20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Radačovského rozčertila správa Rady Európy: Svojou neobjektivitou uráža Slovensko a Slovákov!

To, čo sa deje v našom parlamente vieme veľmi dobre, pretože o tom informujú prakticky všetky médiá, no to, čo sa deje v europarlamente, vedia Slováci iba útržkovito. Ak by to vedeli tak podrobne, ako vedia o tom našom, určite by si o tejto inštitúcii poopravili svoju mienku.

Európsky parlament je pre Slovákov celkom dobre utajená inštitúcia, z ktorej sa dostávajú na povrch iba určité informácie. A to najmä také, ktoré chcú „pustiť“ von samotní europoslanci.

Jedným z nich je Miroslav Radačovský, ktorý je aj šéfom strany Slovenský patriot. V najnovšom statuse náš europoslanec priznáva, že Výbor Rady Európy je neobjektívny a svojou správou uráža Slovensko a jeho občanov.

Záver výboru Rady Európy nie je pravdivý a objektívny

Radačovský hneď v úvode píše, že pred niekoľkými dňami Poradný výbor Rady Európy (RE) pre Rámcový dohovor o ochrane národnostných menšín, ako informoval jeho hovorca Jaime Rodríguez, vyzval slovenské orgány, aby odstránili zlý prístup Slovenska k národnostným menšinám.

Vo zverejnenom stanovisku výbor v súvislosti s národnostnými menšinami vyjadril osobitné znepokojenie nad nenávistnými prejavmi na internete a sociálnych sieťach. Odporučil, aby slovenské orgány urýchlene a verejne odsúdili protimenšinovú rétoriku vo verejnom a politickom diskurze. Vyjadril potrebu „rázneho riešenia„ segregácie osobitne rómskych detí v školách,“ píše šéf strany Slovenský Patriot a dodáva, že pokiaľ si takéto stanovisko výboru RE ktokoľvek v Európe, ale aj vo svete, prečíta, tak dospeje k záveru, že Slovensko je národnostne a etnicky neznášanlivý štát, segregujúci národnostné menšiny v školách, verejnom a kultúrnom živote, plný nenávisti na internete a sociálnych sieťach.

Radačovského rozčertila správa Rady Európy: Svojou neobjektivitou uráža Slovensko a Slovákov!
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Nemusím snáď nikoho rozumného presviedčať, že takýto záver výboru RE nie je pravdivý a objektívny. Slovensko a jeho občanov uráža a nerobí mu dobré meno vo svete. Na Slovensku nemáme problém, či je niekto blonďák, čiernovlasý, ryšavý, svetlý alebo tmavý.

Nemáme problém s tým, pokiaľ niekto rozpráva materinskou rečou. Vo verejných inštitúciách, na súde, má každý zákonom dané právo rozprávať svojím jazykom a štát mu je povinný zabezpečiť tlmočníka. Národnostné menšiny a to všetky, počnúc Rusínmi, Maďarmi, Židmi a končiac Rómami, majú svoje kultúrne inštitúcie, vlastné divadlá, vlastnú tlač, vlastné TV relácie, vlastné kultúrne festivaly a pod.,“ prízvukuje Radačovský, ktorý má rusínsky pôvod.

„Peter Polák, ako hrdý Róm, je tiež europoslancom a nikdy som nezažil, aby na Slovensku ktokoľvek prejavil voči nám nenávisť pre našu príslušnosť k inej než slovenskej národnosti,“ skonštatoval náš europoslanec.

Radačovský tvrdo smerom k prezidentke: Jej výrok je hodný vytlačiť na chodník vchodu do prezidentského paláca ako memento nezmyslu

Slováci neposudzujú ľudí podľa národnosti a ich pôvodu

Radačovského rozčertila správa Rady Európy: Svojou neobjektivitou uráža Slovensko a Slovákov!
Nášho europoslanca Miroslava Radačovského poriadne nahnevali závery výboru Rady Európy. Zdroj: archív nn

Vo verejných a politických funkciách, na poste starostov, v NR SR, vo vláde, ale aj inde, je podľa Radačovského nie málo príslušníkov národnostných menšín a nikdy na nich pre ich národnostnú či etnickú príslušnosť nikto neútočí.

Pre ich chyby a zlú prácu áno, ale to nie je národnostná neznášanlivosť. „Dokonca donedávna na poste predsedníčky Progresívneho Slovenska bola Rómka. A pokiaľ sa týka vraj segregácie detí v slovenských školách pre ich národnosť a etnický pôvod, toto je zo strany výboru RE taktiež zavádzajúce a nedôvodné tvrdenie,“ hnevá sa Radačovský, ktorý vraj bol krátky čas učiteľom rómskych detí.

„Nepoznám učiteľa, žiaka, rodiča, ktorý by nebol najšťastnejší, keby do školy chodili deti pripravené na vyučovanie, čisto oblečené a slušné, a to bez ohľadu na to, či ide o Slováka, Rusína, Gorala, Maďara či Róma. Nepoznám na Slovensku učiteľa, ktorý by posudzoval žiaka podľa jeho príslušnosti k etniku či národnosti, ktorý by posudzoval žiaka podľa vizáže, farby vlasov či podľa toho, či je svetlý alebo tmavý,“ pridáva šéf strany Slovenský Patriot.

„Už viac ako 50 rokov žije s nami a navštevuje školu komunita Vietnamcov. Sú iní. Majú čierne vlasy, iný tvar očí a svoju rodnú reč. Spoločensky za tých 50 rokov si osvojili podmienky života na Slovensku. Sú podnikatelia, pracujú, ich deti dosahujú v škole dobré výsledky, sú účastníkmi rôznych olympiád a nikdy nikto nepočul, aby sme ich posudzovali podľa ich inakosti,“ pokračuje v obhajobe Slovákov ich europoslanec, podľa ktorého nedávne udalosti príchodu utečencov pred vojnou sú tiež príkladom toho, že Slovensko a jeho občania neposudzujú ľudí podľa národnosti a ich pôvodu.

„Vážení západoeurópski „posudzovatelia“ Slovenska! U nás sa v školách nestrieľa preto, že tam sedí dieťa inej farby pleti alebo inej národnosti či vierovyznania. Na Slovensku sa nepodpaľujú autá a nerozbíjajú výkladné skrine, pretože sa určitá menšina cíti byť segregovaná. Európa a svet ale aj Rada Európy by si zo Slovenska mali vziať príklad a nie zverejňovať takéto odsúdeniahodné neobjektívne stanovisko ako zverejnil Poradný výbor Rady Európy,“ hnevá sa na európsku inštitúciu a niektorých jej členov Radačovský.

Miroslav RADAČOVSKÝ: Vyjadrenie k úniku trestného oznámenia v kauze Lučanský

Nič neznamenajúcich jedincov je vo svete neúrekom

To, že európske orgány veľmi často posudzujú akúkoľvek otázku vo vzťahu k Slovensku neobjektívne ho vraj neprekvapuje, prekvapuje ho však to, že nepostrehol, aby ktorýkoľvek z politikov, členov vlády, ba aj prezidentka republiky, na takéto neobjektívne hodnotenie Slovenska zareagovali.

„Nezareagovanie súčasnej vládnej garnitúry ma ani tak neprekvapuje. Vzhľadom na ich postoj k orgánom a štátom západnej Európy a neuveriteľnú servilnosť by sa ani zareagovať asi neodvážili. Prekvapuje ma však, že som nepostrehol, aby na túto správu zareagovali opoziční politici. Pravdepodobne sú zahľadení sami do seba, do svojich problémov a snahy dostať sa za každú cenu do parlamentu a nad dôstojným postavením a povesťou Slovenska v zahraničí niet času uvažovať,“ zameriava Radačovský kritiku aj do našich domácich radov.

Radačovského rozčertila správa Rady Európy: Svojou neobjektivitou uráža Slovensko a Slovákov!
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„A pokiaľ sa týka záverov výboru RE o nenávistných etnických a národnostných prejavoch na internete a sociálnych sieťach, tak toto tiež považujem za snahu vykresliť Slovákov v zlom svetle. Tiež som so svojou FB stránkou na internete, mám aj nemalý počet sledovateľov a nepostrehol som, aby akékoľvek vyjadrenie alebo komentár mali etnický, národnostný tón alebo kontext.

Na základe komentárov alebo výrokov niekoľkých pomätencov, ktorí si hoja svoj komplex menejcennosti podmienený nízkolebečným vybavením a pod skrytou anonymitou chrlia pre vlastnú radosť a sebauspokojenie na sociálnych sieťach nenávistné prejavy a výroky, nemožno hodnotiť Slovensko a vzťah k národnostným menšinám a etnikám. Takýchto nič neznamenajúcich jedincov je vo svete neúrekom,“ prízvukuje Miroslav Radačovský, ktorý na samý záver dodáva:

„Ako predseda strany Slovenský PATRIOT tiež môžem konštatovať, že medzi členmi našej strany sú aj Rusíni, Maďari, Rómovia, Gorali a nikdy sme s tým problém nemali. Slovenský patriot je totiž každý, kto má rád svoju zem, svoj štát, kde sa narodil, kde žili jeho predkovia, kde žijú jeho deti, bez ohľadu na to, či je Slovák, Rusín, Róm, Maďar a pod. Slováci, Slovensko, hlavu hore!“

Radačovského rozčertila správa Rady Európy: Svojou neobjektivitou uráža Slovensko a Slovákov!
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Ako vidieť, Slováci v diskusii pod statusom v drvivej väčšine s Miroslavom Radačovským súhlasia. Žiaľ, oni, na rozdiel od našich europoslancov v Bruseli, s tým nič urobiť nedokážu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články