25.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

V pondelok má súd rozhodovať o obnove konania v prípade odsúdeného Viliama Mišenku

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil pondelok na 23. januára verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o návrhu na povolenie obnovy konania vo veci odsúdeného Viliama Mišenku. Ten si momentálne v Rakúsku odpykáva trest 20 rokov väzenia.

V pondelok má súd rozhodovať o obnove konania v prípade odsúdeného Viliama Mišenku

Špecializovaný trestný súd má v januári rozhodovať o obnove konania v prípade odsúdeného Viliama Mišenku

Najvyšší súd SR v marci 2018 potvrdil pre Viliama Mišenku trest 23 rokov väzenia za objednávku výbuchu v topoľčianskej firme Euromont z roku 2009. Pri ňom zahynula jedna osoba a viaceré boli zranené. Mišenka bol od roku 2015 stíhaný na slobode a na výkon trestu nenastúpil. Zadržali ho v Rakúsku v júli 2020. Keďže sa zistilo, že disponuje rakúskym občianstvom, miestne súdy ho na Slovensko nevydali. Rozhodli však, že si trest odpyká v Rakúsku, aj keď o tri roky kratší, ako mu bol uložený na Slovensku.

Peniaze sa nikdy nenašli

Podľa Trestného poriadku môže súd povoliť obnovu konania, ak „vyjdú najavo skutočnosti alebo dôkazy súdu skôr neznáme, ktoré by mohli samy osebe alebo v spojení so skutočnosťami a dôkazmi už skôr známymi odôvodniť iné rozhodnutie o vine, alebo vzhľadom na ktoré by pôvodne uložený trest bol v zrejmom nepomere k závažnosti činu alebo k pomerom páchateľa”.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x