25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Režimy rozhodujúce o správnosti názoru sú nacistické a komunistické, už sme ich zažili, píše Krajniak

VYHOSTENIE DJOKOVIČA: NECHCEM ŽIŤ VO SVETE, KDE SA TRESTÁ ZA NÁZORY

Hlavný argument austrálskej vlády v prospech vyhostenia údajne bol, že “Djokovičove antivakcinačné NÁZORY sú verejnou hrozbou.”

Takže omicron, ako už dnes vieme, napáda rovnako zaočkovaných aj nezaočkovaných, šíriteľom vírusu sú zaočkovaní aj nezaočkovaní, ale hrozbou pre Austráliu sú Djokovičove NÁZORY?

Pre mňa je to absolútne neprijateľné.

Klamú a podvádzajú nás až to fičí. Zákaz povinného očkovania schválila Rada Európy.

Režimy, v ktorých štát rozhodoval, ktoré NÁZORY sú správne, a za ktoré treba ľudí trestať, sme už zažili. Volalo sa to nacizmus a komunizmus. Boli to zločinecké režimy.

Demokracia by mala byť protikladom, mala by chrániť slobodu prejavu aj pre názory, s ktorými väčšina alebo ktorákoľvek časť spoločnosti nesúhlasí. Inak to nie je sloboda prejavu, ale iba sloboda prejavu pre názory, ktoré štát povoľuje. Presne tak to bolo na Slovensku za komunizmu.

Režimy rozhodujúce o správnosti názoru sú nacistické a komunistické, už sme ich zažili, píše Krajniak
Minister Milan Krajniak

Každý mal slobodu kritizovať Západ a chváliť Sovietsky zväz. Každý mal právo presadzovať “vedecký svetový názor” a kritizovať vieru v Boha a kresťanstvo. Opačné názory boli trestané. Napríklad vyhodením z práce, ako sa to teraz stalo aj Djokovičovi.

Keď sledujem niektoré názory a argumenty liberálno-progresívnych elít na covid či povinné očkovanie, ani za komunizmu by sa takéto názory a argumenty nestratili.

Pán Krajniak, pozrite si svoj ešte opozičný výstup v parlamente. TOTO ste nám sľubovali, no „skutek utek“!

Chcel by som ich upozorniť, že podstatou demokracie je SLOBODA. Najmä sloboda slova.

Umlčiavanie, diskriminácia a trestanie ľudí, ktorí majú iný názor, ako liberálno-progresívne elity, to je totalitné myslenie, to je nábeh k diktatúre. Ako demokrat si ctím slobodu každého človeka vyjadrovať svoje názory. Ani by mi nenapadlo, že by štát mal trestať liberála alebo progresívca za jeho názory. Ale vyžadujem reciprocitu.

Za komunizmu sa rozprával takýto vtip: Háda sa Švajčiar a Slovák. Švajčiar hovorí, my máme slobodu prejavu. Slovák na to, aj my máme slobodu prejavu. Švajčiar na to: Rozdiel je v tom, že my máme slobodu aj po prejave.

Nemôžeme predsa ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny, hovorí poslanec Patrik Linhart

Djokovič nehejtuje ľudí, ktorí sa nechali zaočkovať. Nevzbudzuje k nim nenávisť. Iba si chce nechať slobodu v tom, či sa nechá alebo nenechá zaočkovať a verejne za túto svoju slobodu bojuje.

Patrik LINHART (Sme rodina): Dnes hlasujem PROTI POVINNÉMU OČKOVANIU

Trestať ho, a kohokoľvek iného, za názor, je nesprávne a tomu by sme sa mali vzoprieť.

Text: Milan Krajniak

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články