17.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Oremus: Všimli si tí „nespokojní“ Slováci, ktorí radšej nešli k referendu, že tým vlastne nič nedosiahli?

Referendum! Slovo, ktoré v súčasnosti medzi Slovákmi rezonuje asi najviac. Jedni sa naň tešili, iní ho apriori odmietajú, pretože je údajne najmä o návrate Roberta Fica „ku korytu“, pri ktorom teraz úspešne hodujú iní. Že to tak ale vôbec nie je, ale že je to v prvom rade o našej budúcnosti, to mnohí vôbec nepochopili.

Oremus: Všimli si tí „nespokojní“ Slováci, ktorí radšej nešli k referendu, že tým vlastne nič nedosiahli?
Peter Oremus

Fakt, že súčasné referendum nie je o návrate Roberta Fica a jeho roduverných k moci, ale je o možnosti v budúcnosti odvolať aj ďalšie vlády, ktorých politici nerobia v záujme ľudí, ktorí si ich vybrali na to, aby im vládli a doviedli ich ku krajším zajtrajškom, tvrdia nielen mnohí logicky zmýšľajúci politici, ale i bežní ľudia. Podľa priebežných výsledkov sa ale zdá, že väčšina Slovákov vôbec nepochopila význam tohto referenda.

Budúci politici sa nám za toto možno vysmejú do tváre

Národ sa zrejme dal niektorými súčasnými vládnymi politikmi zmanipulovať tvrdením, že referendum je o návrate Roberta Fica a Smeru k moci. Ľudia asi vôbec nerozmýšľajú a neuvažujú o tom, že toto referendum je najmä o budúcnosti, v ktorej sa práve na základe jeho platnosti a následne prijatím zákona dá zakotviť v Ústave to, že politici, s ktorými je národ nespokojný, sa budú dať podstatne ľahšie odvolať ako teraz. Všimli si totiž ľudia, že teraz to vlastne nie je možné? Všimli si tí „nespokojní“ Slováci, ktorí radšej nešli k referendu, že tým vlastne nič nedosiahli? Teda vlastne áno, lenže iba to, že ak by nastala v budúcnosti rovnaká situácia aká je na Slovensku teraz, tak politici, nech už sú z ktorejkoľvek strany, sa im budú smiať do tváre, pretože sa odvolať dať nebudú. Tak, ako je tomu teraz!

Dôvody, prečo išli Nitrania na referendum boli rozličné

A práve kvôli tomu, aby takáto situácia v budúcnosti nenastala, šiel na referendum aj poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja Peter Oremus. „V prvom rade je treba povedať, že tá otázka bola pre bežného človeka postavená veľmi komplikovane. Pointa je však v tom, že ľudia môžu takouto formou vyjadriť svoj názor, že či sú za to, aby mohli kedykoľvek skrátiť volebné obdobie voleným poslanom Národnej rady, keď nevykonávajú svoj mandát podľa toho, ako im to sľubovali, teda na prospech Slovenskej republiky a ich občanov,“ skonštatoval Peter Oremus hneď po opustení referendovej miestnosti.

Oremus: Všimli si tí „nespokojní“ Slováci, ktorí radšej nešli k referendu, že tým vlastne nič nedosiahli?

Na referendum chodili v Nitre najmä ľudia starších ročníkov

„Toto je jedinečná príležitosť aby sme ako občania vyjadrili svoj názor, že áno, sme za to, aby sme mohli ukončiť kedykoľvek ich volebný mandát, ktorý od nás dostali. A týka sa to nielen súčasných politických strán a ich parlamentných poslancov, ale všetkých strán, ktoré raz môžu byť vo vláde,“ prízvukuje župný poslanec, ktorý je za to, aby súčasná vláda čo najskôr opustila svoje miesta a bola nahradená druhou, ktorá vzíde z predčasných volieb. „Áno, som jednoznačne za to, pretože táto vláda je jedna z najneschopnejších vlád aké sme u nás doteraz mali. Tie problémy, ktoré sa u nás nabaľujú sa, žiaľ, iba stupňujú a fungovanie občanov aj podnikateľov či samospráv v tomto štáte je už neúnosné. Môžeme byť prívržencami tej či onej strany, ale všetci vidíme čo musíme denno-denne riešiť a v akých problémoch sa nachádzame,“ dodal na záver Peter Oremus.   

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x