovanie, umlčovanie a iný spôsob lynčovania vedeckej obce, ktorá má opačný názor na veci ohľadne korony, zvyšuje v národe iba napätie, neistotu a strach. Podľa môjho názoru je riešením pozvať týchto odborníkov k rokovaciemu stolu do verejnoprávnych médií a vysvetliť či poprieť ich vyhlásenia. Tak by sa zastavilo šírenie možných hoaxov. Polovička národa nedôveruje očkovaniu a chce počuť odpovede na to, čo varujú sankciovaní a umlčovaní vedci. Možno by sa aj zvýšil počet ľudí, ktorí by na vakcínu pristúpili.

Žili sme viac ako štyridsať rokov v komunistickej diktatúre, kde existovala a národu bola podsúvaná len jediná pravda. Dnes mainstreamové médiá opakujú, ba až znásilňujú iba jednu pravdu, oponentov nepúšťajú k slovu, dialóg neexistuje. A politici, ktorí chcú zvýšiť percento zaočkovanosti si trhajú vlasy, prečo tí druhí sú takí „hlúpi“ a odmietajú vakcínu. Viete prečo?

Lebo v mnohých sa podvedome otvára socializmus, kedy sa v tých časov vo všetkých denníkov a TV správach dozvedeli iba jeden postoj. Oponenti systému končili vo väzniciach a boli špinení.

Dnes sa deje v korona téme presne tá istá schéma a západní vodcovia sa čudujú, prečo štáty z Východného bloku dominujú na spodných priečkach percenta zaočkovanosti v EÚ. Lebo sa boja „jedinej pravdy“?

Druhý závažný fakt je ten, že ľudia nedôverujú politikom, ktorí z korony spravili politickú tému. Vládnuce strany, aj opozícia – vyťažiť, získať. Lenže obyčajný človek chce počuť pravdu.

K pravde sa dá dôjsť dialógom, ktorý by mal byť v demokracii svätým, no od začiatku korony nie, lebo tí, čo tvrdia opak, verejnoprávne média k slovu nepúšťajú. Berme si príklad čo i len z Českej televízie, kde oponentov k slovu púšťajú oveľa viac, u nás je to takmer nula.

Preto opäť verejne vyzývam zodpovedných, aby otvorili verejný dialóg a popreli a vysvetlili postoje vedcov, ktorí v mnohých oblastiach tvrdia iné, v čo nás ubezpečuje vláda. Národ má právo na vysvetlenia, odpovede a ubezpečenie, že lynčovaná strana si vymýšľa, klame, zavádza a je skutočne pranierovaná právom a nedeje sa tu nespravodlivosť.

Roky na osobných konzultáciách ľudí vediem k dialógu a je jedno, či sa snažím spojiť manželov, súrodencov, firmy či iné dve strany s opačným názorom. Bez dialógu niet šance porozumenia, povie vám to každý vyštudovaný psychológ či mediátor.

Štát však zvolil formu cenzúry, odmietnutia komunikácie a čuduje sa, že mnohí začínajú skloňovať slovo „diktatúra“. Takto prehlbuje nedôveru a ak kohosi získa na očkovanie, uštve ho, vystraší alebo si ho kúpi. No nejeden takto získaný človek nebude súhlasiť vnútorne a táto nevôľa sa časom prejaví ešte väčším odporom. Považujem teda tento spôsob za nevhodný, manipulatívny a nanucujúci. A to už nehovorím o fakte, ak sa po rokoch ukáže, že tí čo varovali, mali v čomsi aj pravdu. Kto si to potom vezme na zodpovednosť?

Čo vy, aký máte na toto názor? Cenzurovať a lynčovať alebo otvoriť verejnosti prístupný dialóg protinázorov a nájsť pravdu cez fakty, slušne vedenú rozpravu?

P.S.: Na fotke je fazuľa, odroda jin-jang.

Pôvodný text: FB Pavel Hirax Baričák

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články