16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Masové protesty v Holandsku: Vláda chce zredukovať dobytok a rapídne znížiť chov hospodárskych zvierat

Masové protesty v Holandsku: Farmári chcú dnes paralyzovať krajinu

A viete kvôli čomu? Kvôli Zelenej dohode a Uhlíkovej neutralite, ktoré prijala Ficova vláda spoločne s SNS Most-Híd a celým parlamentom v časoch 2016-2020Farmári v Holandsku zablokovali nemecko-holandskú hranicu tisíckami traktorov na protest proti kontroverznej vládnej politike v oblasti dusíka. Väčšie celoštátne protesty sú naplánované na 4. júla.

Holandskí farmári demonštrovali s hnojom a maštaľným hnojom pred niekoľkými verejnými budovami po tom, ako politici odhlasovali návrhy na zníženie emisií škodlivých znečisťujúcich látok. Tento plán by mohol prinútiť farmárov, aby zredukovali svoj dobytok alebo prestali pracovať úplne.

Vláda premiéra Marka Rutteho tvrdí, že emisie oxidov dusíka a amoniaku produkované hospodárskymi zvieratami v blízkosti prírodných oblastí sa musia drasticky znížiť. Tieto oblasti sú súčasťou siete chránených biotopov pre ohrozené rastliny a živočíchy, ktorá sa rozprestiera v celej EÚ.V podstate sme svedkami ďalšieho kroku zo strany EÚ, ktorý sa od svojho založenia robí pomaly, ale nepretržite: Malé a stredné podniky sa stávajú nerentabilnými a kvôli stále väčším požiadavkám sú privádzané do krachu alebo prinajmenšom k zániku. Znárodnenie prebiehalo podobným spôsobom aj v prvých rokoch Slovenskej republiky.

Celkovo sa má podľa Bruselu do roku 2030 odstrániť celých 50 percent emisií oxidov dusíka a amoniaku v celej Európe. To by však zasadilo poľnohospodárstvo aj na Slovensku smrteľnú ranu. Tisíce holandských farmárov protestovali proti klimatickej politike svojej vlády, ktorú presadzuje Svetové ekonomické fórum (WEF), ktorého prisluhovači sedia aj v holandskej vláde. Fotografie ukazujú tisíce kamiónov blokujúcich nemecko-holandskú hranicu. Novinár Keean Bexte zverejnil video na Twitteri a napísal: „Poľnohospodári, ktorí sa poučili od kanadských demonštrantov za slobodu, v súčasnosti blokujú hranicu medzi Holandskom a Nemeckom traktormi, aby protestovali proti klimatickej politike svojej vlády WEF.“

Účastníci boli tohto fóra aj z našich vlád, či minulých, či súčasnej. Holandskí farmári pokračujú v demonštráciách proti vládnej klimatickej politike, ktorá pripraví mnohých farmárov o živobytie. Organizátori na Telegrame plánujú na 4. júla protesty, o ktorých veria, že „zarovnajú“ celé Holandsko. Organizátori vo svojom posolstve vyzývajú zainteresovaných farmárov a občanov, aby zorganizovali svoje vlastné regionálne akcie s cieľom zatvoriť všetky „centrá na distribúciu potravín a všetkých veľkých znečisťovateľov“, kým „vláda nezmení svoje plány“.

Farmári, ktorí chcú protestovať na mnohých letiskách v krajine, spomenuli najmä Schiphol a Eindhoven. Virálna výzva na protest 4. júla prišla aj od veľkej skupiny kamionistov Telegram, podľa organizátorov, čo naznačuje , že niektorí kamionisti v Holandsku cítia solidaritu s farmármi v krajine.

Pretože aj tých sa týkajú emisné plány. A na Slovensku čakajú na falošných spasiteľov od opozície!?Všade sú štrajky, ale bez politického pozadia a bez zapredaných riadených aktivistov!!Už sa zobuďte.

Spracoval OZ Dôstojnosť Slovenska

foto: fb strakatá sova

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články