16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Radačovský sa rozohnil v europarlamente. Podal si sudcov Najvyššieho súdu USA aj poslancov z Renew (VIDEO)

Na vulgarizmy, ktoré padajú v našom parlamente, sa ten európsky nechytá ani zďaleka. Aj v ňom však z času na čas zaznie niečo, za čo sa potom poslanci, teda aspoň tí slušní, neskôr ospravedlnia.

A práve niečo také sa stalo nášmu europoslancovi a šéfovi strany Slovenský Patriot Miroslavovi Radačovskému. Ten sa tak rozohnil pri vystúpení o rozhodnutí Najvyššieho súdu USA v otázke zrušenia práva na umelé prerušenie tehotenstva, že si v závere svojej reči neodpustil vulgarizmus.

Radačovský ukázal veľkosť politika, pretože v statuse sa zaň verejne ospravedlnil. Jeho slová ale ukázali, že v europarlamente a v EÚ panuje dvojaký meter na to ako sa posudzujú kroky niektorých členských štátov EÚ a ako USA.

Prečo sa EP nevyhráža sankciami aj USA?

V súvislosti s rozhodnutím Najvyššieho súdu USA o zrušení práva na umelé prerušenie tehotenstva v Spojených štátoch sa v pondelok v EP rokovalo o uznesení EP z 9. júna 2020, ktorým sa vyzýva okrem iného prezident Spojených štátov, jeho administratíva, kongres a Najvyšší súd USA, aby v USA nedochádzalo k porušovaniu práv žien na potraty.

„Jednoducho, aby USA dodržiavali „základné ľudské práva“, teda princípy právneho štátu. Pokiaľ sa v iných štátoch hovorí o nedodržiavaní princípov právneho štátu a demokracie, tak sa im komisia a EP okamžite vyhráža a hrozí sankciami tak, ako to je v prípade Maďarska a Poľska ale aj iných štátov mimo EÚ,“ konštatuje v úvode statusu Radačovský, ktorý priznáva, že práve preto sa v pondelok v parlamente z dôvodov objektivity vyjadril, že vo výzve spojeným štátom mu chýba to, aké sankcie zvolí EÚ keď prijaté uznesenie nebudú rešpektovať. „Navrhol som zrušenie dovozu zbraní do Európy, prípadne zmrazenie majetku sudcom Najvyššieho súdu USA. Nemôžem však tvrdiť, že takýto môj návrh z pochopiteľných dôvodov bude EÚ akceptovať,“ priznáva náš europoslanec.

Radačovský sa rozohnil v europarlamente. Podal si sudcov Najvyššieho súdu USA aj poslancov z Renew (VIDEO)
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„V tejto súvislosti vyjadril som sa aj k nenávistnej výzve liberálov a niektorých poslancov z Renew, ktorí požiadali predsedníčku parlamentu, aby sa prijalo opatrenie a všetci tí, ktorí majú iný názor na otázku života a potratov, ako majú liberáli, aby boli vylúčení z parlamentu a bol zakázaný vstup,“ píše ďalej Radačovský, ktorý dodáva, že nemohol narýchlo nájsť výraz pre takýto skutočne neliberálny názov a použil preto anglický výraz „bullshit“.

„V preklade to znamená „hovadina“ alebo „kecy“, a preto sa za tento výraz ospravedlňujem. Nič iné mi v tom momente nenapadlo,“ zakončil svoj status šéf strany europoslanec.

Radačovského rozčertila správa Rady Európy: Svojou neobjektivitou uráža Slovensko a Slovákov!

USA nechcú dodržiavať základné ľudské práva

Prirodzene, Miroslav Radačovský priložil k statusu aj video zo svojho vystúpenia v europarlamente. „Vo výzve Komisie adresovanej Spojeným štátom americkým z dôvodu, že nechcú dodržiavať základné ľudské práva, právo žien na aborciu, mi chýba jedna podstatná vec. Pokiaľ Spojené štáty americké nebudú rešpektovať náš názor a názor civilizovaného sveta, aké sankcie voči nim uplatníme?“ hovorí Radačovský v úvode zostrihu videa zo svojho vystúpenia pred poslancami. „Buď zastavíme, alebo obmedzíme dodávky zbraní do Európy, ale zmrazíme majetok sudcom Najvyššieho súdu, neviem, pretože nemôžeme robiť rozdiel medzi Poľskom, Maďarskom a USA,“ hovorí ďalej náš europoslanec.  

„A pokiaľ sa týka práva žien na aborciu, ja si nemyslím, že je to nejaké právo. Je to otázka svedomia, charakteru ženy. Je to otázka, ako sa rozhodne,“ prízvukuje Radačovský, ktorý sa vyjadril aj k otázke poslancov Renew, pokiaľ sa týka toho, že z parlamentu by mali byť vyhodení všetci tí, ktorí majú iný názor na otázku života. „Na otázku aborcie, na ktorú, ak sa už k tejto výzve Renew neviem vyjadriť čo to je, to je totálny bullshit, alebo ja neviem ako to povedať. To je všetko,“ povedal na záver rozhorčený šéf strany Slovenský Patriot a europoslanec Miroslav Radačovský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články