24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Podľa Hlasu je návrh Matoviča a Hegera na jednorazovú pomoc len ďalšou dymovou clonou

Návrh Igora Matoviča a Eduarda Hegera na jednorazovú pomoc zamestnancom verejnej správy je len ďalšou dymovou clonou, ktorá dobre vyzerá na tlačovej konferencii, ale ako pomoc pri zdražovaní je nedostatočná.

„Skutočný a formálny predseda vlády veľkolepo predstavili návrh, s ktorým ešte len odchádzajú na rokovanie s odborármi. Nevieme, z čoho bude krytý, nevieme, či je na ňom dohoda v koalícii. Stále pritom ostávajú obrovské skupiny ohrozených ľudí, ktoré márne čakajú na pomoc vlády,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Podľa Hlasu je návrh Matoviča a Hegera na jednorazovú pomoc len ďalšou dymovou clonou

HLAS pripomína, že keď dôchodcovia žiadajú zvýšenie dôchodkov a učitelia, lekári a sestry vyššie platy, vždy dostanú odpoveď, že štát na to nemá peniaze. „Igor Matovič používa verejné financie výlučne ako osobný politický a marketingový nástroj. Na jednej strane celé mesiace podmieňuje pomoc zvyšovaním daní, lebo vraj bez toho sa pomáhať nedá, a potom zrazu nájde 200 miliónov eur na svoju novú prioritu,“ poznamenal Peter Pellegrini.

COVID-19 sa opäť pomaly vkráda medzi ľudí. TOTO by ste ale mali vedieť, lebo takto to bolo a asi opäť bude! Žiaľ

Matoviča s Hegerom sa podľa neho oprávnene zmocňuje panika. „V uliciach bolo 15-tisíc učiteľov, ktorí žiadajú 10-percentný rast platov ako za mojej vlády. Lekári a sestry hrozia hádzaním svojich plášťov a tisíckami výpovedí. V štrajkovej pohotovosti sú odbory i samosprávy. Jednorazová pomoc približne 350 eur v čistom v septembri, teda po roku zdražovania, je síce vítaným krokom, no určite nezalepí oči všetkým, ktorí žiadajú systémové kroky,“ upozornil Peter Pellegrini.

HLAS trvá na tom, že vládna koalícia v pomoci ľuďom absolútne zlyháva a jej výkon je v porovnaní s inými európskymi štátmi čistým prepadákom. „Ľuďom na Slovensku spôsobuje zdražovanie čoraz väčšiu katastrofu v ich peňaženkách. Od piatka tankujú palivo drahšie ako dve eurá na liter, plyn môže zdražieť až o dvojnásobok, drasticky rastú ceny potravín i bývania. Po desiatich mesiacoch hádok a žiadnej skutočnej pomoci preto čakáme od vlády komplexný zákon Lex Slovensko, ktorý tu a teraz pomôže najviac postihnutým skupinám ľudí,“ dodal Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články