12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

R. RAŠI: Nový šéf krízového manažmentu ministerstva zdravotníctva dovolenkuje v Mexiku…

Dnes bol menovaný nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič, ktorý má urgentne začať riešiť krízu v zdravotníctve. A človek, ktorý má urgentne riešiť krízu s Rázsochami, záchrankami, ambulanciami, tu nie je, je na dovolenke v Mexiku, povedal dnes na tlačovej besede člen zdravotníckeho výboru NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši.

Demokrat Heger (ne)vysvetľuje novinárom, prečo odišiel z OĽANO: Smerujte otázky na našu stranu (video)

Raši pripomenul, že poverený predseda vlády Eduard Heger pritom jasne pred týždňom povedal, že na ministerstvo zdravotníctva nastúpi krízový manažment, ktorý na čele s Michalom Palkovičom má najneskôr do troch týždňov predstaviť riešenie nápravy pri projektoch, ktoré meškajú. A prezidentka Zuzana Čaputová v ten istý deň povedala, že poverenie sa rozhodla dať do najvyšších exekutívnych rúk, keďže ide o závažný a citlivý rezort.

Obvinený poslanec Patrick LINHART: Požiadal o ZRUŠENIE obvinenia PARAGRAFOM 363! Takto to dopadlo

„Čakali by ste, že na ministerstve zdravotníctva sa pracuje dňom aj nocou, realita je však taká, že nový šéf krízového manažmentu je na pláži v Mexiku, predseda vlády sa venuje zakladaniu svojej strany OĽANO 2 a odchádzajúci a prichádzajúci štátny tajomník sa nevedia dohodnúť ani na tom, či o plánovanej výmene vedeli, alebo nie,“ upozoril Raši.

Premiér Heger nezvláda ani vlastný úrad. Ján Marosz mal byť z funkcie šéfa SPF dávno odvolaný

Podľa neho je jedným riešením pre Slovensko odobratie poverenia E. Hegerovi a menovanie úradníckej vlády. „Máme tu premiéra, ktorý má riadiť vládu a dva kľúčové rezorty – financie a zdravotníctvo, pritom plní plán Igora Matoviča na záložnú stranu, ktorá má oklamať voličov. Máme tu premiéra, ktorý namiesto riešenia kríz, ktoré spôsobil on a jeho spolupracovníci, ide kampaňovať za stranu, ktorá neprešla voľbami z pozície predsedu vlády, na štátnych limuzínach, so štátnym aparátom. A potom tu máme ľudí, ktorí nevedia zohnať v lekárňach lieky, lebo nie sú, ktorí musia platiť v ambulanciách rôzne poplatky, lebo štát ambulanciám dáva málo peňazí, ktorí čakajú stovky dní na operáciu a ktorí nemajú z čoho platiť vysoké účty. Preto by si mal Heger zobrať inšpiráciu od Michala Tučeného, ktorý spieva, že všichni jsou už v Mexiku, buenos dias, taky jdu…,“ uzavrel Raši.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x