15.1 C
Nitra
utorok, 3 októbra, 2023

Radačovský si „vychutnal“ novinárov z Topky.sk. „Skúste byť sami sebou a slobodní aspoň niekoľko mesiacov!“

Slovensko je síce členom Európskej únie, pri troche zveličenia sa ale dá povedať, že si občas žije aj svojím životom. Životom, ktorý mu však znepríjemňujú poslanci v europarlamente, ktorí často vymýšľajú zákony a nariadenia, nad ktorými zostáva rozum stáť. Rozum tentokrát postál aj europoslancovi Miroslavovi Radačovskému, ktorý skritizoval prácu novinárov portálu topky.sk.

Jedným z tých, ktorí za svoj ľud v Bruseli či Štrasburgu bojujú je aj šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. A je to práve on, ktorý svojmu národu v statuse na sociálnej sieti prezradil, aké diplomatické faux pas sa v ostatných dňoch v Štrasburgu stalo. Nemali ho však tentokrát na svedomí „všemúdri“ europoslanci, ale slovenskí novinári z portálu topky.sk, na ktorých nenechal nitku suchú.

Radačovský si „vychutnal“ novinárov z Topky.sk. „Skúste byť sami sebou a slobodní aspoň niekoľko mesiacov!“
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Európsky parlament má 705 poslancov a 472 z nich hlasovalo za vytvorenie tribunálu

„Ktosi umný raz povedal: „Pokiaľ by sa firmám a prevádzkam nariadilo, aby odpad vypúšťali na hornom toku rieky a vodu brali na dolnom toku, tak by to neurobili, lebo by sa udusili vlastnou špinou.“ Keby sa týmto pravidlom riadili topky.sk a to, čo niekedy vypustia do mediálneho priestoru, by sa im vrátilo späť, tak by sa určite udusili vlastným odpadom,“ napísal v úvode statusu Radačovský, ktorý vzápätí ponúkol úryvok z článku zverejneného v tomto periodiku 20. januára s pompéznym názvom „Diplomatické faux pas v Bruseli.“ V podstate sa v článku podľa neho konštatuje, že drvivá väčšina poslancov EP hlasovala za vytvorenie osobitného tribunálu na stíhanie Ruska, Bieloruska a ich spojencov za páchanie zločinov na Ukrajine. Proti bolo údajne len 19 poslancov, medzi ktorými menujú aj Miroslava Radačovského.

Radačovský si myslí, že náš volebný systém by sa mal zmeniť z pomerného na väčšinový

„To, že hlasovanie nebolo v Bruseli, ale v Štrasburgu, ešte dezinformácia nemusí byť, chápem to ako omyl. To, že drvivá väčšina europoslancov hlasovala za zriadenie takéhoto tribunálu, už dezinformácia je. Európsky parlament má 705 poslancov. 472 europoslancov hlasovalo za vytvorenie tribunálu, namiereného výlučne proti Rusku, Bielorusku a ich spojencom. 181 poslancov nehlasovalo vôbec, možno vybrali hlasovacie karty, možno sa hlasovania nezúčastnili, a možno sa obávali verejného lynča zo strany podobných médií ako sú Topky, ale určite nehlasovali za vytvorenie tribunálu. 19 europoslancov hlasovalo proti vytvoreniu tribunálu. 33 poslancov sa zdržalo, avšak rozhodne nehlasovalo za vytvorenie tribunálu,“ prezradil predseda strany Slovenský Patriot čo to o počtoch hlasujúcich europoslancov.

Radačovský si „vychutnal“ novinárov z Topky.sk. „Skúste byť sami sebou a slobodní aspoň niekoľko mesiacov!“
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Každý, kto sa dopúšťa vojnových zločinov na Ukrajine, by mal byť postavený pred tribunál

Teda, 233 poslancov EP nehlasovalo za vytvorenie tribunálu, čo určite diplomatické faux pas nie je a určite o drvivej väčšine hlasujúcich za vytvorenie tribunálu hovoriť nemožno. A pokiaľ sa týka môjho hlasovania. Hlasovanie v EP nie je bezmyšlienkovité dvíhanie ruky, podľa želania Ameriky, bez uvažovania o čom, prečo a v záujme čoho a koho hlasujete. Hlasovanie musíte vedieť aj zdôvodniť,“ prízvukuje Radačovský, ktorý je jednoznačne za to, aby sa vytvoril tribunál na potrestanie vojnových zločinov, zločinov agresie v štáte, kde sa bojuje alebo aj v minulosti bojovalo. „Vojnového zločinu sa môžu dopustiť tak Rusi, ako aj Ukrajinci, ale aj cudzí žoldnieri tam pôsobiaci a nech sa teda pred tribunálom zodpovedajú. Tak je to správne, objektívne a v súlade s medzinárodným právom,“ dodáva Radačovský

Radačovský skritizoval aj podpredsedu europarlamentu a šéfa PS Michala Šimečku

Podľa nášho europoslanca nemožno predsa dopredu konštatovať, že vojnových zločinov sa môžu dopustiť len Rusi, Bielorusi a ich spojenci. „Vie si niekto predstaviť, aby sa na Slovensku zriadil osobitný tribunál, napr. len pre Rusínov alebo Rómov, pretože sa tu páchajú trestné činy krádeže. A čo Slováci? Na nich sa to nevzťahuje? Oni sa trestných činov dopúšťať nebudú? A pokiaľ aj áno, tak pod tribunál spadať nebudú?“ kladie nepríjemné, no závažné otázky šéf strany Slovenský Patriot, ktorý je presvedčený, že aj samotní Ukrajinci sú za to, aby každý, kto sa dopúšťa vojnových zločinov na Ukrajine, bol postavený pred tribunál a nielen jedna strana konfliktu. „Práve preto, a pre nič iné, som za takýto jednostranne zameraný tribunál nehlasoval a so mnou zaň nehlasovalo ďalších 232 poslancov,“ vysvetlil Miroslav Radačovský.

Radačovský si „vychutnal“ novinárov z Topky.sk. „Skúste byť sami sebou a slobodní aspoň niekoľko mesiacov!“
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Je ťažko byť slobodným žurnalistom, keď váš dobrodinec vyžaduje jednostrannú propagandu

Chlapci z Topiek určite vedia, že na parlamentnej stránke EP je pri mojom mene uvedené: Miroslav Radačovský – strana Slovenský Patriot. Oni však považujú za svoju šikovnosť, keď názov strany, ktorej som predsedom, neuvedú, a naopak, uvedú hlúposť, že som kandidoval za ĽSNS. Vedia pritom, že som kandidoval na kandidátke ĽSNS (ako nezávislý) a nie za ĽSNS, pretože každý europoslanec kandiduje za Slovensko a to, že musíte byť na kandidátke nejakej strany, je volebná hlúposť, ktorú som si však ja nevymyslel. Ja to považujem zo strany chlapcov z Topiek za zlomyseľnosť, hoci ich chápem, že je ťažko byť slobodným žurnalistom, keď ich dobrodinec vyžaduje jednostrannú propagandu,“ vysvetlil šéf strany Slovenský Patriot.

Radačovský zároveň chápe, že človek musí aj z niečoho žiť. „Skúste, chlapci, byť sami sebou a slobodní aspoň na niekoľko mesiacov. Uvidíte, aký je to krásny a neopakovateľný pocit. Prajem vám veľa šťastia, raz aj nikým nediktovanú slobodu myslenia. A strany Slovenský Patriot sa báť nemusíte. Ja vám ako predseda strany môžem len oznámiť, že vás mám určite radšej ako nejaký John z Oklahomy, pretože ste moji spoluobčania,“ odkázal novinárov z portálu topky.sk na samý záver statusu Miroslav Radačovský.

Radačovský si „vychutnal“ novinárov z Topky.sk. „Skúste byť sami sebou a slobodní aspoň niekoľko mesiacov!“
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Heňa Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x