-8.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Zuzana Belicová znechutene: Komu tí mŕtvi chlapci ublížili? To nám tu už načisto šibe, keď robíme takéto šaškárne pred pamätníkmi?

Áno, doslova šaškáreň, ktorú spravili niektorí ľudia v nedeľu na Slavíne, pohla žlčou všetkým príčetným ľuďom. To, ako sa zachovali k pamätníkom oslobodenia, ale aj to, ako zneuctili mŕtvych, ktorí oslobodzovali Česko aj Slovensko bolo doslova nechutné. Rovnako tak to, že im pri tom „asistovali“ i naši policajti!

S tým, čo robí ruská armáda na Ukrajine, zrejme nesúhlasí väčšina Slovákov, no to, čo spravila skupina tých, ktorí prišli v nedeľu na Slavín, kde sú pochovaní sovietski vojaci padlí pri oslobodzovaní Československa, bolo priam nechutné. Všimla si to aj Zuzana Belicová, sestra nášho ministra financií a šéfa OĽaNO Igora Matoviča, ktorá k tomu napísala pomerne štipľavý status.

Veľká hanba policajtom, kam až zašli

„Toto, prosím vás, má čo byť? V deň 9. mája, kedy som si ja od malička pripomínala Deň víťazstva nad fašizmom, nie je dovolené naozaj obyčajným ľuďom uctiť si obete a priblížiť sa k pamätníku padlých hrdinov na Slavíne v Bratislave? Z akého dôvodu?“ pýta sa hneď v úvode Matovičova sestra, ale jej otázkam nebol koniec. „Z čoho majú politici strach? Žeby dnes v médiách boli zábery na kytice kvetov od naozaj obyčajných ľudí venované mŕtvym hrdinom? Tým mŕtvym mladým chlapcom, ktorí padli v boji za naše životy? Aj za životy terajšie Rusko nenávidiacich ľudí, politikov? Je problém to, žeby tie kytice kvetov boli venované aj MŔTVYM RUSOM, ktorí desiatky rokov odpočívajú na Slavíne? Komu tí mŕtvi chlapci ublížili? To nám tu už načisto šibe, keď robíme takéto šaškárne pred pamätníkmi ešte aj s policajnými zábranami?“ zakončila Zuzana Belicová svoj otázkový status, pričom k nemu symbolicky na Slavín poslala virtuálne tisíc červených ruží.

Matovičova sestra Belicová sa opäť stavia na stranu Slovákov a vyzýva vládu: „Neposielajte zbrane na Ukrajinu! Neohrozujte naše ženy, deti a vlasť!“

Bokom však v diskusii nezostali ani Slováci, ktorí svojím „krajanom“ poriadne naložili. „Hanba policajtom, miesto toho, aby tých šašov s tými žltomodrými handrami odtiaľ vyhnali, tak oni im robili ochranku. Za naše peniaze. Hnus,“ napísal Ján Wahlandt. „Kto vôbec povolil akýkoľvek politicky míting na Slavíne niekomu kto je pre Slovensko len nešťastím??? Kto z toho pitného miesta po 76 rokov urobil smetisko politických úvah, čo majú tí padlí s tým spoločné? Hanba na 100 rokov,“ myslí si Šimon Svitok. „A čo sme mi Ukrajina? Majú všade výhody a ešte aj na Slávime a naši občania nemôžu položiť kvety tým čo nás oslobodili, či to už není pravda?“ pohoršovala sa v diskusii Oľga Slančíková. „Veľká hanba policajtom kam až zašli. FUJ HNOJ,“ pridala sa Emília Čierňavová. „Ako sa toto môže udiať v slobodnej demokratickej krajne a na pietnom mieste. UKRAJINCI DOMOV!!!“ skonštatoval Igor Kraus.

Zuzana Belicová znechutene: Komu tí mŕtvi chlapci ublížili? To nám tu už načisto šibe, keď robíme takéto šaškárne pred pamätníkmi?
Zdroj: FB / Zuzana Belicová

Smutné, na pietnom mieste taká šaškáreň

„Drbnutí Slováci, to sme my, svet je v prdeli, zabúda sa kto nás oslobodil. Smutné. A tí policajti, ale oni za to nemôžu, majú príkazy, aspoň si myslím, kam tento svet speje,“ krútil hlavou Miroslav Cibula Grman. „Presne tak!! Niektorí ľudia na Slovensku sú úplne vypatlaní. To neznamená, že keď chce niekto vzdať úctu padlým vojakom, automaticky súhlasí z vojnou na Ukrajine,“ pridáva Mário Trnka. „Smutné, na pietnom mieste taká šaškáreň. Už aby ľudia nemohli položiť kvety na hroby padlých čo nás oslobodili. Veľká hanba,“ rozhorčila sa Zlatica Karvayová. „Všetci policajti čo tam boli by mali byť prepustení. A kde boli títo naši malí hrdinovia keď Ukrajinci protestovali v Bratislave?“ položil zásadnú otázku Walldo Cvaldo. S vážnymi otázkami prišiel aj Zdenko Kraus. „To tam stojí ukrajinská armáda? Alebo kto to tam stojí? Slovenský národ si nemôže uctiť padlých hrdinov?“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články