25.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Richard Takáč: Odvolajte Ján Marosza z funkcie generálneho riaditeľa SPF, vyzval Vlčana

Vyzývam Samuela Vlčana, stále povereného riadením Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, aby Vláde Slovenskej republiky predložil návrh na odvolanie Jána Marosza z pozície generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Katarína Ježíková z SPF: Zamestnanci sa riaditeľa vyložene boja. Má silné krytie od svojej strany OĽANO

Zároveň by mal minister vláde odporučiť vymenovať nového generálneho riaditeľa SPF. Z uchádzačov, ktorí sa zúčastnili výberového konania na túto pozíciu, to môže byť ktokoľvek, okrem Petra Marušáka. Ten je pre odbornú verejnosť neprijateľný, okrem iného je ale spolužiakom odchádzajúceho riaditeľa Marosza a jeho blízkym dosadeným spolupracovníkom.

Ľubomír Haviernik: Riaditeľ SPF fond používa ako svoju POLITICKÚ nástenku. ÚTOČÍ na starých kolegov, ktorých označuje za korupčníkov (video)

Ján Marosz napriek tomu, že vo funkcii generálneho riaditeľa končí, naďalej robí v SPF chaos a prehlbuje nefunkčnosť inštitúcie. Aj keď je „jednou nohou mimo organizácie“, radikálne zasahuje do organizačných zmien inštitúcie, ruší regionálne odbory a vytvára nové. Napríklad, jedno nové má vzniknúť „u neho doma“ v Žiline, odkiaľ je aj väčšina dohodárov, s ktorými uzatvoril lukratívne, dobre platené zmluvy. Fakt, že práve dohodári sú lepšie platení ako dlhoroční odborní pracovníci úradu, stále nikto nevysvetlil. Rozdiely medzi odmenami dohodárov a zamestnancov sa dokonca prehlbujú, pričom dohodári dostávajú stále viac.

Pripomínam, že v rámci otvoreného a stále nedokončeného poslaneckého prieskumu na SPF, poslancom stále nedodali všetky podklady, o ktoré sme žiadali.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x