13.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Radačovský po „prehratom“ referende: Prichádza nutnosť zmeny volebného systému z pomerného na väčšinový

Je dobojované! Referendum v sobotu skončilo neúspechom, pre niektorých doslova fiaskom, iní zasa poukázali na nezmyselnosť kvóra pri referende, pretože by za rovnakých podmienok na Slovensku nemohla byť zvolená zrejme ani jedna vláda 🙂 Toto referendum však vôbec nebolo o Ficovi, ako mnohí verejnosti propagandisticky podsúvali, ale o tom, či budeme môcť budúce neobľúbené vlády odvolať!

Radačovský po „prehratom“ referende: Prichádza nutnosť zmeny volebného systému z pomerného na väčšinový
Prichádza nutnosť zmeny volebného systému, z pomerného na väčšinový, myslí si Radačovský (foto: ilustračné)

Skutočnosť, že sobotné referendum nebolo o Ficovi ani Pellegrinim, ale ani o Matovčovi či inom politikovi sa snažili do poslednej chvíle vysvetliť ľuďom všetci politici, ktorým záleží na osude Slovenska. Žiaľ, ich hlas zanikol pre krik mainstreamových médií a najmä politikov, ktorí sa nechcú za žiadnu cenu vzdať svojich teplých a finančne zabezpečených postov, že je to najmä o Ficovi. Nie, nebolo! Ľuďom sa to usiloval vysvetliť pred referendom i europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský, ktorý sa na neplatné referendum zameral aj v statuse, kde sa Slovákom opäť usiluje vysvetliť, čo ich čaká, ak sa i naďalej nebudú zaujímať o prácu našich politikov.

Liberálny extrémizmus Slovensko prevalcuje

„To, čo dnes budeme počúvať od rôznych politikov a politológov, sa dá nazvať „po vojne je každý generál“. Avšak skutočnosť je taká, že tí, čo sa snažili presvedčiť občanov o nutnosti zúčastniť sa referenda, vrátane mňa ako europoslanca, vrátane strany Slovenský PATRIOT, úspešní neboli,“ konštatuje hneď v úvode Radačovský, podľa ktorého si to treba priznať, lebo taká je realita a výhovorky neobstoja.

Radačovský pred referendom ľuďom vysvetľoval, o čom to sobotné je, no nepomohlo to

„Pokora a priznanie si neúspechu politických strán, ktoré referendum presadzovali, vrátane strany Slovenský Patriot, nie je slabosť. Je to dôstojné konštatovanie a občania to viac ocenia ako sústavné hľadanie výhovoriek, zvaľovanie viny na iného,“ píše ďalej sklamaný europoslanec, podľa ktorého toto dôstojné nie je, a už by to vyznelo skôr smiešne.

Veľavravné sú aj slová Petra Oremusa o tom, čo spôsobili Slováci neúčasťou na referende

„Javí sa, že občania Slovenska majú vlastné existenčné problémy a sústavné vzájomné nenávistné a urážlivé prejavy politikov už ich nezaujímajú, ba ich priam od veci verejných odradzujú. Občania to chápu ako boj politikov o samých seba a ich postavenie v Národnej rade SR a vo vláde,“ pridáva Radačovský s tým, že taká je jednoducho realita. „Pokiaľ si však občania SR neosvoja a nepodporia myšlienku a nutnosť zmeny volebného systému, z pomerného na väčšinový (1. bod programových cieľov strany Slovenský Patriot), tak sa vláda politikov a „silných“ lídrov politických strán nikdy do rúk občanov nedostane,“ prízvukuje šéf strany Slovenský Patriot.

To je tiež realita, ale aj jediné možné riešenie, pretože v inom prípade liberálny extrémizmus Slovensko prevalcuje. A ťažko potom pomôže, alebo skôr nepomôže, ani spájanie proslovenských síl. Slováci a Slovenky, občania Slovenska, hlavu hore!“ vyzýva na záver Miroslav Radačovský.

(Hďu)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x