25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Vedec Čekan zažaloval politika Heredoša. Súd jeho žalobu zamietol, tu je odôvodnenie (dokument)

Zdá sa vám slovenská politická scéna nudná? Tak na to zabudnite. Trestné oznámenia síce na seba už politici nepodávajú, zato vládni „odborníci“ si z nich zobrali príklad a podávajú trestné oznámenia na politikov! Vraj za to, že vďaka nim utrpela ich povesť!

Ako prvý sa do niektorého z poslancov pustil doktor Peter Sabaka, ktorý podal trestné oznámenie na člena hnutia Republika a poslanca parlamentu Milana Mazureka. Od neho dokonca vysúdil okrem ospravedlnenia aj 20-tisíc eur. Teraz sa na obranu svojej osoby postavil vedec Pavol Čekan, a jeho „obeťou“ je rovnako člen strany Republika a aktivista Miroslav Heredoš. Na súde ale Čekan neuspel, čo v statuse aj vo videu zhodnotil samotný „víťaz“ ich súdneho duelu.

Sabaka & Mazurek: Kompletné uznesenie OS Kežmarok o návrhu na nariadenie neodkladného opatrenia

Vraj sa dotkol Čekanovej osobnosti a podnikateľských aktivít jeho firmy

„VEDEC ČEKAN MA ZAŽALOVAL … a zdatný okresný sudca neodkladné rozhodnutie, ktoré Čekan žiadal, zamietol a bezprecedentne ma obhájil!“ píše v úvode statusu spokojný Heredoš, ktorého vedec Čekan žaloval to, že sa výrokmi na FB na jeho adresu dotkol jeho osobnosti a podnikateľských aktivít jeho firmy, keď vyjadril svoje hodnotiace úsudky a názory o ňom samotnom a jeho podnikaní, ktoré pramenili z informácií, ktoré vtedy mal. „Súd v plnej miere žiadosť o vymazanie informácií z môjho FB statusu zamietol a neodkladné opatrenie zmietol zo stola,“ dodal republikán, ktorý v krátkosti zverejnil rozhodnutia sudcu:

Zástupcovia rodičov na Mikasovom úrade: Ignorácia a nezáujem (video)

– štát a súdy sa nemôžu stať moderátorom verejnej diskusie v čase a priestore

– Čekan a jeho firma, keď obchoduje so štátom, sú verejne známe osoby a firmy a musia zniesť hodnotiace úsudky vyjadrované občanmi

– príkazom súdu mazať môj príspevok by sa štát dopustil masívneho zásahu do mojich občianskych práv slobodne sa vyjadrovať a hodnotiť svojimi úsudkami a názormi stav, ktorý opisujem

– neodkladné rozhodnutia sa vydávajú len v istej sorte prípadoch, a už urobené rozsudky na ESĽP (1994, 1995, 2001) sú precedensom.

Viac prezradil Miroslav Heredoš vo videu.

Jozef Uhlárik

Prečítajte si časť odôvodnenia súdu:

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články