24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Trikrát očkovaný kancelár Nehammer mal pozitívny test na koronavírus. Zostáva v izolácii

Rakúsky spolkový kancelár Karl Nehammer mal v piatok pozitívny test na koronavírus, uviedol jeho úrad. Nehammer nemá podľa oznámenia žiadne príznaky a svoje pracovné povinnosti vykonáva z domu. Kancelár je zaočkovaný tromi dávkami vakcíny. Informovala o tom agentúra APA.
      

„Nie je žiadny dôvod robiť si starosti, mám sa dobre,“ povedal Nehammer vo vyhlásení. Obyvateľov krajiny vyzval, aby sa dali zaočkovať a aby prijali aj posilňujúcu dávku vakcíny. Tá podľa spolkového kancelára pred závažným priebehom ochorenia COVID-19 chráni s „vyššou pravdepodobnosťou“.

Českí odborníci o koronavíruse: Covid by sme mali brať už ako sezónne ochorenie
      

To, či sa Nehammer nakazil koronavírusovým variantom omikron, nie je podľa jeho hovorcu známe, píše APA. Nakaziť sa mohol v stredu od jedného z členov svojho tímu bezpečnostných poradcov. Pozitívny výsledok poradcovho testu bol známy v piatok. Nehammer následne absolvoval PCR test. Nákazu uňho potvrdil aj opakovaný test.
      Kancelár je v súčasnosti v domácej izolácii a svoje pracovné povinnosti vykonáva prostredníctvom telefónu a videokonferencií. Jeho manželka a deti mali v piatok negatívny test.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články