28.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Štefan P. zo Svätoplukova zostáva na slobode. Rozhodol o tom NAJVYŠŠÍ SÚD

Polícia nedávno zadržala muža, ktorý dlhé roky pracoval pre Kriminálny úrad Finančnej správy (KÚFS), aj v čase, keď mu šéfoval Ľudovít Makó. Dôvodom zadržania podozrivého by malo byť podozrenie z korupčných trestných činov, informoval portál aktuality.sk.

Najvyšší súd dnes na verejnom zasadnutí v trestnej veci PeadDr. JUDr. PhDr. Štefana P. a spol. sťažnosť prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 10. 12. zmietol ako nedôvodnú, informovala nás hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

Nitriansky poslanec Igor Kršiak chcel zdaniť prevádzkovateľov kolobežiek, napokon ale od tohto zámeru ustúpil

Najvyšší súd SR vytýčil na pondelok 19. decembra verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o prípadnej väzbe bývalého pracovníka Kriminálneho úradu finančnej správy Štefana P. Ten čelí obvineniu z trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, rozhodovanie sa týka aj ďalšieho obvineného Vladimíra H.

Štefan P. zo Svätoplukova zostáva na slobode. Rozhodol o tom NAJVYŠŠÍ SÚD
Kandidát na starostu vo Svätoplukove

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v sobotu 10. decembra Štefana P. a Vladimíra H. do väzby nevzal, aj keď u oboch obvinených konštatoval, že ich trestné stíhanie je dôvodné. V prípade Štefana P. síce sudca uznal dôvod preventívnej väzby z dôvodu obavy pokračovania v trestnej činnosti, väzbu však nahradil písomným sľubom a dohľadom probačného a mediačného úradníka. U obvineného Vladimíra H. sudca nezistil ani jeden z dôvodov väzby, preto ho prepustil zo zadržania na slobodu. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť. (zdroj: SITA)

Štefan P. zo Svätoplukova zostáva na slobode. Rozhodol o tom NAJVYŠŠÍ SÚD
Kandidát na starostu, zdroj: FB Komunita Svätoplukovo

Podľa portálu Aktuality.sk pýtal Štefan P. od viacerých osôb úplatky za pomoc s ich trestnými konaniami. Je obvinený zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prijímania úplatku. Z pozície svojej funkcie príslušníka Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) si mal – podľa vzneseného obvinenia – od viacerých osôb pýtať úplatky za pomoc s ich trestnými konaniami.

Štefan P. zo Svätoplukova zostáva na slobode. Rozhodol o tom NAJVYŠŠÍ SÚD
Zabudnutá fotka na facebooku

Rodinkárstvo?! Riaditeľka krajskej knižnice zamestnala dcéru a manžela, NSK rieši sťažnosť bývalej zamestnankyne

Podľa návrhu na väzbu je Štefan P. obvinený z vylákania úplatku 40-tisíc eur od podnikateľa, s ktorým komunikoval prostredníctvom Threemy. Tvrdil mu, že ak peniaze nedostane, spôsobí mu zo svojej pozície problémy. Štefan P. žiadal od podnikateľa aj založenie ôsmych obchodných spoločností za účelom nadmerných odpočtov DPH, ktoré by riadil za spriaznené úkony, s čím však podnikateľ nesúhlasil. Štefan P. mu preto navrhol inú alternatívu – úplatok vo výške 40 tisíc eur, s čím už podnikateľ súhlasil. Ďalší 40-tisícový úplatok mal Štefan P. získať od inej kontroverznej osoby, otca muža, ktorý je obvinený z drogovej trestnej činnosti, išlo o úplatok za zisťovanie informácií z policajného prostredia.

Štefan P. zo Svätoplukova zostáva na slobode. Rozhodol o tom NAJVYŠŠÍ SÚD
Zdroj: SPF

Štefan P. z KUFS odišiel v priebehu roka 2022. Kandidoval aj komunálnych voľbách na funkciu starostu v Svätoplukove, kde skončil na druhom mieste a v minulosti sa chcel stať riaditeľom Slovenského pozemkového fondu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články