5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

Škandál: Ministerka Remišová ide rozdať dôchodcom 170-tisíc tabletov. Chce ich vraj učiť bojovať proti hoaxom!

Poznáte tento pokrik? „Toto ste tu ešte nemali!“ Áno, používajú ho najmä fanúšikovia na športoviskách, no tentokrát sa absolútne hodí na to, čo plánuje urobiť naša skvelá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Kto by si myslel, že nové počítače by mali dostať najmä školáci, tak ten sa strašne mýli. Potrebujú ich, a teraz sa podržte – naši dôchodcovia!

Aspoň toto si myslí ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, ktorá sa rozhodla, že jej rezort rozdá dôchodcom 170-tisíc tabletov. A dôvod? Ide ich učiť bojovať proti hoaxom!

Zdá sa vám to šialené? Nie ste sami, pretože rovnako tak to v statuse vníma aj exminister školstva Juraj Draxler, podľa ktorého by Remišovej ministerstvo mali zavrieť. A rovnako aj ju!

Pamätáte sa ešte na vaše „socíkovské“ dovolenky? Neboli síce pohodlné, no mali svoje neopísateľné čaro

Dôchodcov vraj bude zároveň „učiť digitálnym zručnostiam“

„Ide rozhádzať 70 miliónov eur na „boj proti hoaxom medzi seniormi“. Síce pokiaľ možno slušne, ale otvorene dlhodobo upozorňujem na to, ako neuveriteľne neschopné je nové ministerstvo, ktoré vymysleli pre Veroniku Remišovú. Slušne. Ale niektoré z ich iniciatív sú tak bezbreho tupé, že je naozaj ťažké byť pri tom diplomatom,“ priznáva exminister, ktorý prízvukuje, že Remišová a jej ministerstvo najnovšie ide rozdávať seniorom tablety a zároveň ich „učiť digitálnym zručnostiam“, pričom ministerstvo zdôrazňuje najmä, ako inak, „boj proti hoaxom“. Zo 400 eur na dôchodcu má ísť polovica na tablet a polovica na náklady za školenie! „Na tom sa strašne dobre, s prepáčením, nažerú rôzni aktivisti, ktorí sú už teraz rozlezení ako šváby po ministerstve vnútra aj obrany, aby bojovali proti „hybridným hrozbám“. Najnovšie im zo svojej rezervy nejaké drobné začal posielať aj Heger,“ upozorňuje ďalej Draxler.

Škandál: Ministerka Remišová ide rozdať dôchodcom 170-tisíc tabletov. Chce ich vraj učiť bojovať proti hoaxom!

„Ale vyhádzať 70 miliónov na niečo, o čo sa im seniori nijako neprosili, to je naozaj drzosť. Ale budú ich usilovne učiť, ako „správne“ čítať správy,“ píše exminister a dodáva, že v kroku Remišovej je, samozrejme, aj šialená dávka arogancie („ideme tých hlupáčikov dôchodcov trošku povzdelávať“), ktorá v skutočnosti spôsobí len to, že ľudia budú ešte menej dôverovať ako politikom typu Remišová, tak masmédiám, ktoré týchto politikov spôsobne podporujú.

Zuzana Belicová znechutene: Komu tí mŕtvi chlapci ublížili? To nám tu už načisto šibe, keď robíme takéto šaškárne pred pamätníkmi?

„V racionálnej krajine by ju už pri jej prúseroch dávno z jej budovy, za ktorú platí peniaze do daňového raja, zmietli vedľa, do Dunaja. Alebo aj inak: Remišová a jej ministerstvo sú zodpovední za tak veľké eurofondové škody, že sa na ňu v podstate nechytajú ani najväčší oligarchovia. Otázka je, prečo si ešte po ňu neprišli, aj so želiezkami,“ končí svoj status exminister školstva Juraj Draxler.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články