-8.9 C
Nitra
pondelok, 6 februára, 2023

Radačovský: Novinár Vagovič nechutne urazil nebohého generála Lučanského!

Po smrti generála Milana Lučanského sa o ňom, ale aj o príčine ako prišiel o život, popísalo už veľa. Ako sa ukazuje, stále to niekomu nestačí a má veľkú potrebu si do bývalého policajného prezidenta aj takmer dva roky po jeho smrti nechutne kopnúť. Tak, ako novinár Marek Vagovič, na ktorého vyjadrenia zareagoval europoslanec, šéf strany Slovenský Patriot a zároveň splnomocnený zástupca rodiny nebohého generála Miroslav Radačovský.

Generála Milan Lučanského mnohí považujú za skutočného policajta na svojom mieste a úspešného bojovníka proti mafii na Slovensku, iní sa jeho zásluhy usilujú spochybniť, ba jeho samotného považujú za člena organizovanej skupiny, ktorej „šéfom“ mal byť nitriansky oligarcha Norbert Bödör. Nech už je to tak či onak, smrť policajného exprezidenta vo väzbe v Prešove sa zatiaľ dôveryhodne vyšetriť nepodarilo. Ako sa však zdá, mnohí v tom majú jasno a zaryto tvrdia, že Milan Lučanský v cele spáchal samovraždu, a že za jeho smrťou nestojí nikto cudzí. Myslí si to aj novinár Marek Vagovič, ktorého vyjadrenia smerom ku generálovi sú naozaj expresívne a nechutné. Oponovať sa mu v statuse rozhodol splnomocnený zástupca rodiny Miroslav Radačovský.

Radačovský: Novinár Vagovič nechutne urazil nebohého generála Lučanského!
Generál Milan Lučanský , zdroj: FB / Milan Lučanský

Vyšetrovanie doposiaľ nebolo právoplatne skončené

Radačovský hneď v úvode statusu priznáva, že rozumie tomu, že na Slovensku v súčasnosti rezonujú dôležité témy ako komunálne voľby, predčasné voľby, energetická kríza, inflácia, živorenie dôchodcov a pod., musí však, a ako splnomocnený zástupca poškodených Lučanských je povinný zareagovať na článok Mareka Vagoviča v Denníku Postoj, kde „v rozpore s objektívnou dôkaznou situáciou“ konštatuje: „Inšpekcia zastavila trestné stíhanie v prípade samovraždy bývalého šéfa polície. Rozptýlila akékoľvek pochybnosti.“, „Lučanského nikto nezabil.“, „Judáš, nie hrdina.“, „Judáš si zrátal dva a dva – ukončil život na teplákovej bunde“.

Radačovský potupil europoslancov: „Ja budem hlasovať objektívne a pravdivo!“

„Skrytým spôsobom, vlastným pravdepodobne genetickej výbave Vagoviča, bez objektívnych dôkazov, urážlivým spôsobom o nebohom generálovi Lučanskom tvrdí: „Judaš, ktorý ukončil život na teplákovej bunde.“ To, že tam do zátvorky vložil názov akcie v rámci ktorej bol generál zadržaný, pri svojom vágnom myšlienkovom pochode asi považuje za svoju investigatívnu šikovnosť. Tvrdenia Vagoviča nie sú pravdivé, vyšetrovanie doposiaľ nebolo právoplatne skončené,“ konštatuje rázne splnomocnený zástupca rodiny a skúsený právnik.

Radačovský a ženy nakopali Krúpu do… TOTO sa mu isto ľahko čítať nebude

Pozor, pán Vagovič, v šachu sa aj pešiakom dá dať mat!

„Ja rozumiem Vášmu mysleniu Marek Vagovič. Bol ste vytvorený a naďalej ste dotváraný nadáciou Otvorená spoločnosť a máte pocit jedinečnosti a nedotknuteľnosti. Máte mediálnu moc a pravdepodobne aj veľkú finančnú podporu bez ktorej sa to nedá. Tiež rozumiem tomu, že za danej situácie sa cítite byť kráľom na šachovnici, obklopený strelcami, vežami, možno aj hradnými, spolu s kráľovnou, a ja som možno podľa vás len pešiak snažiaci sa dopátrať objektívnej pravdy. Ale pozor, pán Vagovič, v šachu sa aj pešiakom dá dať mat,“ zakončil svoj status Miroslav Radačovský.

Radačovský: Novinár Vagovič nechutne urazil nebohého generála Lučanského!
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

Aj Slováci stoja za Radačovským a v diskusii pod článkom nenechali na Vagovičovi nitku suchu. „Toto nie sú novinári, ale len chudáci, ktorí pískajú ako im hrajú kvôli peniazom… bez svedomia a cti… divím sa, že ešte niekto číta ich príspevky… nedajte sa pán Radačovský… veľmi držím palce pri hľadaní spravodlivosti… ste super!!!“ napísala Olinka Lukáčová. „Pán Lučanský nespáchal samovraždu, ale dali ho zlikvidovať, umlčali pravdu a nedali mu možnosť sa obhájiť, smutné, tento svet je jedna kopa hnoja, odpočívajte v pokoji pán Lučanský, pre mňa ste národný hrdina a tí, čo vám zobrali život, sú zločinci,“ skonštatovala Bibiana Bakytová. „Vagovič a Todová sú absolútny hnus, mediálna žumpa a X-krát prerazené dno novinárskej etiky. Niet čo dodať…,“ nedával si servítku pred ústa Radovan Urminský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články