1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Radačovský si podal šéfa progresívcov Michala Šimečku. A Slováci mu „naložili“ ešte viac

Slovenský parlament a parlament EÚ sú ako oheň a voda. Poslanci z toho slovenského nie raz poukazujú na tých v Štrasburgu či Bruseli, že neobhajujú dostatočne naše farby, ale platí to aj naopak, že tým naším je vyčítané, že svojimi krokmi a správaním nerobia v Európe Slovensku dobré meno. A pritom – obaja sú takmer rovnakí, o Slovensko im ide až na druhom mieste. Alebo treťom? Či štvrtom, piatom…?

V Európskom parlamente je iba veľmi málo slovenských europoslancov, ktorí by sa výrazne angažovali v prospech Slovákov. Otvorene sa o to pokúšajú azda iba Milan Uhrík a Miroslav Radačovský. A práve druhý menovaný, ktorý je šéfom strany Slovenský Patriot, sa v statuse zameral na správanie sa dvoch lídrov slovenských strán – Roberta Fica zo Smeru-SD a Michala Šimečku z PS, ktorý tiež sedí v Európskom parlamente, ba dokonca je jedným z jeho podpredsedov. U Slovákov sa však veľkej popularite ani obľúbenosti neteší.

Hej, vy bruselskí liberáli! Vyprosím si, aby ste si Slovensko obtierali ústa!

Je podstatný rozdiel medzi Ficom a Šimečkom

Robert Fico podľa Radačovského svojským verbálnym prejavom zareagoval na návštevu holandskej europoslankyne Int Veldovej v súvislosti s jej návštevou Slovenska a hodnotením právneho štátu a predovšetkým §363 Trestného poriadku slovami: „Hej, vy bruselskí liberáli, vyprosím si, aby ste si o Slovensko obtierali ústa, pričom poukázal na korupčný škandál v Európskom parlamente v súvislosti s Katarom, s tvrdením, že túto návštevu na Slovensko priviedlo Progresívne Slovensko.“ S odpoveďou prišiel prakticky okamžite na sociálnej sieti podpredseda EP a predseda strany PS Michal Šimečka, ktorý tiež svojským útočným verbálnym prejavom, kde obhajuje bruselskú návštevu a Sophiu Int Veldovú, pričom Ficovi vytýka korupciu.

Radačovský si podal šéfa progresívcov Michala Šimečku. A Slováci mu „naložili“ ešte viac
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„Osobne nie som zástancom takéhoto verbálneho štýlu presadzovania svojich názorov, či už zo strany Fica alebo Šimečku. Avšak to je ich problém. Jedno sa však musí uznať a občania Slovenska by si to mali uvedomiť. Šimečka a PS sa pri presadzovaní svojich názorov a svojho videnia sveta na území SR opierajú o Slovákmi nevolenú bruselskú administratívu a Slovákmi nevolených eurokomisárov, ba dokonca o europoslankyňu z Holandska,“ skonštatoval Radačovský, podľa ktorého Fico sa pri presadzovaní politických názorov a svojho videnia sveta opiera výlučne o občanov Slovenska, má určite veľkú podporu aj dôveru svojich voličov. A toto je podľa neho podstatný rozdiel medzi Ficom a Šimečkom.

Radačovský si podal šéfa progresívcov Michala Šimečku. A Slováci mu „naložili“ ešte viac
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Radačovský sa v europarlamente neraz zastal Slovákov, keď na nich útočili

Keby to urobil môj syn, tak mu takú vypálim, že by…

„Avšak, pokiaľ by Šimečku do slovenského parlamentu volili cudzinci na spojnici Brusel – Washington – Kyjev – Brusel, tak by na Slovensku boli jeho preferencie možno až 90%. Avšak Šimečka by musel vyriešiť jeden problém. Ako južnou spojnicou Kyjev – Brusel obísť Slovensko. Podľa môjho názoru by to mohol skúsiť spojnicou Kyjev – Katar – Brusel. Katar by s tým určite súhlasil a pokiaľ nie, tak kolegovia Šimečku, podpredsedovia EP, by mu to v tom Katare určite „vybavili“,“ napísal sarkasticky šéf strany Slovenský Patriot s tým, že sa nechcel dotknúť politických názorov ani Fica, ani Šimečku.

V europarlamente Radačovský liberálom tiež nič nedaruje

„Fica akceptujem ako trojnásobného premiéra a politika, ktorý má veľkú podporu občanov SR. Šimečka je pre mňa osoba vo veku mojich synov a nemá v sebe ani toľko elementárnej slušnosti, aby sa mi v EP pozdravil. Keby sa môj syn nepozdravil jeho otcovi, tak mu takú vypálim, že by tri dni lietal nad Bruselom s holubmi,“ rozohnil sa nad mladým podpredsedom Európskeho parlamentu a šéfom Progresívneho Slovenska Miroslav Radačovský, ktorý na samý záver vyzýva Slovákov aby boli k sebe, na rozdiel od politikov, navzájom slušní bez ohľadu na to, aké sú ich názory a videnie sveta.

Radačovský si podal šéfa progresívcov Michala Šimečku. A Slováci mu „naložili“ ešte viac
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články