-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Radačovský potupil europoslancov: „Ja budem hlasovať objektívne a pravdivo!“

Európsky parlament si žije svojím vlastným životom, ktorý je však v mnohom na hony vzdialený tomu, po čom túžia občania jednotlivých štátov únie. Aj v ňom sa však nájdu poslanci, ktorým sú blízke názory ľudí v ich krajinách, a ktoré sa usilujú presadzovať.

Patrí medzi nich aj Miroslav Radačovský, ktorý nielenže presadzuje a zastáva vôľu väčšiny Slovákov, ale usiluje sa aj hovoriť pravdu, ktorá je u mnohých poslancov v európskom parlamente nielen cudzia, ale i tŕňom v oku.

Miroslav Radačovský sa ako jeden z mála europoslancov, ak nie jediný, rozhodol vyslať na Ukrajinu svojich ľudí zo strany Slovenský Patriot, ktorej šéfuje, aby na vlastné oči videli to, čo sa tam počas referend o pričlenení štyroch „okupovaných“ republík k Rusku deje. Zrejme aj pod dojmom týchto informácií sa rozhodol vystúpiť pred európskymi poslancami tak, ako vystúpil, čo sa zreme mnohým nepáčilo. Čo im povedal zverejnil v krátkom videu, ku ktorému priložil aj vysvetľujúci status.

Pani van der Leyenová by sa musela červenať

Šéf strany Slovenský Patriot si myslí, že šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová by sa mala červenať. Počas dnešnej rozpravy v Európskom parlamente ohľadom situácie na východe Ukrajiny totiž dospel k jednoduchému záveru. „Človeku, ktorý je jednostranne a fanaticky presvedčený o svojej pravde, keď napľuješ do tváre tak vám povie, že prší. Nemá preto zmysel s ním rozprávať, pretože on nechce a nepripúšťa žiadnu objektívnu diskusiu. Má svoju a len svoju pravdu nanútenú demagógiu davu,“ napísal v krátkom statuse Radačovský, ktorý zároveň priznáva, že aj preto vystúpil v parlamente tak, ako vystúpil.

Radačovský potupil europoslancov: „Ja budem hlasovať objektívne a pravdivo!“
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„Aby som mal ako europoslanec objektívne informácie o situácii na východe Ukrajiny, členovia našej strany Slovenský Patriot sa zúčastnili, respektíve boli prítomní na východe Ukrajiny v čase, keď sa tam vykonávali referendá. Pokiaľ by som chcel objektívne informovať o situácii na východe Ukrajiny, tak by ste ma tu, pravdepodobne, väčšina z vás ukameňovala, a pani van der Leyenová by sa musela červenať,“ povedal hneď úvode svojho krátkeho prejavu pred kolegami v europarlamente Radačovský. Aj preto nevyužil daný mu rečnícky čas, za čo sa hlboko ospravedlnil.

Pokiaľ sa týka navrhovanej rezolúcie, hlasovať o návrhu budem objektívne a pravdivo. To znamená, inak ako väčšina europoslancov. Ďakujem pekne,“ povedal na samý záver Miroslav Radačovský, ktorý tak dal svojím kolegom v parlamente jasne najavo, že nezdieľa ich politiku.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články