15.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Musíte si vybrať. Strach a poslušnosť, alebo pocit viny a sankcie

VINA A STRACH. DVA POCITY JEDNOTNÉHO GLOBALIZMU

Neexistuje medicínsky dôvod na zavedenie covid passov a dokonca už ani na zavádzanie akýchkoľvek obmedzení s tým súvisiacich. Ide len o akýsi vernostný program, v ktorom každý poslušný držiteľ covid pasu deklaruje svoju vôľu podriadiť sa diktátu politikov. Jediným cieľom týchto opatrení je zhromaždiť čo možno najväčšiu masu obyvateľstva pod jednotnú kontrolu a tým získať aj prístup k ich postupnému ovládaniu. Vlastne v takomto svete už žijeme aj teraz. V budúcnosti to však bude už vylepšené.

PREČO BY TO KTO ROBIL?

Je to ako pristúpiť na úverové podmienky v banke. Buď splníte stanovené podmienky a dostanete úver, alebo vám ho zamietnu. Bez úveru ste totiž odkázaní na pomoc svojich najbližších, alebo na celoživotné trápenie sa s finančnou núdzou. Alebo sa vám podarí si niečo nezákonne nakradnúť. To však nie je cesta k vytúženému lepšiemu životu a nie každý má tak silnú a veľkú rodinu, aby sa bez pomoci banky postavil na vlastné. Ale ak splníte všetky bankou a štátom uložené podmienky, máte šancu úver získať. Lenže na to musíte byť veľmi poslušní a mimoriadne schopní. Ak aj potom úver získate, stále sú na vás kladené rôzne povinnosti, ktoré je potrebné neustále plniť, inak môžete v momente o všetko prísť. Každopádne ste v tej chvíli už otrokom systému a nekonečného kolobehu zabezpečovania si príjmu a platenia splátok, poplatkov, účtov. Musíte byť maximálne poslušní a v práci sa nechať priam zotročovať, len aby ste mohli zaplatiť všetky účty aj budúci mesiac. Nie každému to však takto vyhovuje.

Asi takto nejako by sa dal v súčasnosti vysvetliť priam despotický tlak na dodržiavanie totálne nezmyselných pravidiel. Na to, aby ste mohli ešte stále zarábať a každý mesiac platiť účty, musíte kapitulovať na svoju slobodu a poslušne sa podvoliť stanoveným pravidlám.

Minister Naď, prečo klamete? Slovenská obranná zmluva nie je štandardná, sudkyňa Dana Jelinková Dudzíková ponúka dôkazy!

Je však ale nad všetky pochybnosti jasné, že o zdravie tu už vôbec nejde. Dôkazy sú jednoznačné a závery politikov, odvolávajúcich sa na odborníkov, sú preto veľmi nedôveryhodné. Vy ste ale aj napriek tomu stále nútení počúvať ich a dodržiavať tie pravidlá. Aj keď vám to spôsobuje enormné problémy. Snažíte sa nezlyhať. Poviete si v duchu: „Kašlať teraz na slobodu, musím najprv prežiť!“

V tom však príde ďalšia povinnosť. Ak chcete aspoň pomyslieť na nejakú slobodu, alebo svoje právo, musíte si zaobstarať covid pas. Niekde to bude čip, niekde karta, niekde biometrický údaj, inde zas bionické kvantové tetovanie. Technológia, spôsob a forma zavedenia identifikačného preukazu bude záležať na konkrétnych lokálnych vládach. To bude priepustka do slobodného sveta. Na tomto pase budú ale aj všetky vaše osobné dáta, finančné dáta a samozrejme aj zdravotné dáta.

Terajšie Covid passy sú na zavedenie budúcich globálnych ID preukazov ako stvorené. Je to ideálny prostriedok ako postupne zaviesť globálny občiansky preukaz. Globálnej vláde stačí potom iba získať jednotný prístup k týmto údajom a synchronizovať ich v jednej centrálnej databáze.

JEDNOTNÝ IDENTIFIKÁTOR

Teraz mnohí spozornejú, o akej globálnej vláde tu píšem. Veď žiadnu globálnu vládu tu nemáme. Ilumináti alebo nejakí globalisti sú predsa zo sveta konšpirácií. O iluminátov tu nejde a označenie globalisti nie je tiež celkom správne. My tu ale globálnu vládu už dávno máme, len to tak nevnímame. Až doposiaľ sme sa sústredili len na tie naše lokálne vlády. Ale už celé roky prijímame poslušne nariadenia rôznych nadnárodných zoskupení. Prijímame nie len rezolúcie Európskej únie, ale aj záväzky OECD, plníme kritériá MMF, podliehame rozhodnutiam Európskej centrálnej banky. To všetko sú inštitúcie, ktoré nám stanovujú pravidlá pre život a na ich čele stoja ľudia, ktorých nikto z nás nikdy nevolil.

Klamú a podvádzajú nás až to fičí. Zákaz povinného očkovania schválila Rada Európy. Páni politici, vám toto nariadenie nehovorí nič?

Pomocou jednotného preukazu, ktorý bude už čoskoro povinným pre každého jedinca, nateraz ešte vo forme covid pasu, budú môcť aj jednotlivé zložky týchto globálnych zoskupení vedieť v každej chvíli kde presne ste, čo robíte a čo potrebujete. Oni to ale vedia už aj teraz. Čiastočne. Napríklad prostredníctvom mobilných telefónov, bankomatových kariet či sociálnych sietí. Vedia o nás viac, ako by sme si mysleli. Svojmu okoliu dávame dennodenne k dispozícii dostatok informácií, ktoré o nás prezrádzajú veľmi intímne detaily z nášho súkromia. Aj to málo informácií, ktoré o vás takto denne zistia, totiž stačia na to, aby vám vedeli uložiť rôzne nové povinnosti, ktorými vás vedia držať v systéme poslušných.

Ak by ste tie nové pravidlá nedodržali alebo nesplníte uložené povinnosti, vylúčia vás postupne zo spoločnosti. A o to sa tu teraz hrá. Koľko toho ste schopní uniesť a do akej miery sa viete podrobiť tomuto diktátu.

Spomeňte si, ako sme kedysi vôbec nemali účty v banke. Nechodili sme na nákupy s bankomatovou kartou, lebo sme mali hotovosť. Nemali sme ani len telefónne číslo na ktorom by nás mohli kontaktovať. Mobilné telefóny boli pred 30 rokmi ešte len víziou zo žánru sci-fi. Skúste prísť dnes niekde na úrad a povedať im, že nemáte účet v banke a nemôžete kolky platiť kartou. Povedzte im, že nemáte ani telefón, kde by sa vám dovolali, či poslali potvrdenie a že ani netušíte čo je to e-mail. Asi by ste nepochodili. Nemali by ste veľkú šancu niečo vybaviť. Dotyčnému úradníkovi by to bolo aj tak jedno.

Musíte sa podvoliť ich diktátu, inak budete vinný za stále sa zhoršujúcu situáciu v celom svete.

VEDIA O VÁS VIAC, AKO BY STE SI MYSLELI

Dnes stačí, že len prejdete hranicu do Rakúska a váš mobilný operátor má o vás informáciu, že ste opustili krajinu. Túto informáciu poskytne štátu, ktorý vám uloží povinnosť sa pri návrate hlásiť konkrétnemu úradu. Ak to nesplníte, hrozí vám sankcia. Neuniknete tomu, keďže svoj telefón už doslova nevyhnutne potrebujete pre svoj život. Bez neho to už akosi nejde. Navyše im túto službu ešte aj poslušne zaplatíte. Inak vás vypnú! Rovnaké je to aj s bankomatovou kartou. Zaplatíte napríklad v Poľsku za tankovanie, alebo si kúpite kávu v motoreste, po ceste domov a štát o vás vie, kde ste boli a kam ste išli. Môže si zistiť aj to, čo ste kupovali. Pri návrate cez hranicu vám potom uloží povinnosť hlásiť sa do nejakej aplikácie na zaznamenanie vášho pohybu, resp. vám uloží povinnosť zlikvidovať nákup, ktorý ste si doviezli, pretože aktuálne už nespĺňa novozavedenú vyhlášku. Poprípade vás štát dodaní za nákup pohonných hmôt, ktoré ste natankovali v cudzine za zvýhodnenú cenu a tým ste pripravili kasu svojho štátu o potrebný príjem.

Dôvodom pritom môžu byť rôzne normy, alebo pravidlá, ktoré si vláda vymyslí a za pomoci rôznych odborníkov vám ich potom predstaví ako absolútne nevyhnutné pre váš pocit bezpečia. Možno sa potom jednoducho vykašlete chodiť si to nakupovať do cudziny, ale dôvod, prečo je to odrazu inak, bude pre vás totálne nepochopiteľný. Vláda vám to z ničoho nič zakázala a vy s tým už nepohnete. Pravidlá predsa treba dodržiavať. Ale riziko, že by ste si to predsa len chceli rozmyslieť a nedodržali by ste pri tom nejakú nezmyselnú povinnosť tu stále je. No a práve tam na vás číha nový štátny dohľad.

Ladislav Matyinko (Hovorme spolu): Návrat k totalite je zrkadlom doby, v ktorej žijeme

Vláda si na vynucovanie dodržiavania týchto nových pravidiel vyčlení viac peňazí, než z toho získa a vás bude nútiť zaplatiť budúci rok na daniach o niečo viac, lebo to treba vykryť. A toto všetko sa deje len vďaka tomu, že má nad vami kontrolu. Lebo to môže a vás drží tak povediac na obojku. Urobí to navyše aj proti vašej vôli.

Ako je to možné? Dali ste im predsa všetky prostriedky na to, aby to mohli. Navyše to stále robíte akosi dobrovoľne. Lebo veríte, že Djokovič je grázel a nedodržal pravidlá a preto ste vy lepší ľudia, lebo vy ich dodržiavate. Pritom vláda samotná nedodržiava žiadne pravidlá a od vás chce poslušnosť. Sama však neponúka na oplátku nič. Ani len slušnosť!

Nastrašili nás totiž, že sme v nebezpečenstve a presvedčili nás, že len oni nás ochránia. Všetky médiá neustále opakovali, že tá hrozba je tu obrovská. Odborníci sa predháňali v ukazovaní dôvodov a vo svojich vedeckých odhaleniach, že to všetko je naozaj aj pravda. Televízne štáby snímali ľudí, ktorí umierali a tým dodali všetkým aj potrebný dôkaz. Konečne všetci uverili, že sme naozaj v nebezpečenstve. Všetci sme stŕpli v jednotnom kŕči strachu pred týmto nebezpečenstvom.

BOLA TO PRAVDA

Bola to hrôzostrašná pravda a toto nikto ani nemohol spochybniť. Naozaj nikto sa nemohol odvážiť povedať, že je to hlúposť, lebo to naozaj hlúposť nebola. Išlo tu fakt o život a ľudia umierali. Niekto teda musel prísť a povedať, čo treba robiť, aby sme tu všetci nepomreli.

Jediná cesta z totalitarizmu je totálny odpor, Robert F. Kennedy ml.

No a v tom sa nám začína príbeh trošku viac zamotávať a odhaľuje sa aj jeho podstata v úplnej nahote. Dnes je už všetkým jasné, že žiadne nariadenie vlády, alebo protipandemické opatrenie nemuselo ísť až za hranicu porušovania ľudských práv. Nikomu to totiž nepomohlo, nákaza sa šírila priam nekontrolovateľne a ľudia umierali aj naďalej.

Ktokoľvek kritizoval tieto opatrenia, bol okamžite vylúčený z verejnej diskusie a ešte aj medicínski odborníci, ktorí vyzývali na rýchlu liečbu a včasnú lekársku pomoc pri zvládaní pandémie, boli likvidovaní v priamom prenose. Vytŕčali z radu a ponúkali nádej na zdravie a na život v zdraví. To však nebolo v pláne a tak museli zmĺknuť. Liek na Covid však ale dodnes nemáme k dispozícii, aj keď vieme, ako to celé funguje.

Máme však vakcínu. Síce neúčinnú, ale veľmi prospešnú na dosiahnutie jasného cieľa. Vláda má totiž dôvod uložiť ľuďom ďalšiu povinnosť a donútiť ich podriadiť sa jej diktátu. Očkovanie bude povinné a kto sa nepodriadi, tomu budú obmedzené jeho práva a slobody. Jedine držitelia covid pasov budú mať takéto práva prinavrátené. Všetci ostatní budú obmedzení a uväznení.

A keď sa potom opýtate na to, prečo je potrebný takýto pas, nedostanete medicínsku odpoveď. Každá odpoveď bude o zmesi lží a neúplných tvrdení. Lebo ani vakcinácia, ani testovanie a už vôbec nie nejaký covid pas nezabránia ani šíreniu nákazy a ani nakazeniu sa. Neexistujú žiadne relevantné dáta, ktoré by podporovali zavedenie pasov. S covid pasom ale budete opäť patriť, aspoň čiastočne, medzi občanov so základnými ľudskými právami a slobodami. Síce dočasne, ale bez neho by ste boli už len človekom druhej kategórie. Presvedčia vás, že je to vaša slobodná voľba, ale nie je. Na presadzovanie svojich cieľov používajú manipuláciu strachom. Strach je ten pocit, ktorým vás ovládajú. Strach, že budete označení ako tí, ktorí nedostanú úver.

Musíte si vybrať. Strach a poslušnosť, alebo pocit viny a sankcie

BOJTE SA!

A vy sa bojíte, lebo neviete čo vám hrozí. Všade vidíte predsa dôkazy, že váš strach by mal byť opodstatnený. Média vás denne kŕmia príbehmi, ktorými vás presviedčajú, že vaše rozhodnutie, vzdať sa svojich práv na úkor ochrany svojich životov pred týmto neznámym nebezpečím, bolo správne. A ak pochybujete o ich pravde, zaútočia na vás. Okamžite vás označia za súčasť toho istého nebezpečenstva, kvôli ktorému sa to všetko deje. Ak sa nepodvolíte, hodia na vás vinu, že za celý stav môžete vy práve tým, že sa odmietate podrobiť, lebo ste si dovolili pochybovať.

Vy nemáte právo pochybovať. Vy máte iba poslušne plniť ich nariadenia. A nepomôže ani argument, že ide predsa o váš život a je to vaše slobodné rozhodnutie. Dokonca nepomôže ani dôkaz, že ste zdraví a že sa nemusíte ničoho báť a ani nepredstavujete žiadnu medicínsku hrozbu. V tej chvíli ste už iba súčasťou ich celku a oni už rozhodli za vás. Ak odmietate ich diktát, nemáte nárok na slobodu. Obmedzia vám ju. Buď sa podvolíte dobrovoľne, alebo vás donútia.

Ak sa nechcete podvoliť, stávate sa hrozbou. Ste nesystémový prvok a dajú vám to aj pocítiť. Budú vás presviedčať, aby ste sa hanbili za svoj odlišný názor a aby ste cítili spoluvinu, že za celú situáciu nesiete aj svoju časť zodpovednosti. Situácia sa však aj tak nijako nezlepšuje, vy sa stále odmietate podvoliť a tak prichádzajú ďalšie a ďalšie nezmyselné opatrenia. Cieľ je pritom stále ten istý a veľmi jednoduchý. Musíte sa podvoliť a poslušne prijať všetky obmedzenia. Skôr alebo neskôr sa im to predsa musí podariť.

ZJAVNE SA TO AJ PODARÍ

Vymysleli si tento vírus. Vyvinuli ho v laboratóriu. Rozšírili ho do celého sveta. Zarobili na ňom. Spôsobili smrť miliónov ľudí. A stále sú na slobode a my sme v ich područí. Diktujú nám stále nové a nové nezmyselné pravidlá a stále nás strašia tou nespochybniteľnou hrozbou pandémie. Oni sa stále tvária, že nás idú chrániť, ale pritom sú tým nebezpečenstvom oni sami. Oni sú tou pandémiou.

Znie to absolútne šialene, ale to, čo tu opisujem je naozaj cesta po ktorej momentálne kráčame. Všímajte si opatrenia, ktoré striedajú ďalšie opatrenia a čo sú hlavné ciele jednotlivých vlád. Nikomu nejde o zdravie, alebo o liečenie nákazy. Všetci chcú len jedno. Musíte sa podvoliť ich diktátu, inak budete vinný za stále sa zhoršujúcu situáciu v celom svete.

To je tá nebezpečná hra, ktorú tu s nami hrajú a ktorej práve preto nerozumieme. Je to príliš neuveriteľné a zároveň tak jednoduché.

Musíte si vybrať. Strach a poslušnosť, alebo pocit viny a sankcie. Ja si vyberám slobodu!

Róbert Merva

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články