11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Richard Vašečka: Muži, milujte svoje manželky

Richard Vašečka je uznávaný učiteľ a spisovateľ v oblasti viery, kresťanského života, manželstva, rodiny a vzťahov. Mnohí ho však možno skôr poznáte ako poslanca NR SR. Je autorom kníh Budem ťa milovať a ctiť (2015), Recept na dobré manželstvo (2016), A nikdy ťa neopustím (2016), Viac času (2017) a Muži, milujte svoje manželky (2018).

Richard Vašečka: Muži, milujte svoje manželky

„Väčšina mužov, ktorých poznám si roky láme hlavu hľadaním odpovede na otázku: Čo mám robiť, aby bola moja manželka spokojná? A priznám sa, že aj ja som si nad tým  dlho lámal hlavu. Roky. Ale už si nelámem,“ píše autor hneď v úvode knihy s tak krásnym a lákavým názvom.

Peter Casanova: JáMy spriaznených duší

Priznám sa, siahla som po tejto knihe s veľkým očakávaním, čo takého môže autor odporúčať, keďže podnázov knihy je – Ako dosiahnuť, aby bola vaša žena spokojná. Musím konštatovať, že autor sám priznáva, že ho vôbec neprekvapuje, že po tejto knihe často siahajú práve ženy. A i keď ten správny recept na šťastie sa nachádza hneď na prvých stranách knihy:

„Nevieš, čo más v živote robiť? Buď muž a miluj svoju manželku! Nikto iný to za teba nespraví…. Toto znamená byť mužom, byť manželom. Program na celý život. Láska,“ tak je nad slnko jasnejšie, že život a ľudia sú natoľko komplikovaní, že potrebujú o tom celú knihu, možno nejednu. I to niekedy nestačí. Napokon, veď čo je láska? Čo presne znamená miluj?

Kristína Ježovičová: Čítanie je ako zákonom schválené nazeranie do cudzích okien

Kniha čitateľa prevedie zákutiami manželstva a pohľadom na muža, či pohľadom muža na ženu, tým bežným (ak muž posudzuje len podľa seba)  i tým, ktorý je mužovi možno treba poodhaliť ( že žena je inou bytosťou, ktorá myslí i funguje inak). Autor dokonca tvrdí: „Milovať ju, je tým najväčším dobrodružstvom v živote muža.“ Možno sa mnohí nad týmto tvrdením skutočne pozastavia a viem si predstaviť i mnohé vtipné narážky, no tieto ďalšie slová vyrazia dych:

„Potrebuješ dostatok času, aby si mohol svoju manželku pozorovať, rozmýšľať o nej, rozprávať sa s ňou, byť jej k dispozícii. Priamo a osobne JEJ. Potrebuješ dostatok prostriedkov, aby si sa mohol postupne postarať o jej potreby, zabezpečiť to, čo jej chýba a tiež pokúsiť sa presunúť z nej to, čo ju gniavi. K tomu patrí aj poskytnúť jej možnosti, aby mohla rozvinúť svoje dary a svoju kreativitu. Náklady na manželstvo nie sú len účty za spoločný byt a stravu, ale aj prostriedky, ktoré umožnia tvojej manželke, aby sa rozvíjala, aby sa realizovala, aby bola slávna a krásna bez poškvrny a vrásky.“

Ufff. Ťažká úloha a nádherné dobrodružstvo. No kto iný by to mohol zvládnuť, ak nie MUŽ…. 🙂

Knihu kúpite od 9,99 Eur

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x