15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Špecializovaný trestný súd má v januári rozhodovať o obnove konania v prípade odsúdeného Viliama Mišenku

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 23. januára verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o návrhu na povolenie obnovy konania vo veci odsúdeného Viliama Mišenku. Ten si momentálne v Rakúsku odpykáva trest 20 rokov väzenia.

Najvyšší súd SR v marci 2018 potvrdil pre Viliama Mišenku trest 23 rokov väzenia za objednávku výbuchu v topoľčianskej firme Euromont z roku 2009. Pri ňom zahynula jedna osoba a viaceré boli zranené. Mišenka bol od roku 2015 stíhaný na slobode a na výkon trestu nenastúpil. Zadržali ho v Rakúsku v júli 2020. Keďže sa zistilo, že disponuje rakúskym občianstvom, miestne súdy ho na Slovensko nevydali. Rozhodli však, že si trest odpyká v Rakúsku, aj keď o tri roky kratší, ako mu bol uložený na Slovensku.

Špecializovaný trestný súd má v januári rozhodovať o obnove konania v prípade odsúdeného Viliama Mišenku
Polícia takto hľadala Viliama Mišenku v roku 2018. Zdroj:fb

Podľa Trestného poriadku môže súd povoliť obnovu konania, ak „vyjdú najavo skutočnosti alebo dôkazy súdu skôr neznáme, ktoré by mohli samy osebe alebo v spojení so skutočnosťami a dôkazmi už skôr známymi odôvodniť iné rozhodnutie o vine, alebo vzhľadom na ktoré by pôvodne uložený trest bol v zrejmom nepomere k závažnosti činu alebo k pomerom páchateľa”.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články