11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Kristína Ježovičová: Nelám mi srdce

Kniha spisovateľky Kristíny Ježovičovej sa umiestnila na krásnom 2. mieste v súťaži Panta Rhei Award, v kategórii Slovenská mládežnícka kniha roka.

Kristína Ježovičová: Nelám mi srdce

Napriek tomu, že sa spočiatku môže javiť ako kniha banálnych problémov mládeže, v skutočnosti odkrýva ťažké témy, pri ktorých je potrebné opatrne narábať s každou myšlienkou, každou vetou. Príbehy nás upozorňujú na to, že život je rôznorodý. A reálny život dnešnej mládeže ukazuje v surovej podobe.

Možno si pri niektorých príbehoch poviete,  že sú absolútne prehnané, či nereálne. Žiaľ, mnoho mladých ľudí tieto problémy má, ale nerozpráva o nich. Horkosladké osudy, ktoré nútia rozmýšľať. Andrea, Sofia, Maroš, Boris a Nora, to sú hrdinovia, ktorým môžete v knihe nazrieť do hlavy. Prvé lásky, vzťahy, bozky, alkohol, drogy, zdravotné problémy či tie rodinné, sexuálna orientácia. Nuž, nie vždy a nie každý dostane to, čo by si prial alebo má to, čo si myslíme, že má. Byť k sebe všímaví je dôležité. Vnímať svoje najbližšie okolie s porozumením, vidieť trápenie, aj keď sa ho možno niekto snaží ukryť. Niekedy sa skrýva aj za úsmevom, za drzosťou, za predstieraným sebavedomým.

Kristína Ježovičová: Čítanie je ako zákonom schválené nazeranie do cudzích okien

Otvorený koniec dáva priestor čitateľovej fantázii. A kniha láme srdce. A čo píše o knihe autorka? „Kúpili ste si knihu o láske… a vlastne ste presne to dostali, len možno mnohí z vás nedúfali, že tá láska, o ktorej budem písať, bude taká krehká a nestabilná, ale že bude rojčivá a sladká, taká aká len prvá láska dokáže byť, ale žiaľ, nie vždy taká je. Mrzí ma to.“

Knihu kúpite od 12 Eur.

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x