23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Obvinený poslanec Patrick LINHART: Požiadal o ZRUŠENIE obvinenia PARAGRAFOM 363! Takto to dopadlo

Policajný vyšetrovateľ z Komárna ešte v auguste 2022 obvinil (ex)poslanca Sme rodina Patricka Linharta z prečinu krivého obvinenia, prečinu krivej výpovede a krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Obvinený poslanec Patrick LINHART: Požiadal o ZRUŠENIE obvinenia PARAGRAFOM 363! Takto to dopadlo
Patrick Linhart (zdroj:fb)

Patrick Linhart požiadal Generálnu prokuratúru o zrušenie obvinenia povestným a mimoriadne populárnym paragrafom 363.

Potravinový semafor mi ukradla „vykrádačka tém iných“ a pritom so Sulíkovou nevestou (Gröhlingom) neurobila NIČ, rozčúlil sa Linhart

Poslanec Národnej rady SR Linhart v októbri 2020 zverejnil status na sociálnej sieti, kde obvinil z napadnutia policajta. Tvrdil, že policajta upozornil, že nemá rúško, na čo ten zareagoval fyzickým útokom. Linhart podal na zasahujúceho policajta trestné oznámenie, ktorým sa začal zaoberať Úrad inšpekčnej služby. Rezort vnútra potvrdil, že vo veci nebola naplnená skutková podstata trestného činu. Za porušenie nariadenia o etickom kódexe bolo voči policajtovi vedené disciplinárne konanie. Policajt následne podal na poslanca trestné oznámenie za krivé obvinenie, informovala o kauze bývalého poslanca za Sme rodina spravodajská agentúra TASR ešte v roku 2022.

Nemôžeme predsa ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny, hovorí poslanec Patrik Linhart

„Označená osoba bola obvinená  uznesením vyšetrovateľa PZ Odboru kriminálnej polície OR PZ v Komárne zo dňa 12.8.2022 pre prečin krivého obvinenia podľa § 345 odsek 1 Trestného zákona a prečin krivej výpovede a krivej prísahy podľa § 346 odsek 1 Trestného zákona a prečin ohovárania podľa § 373 odsek 1, odsek 2 písmeno c/ Trestného zákona. Sťažnosť voči uzneseniu o vznesení obvinenia bola zamietnutá uznesením krajského prokurátora v Nitre zo dňa 13.10.2022, pretože nebola dôvodná,“ uviedol pre nitranoviny.sk hovorca KP v Nitre Jaroslav Maček.

„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky návrhu P. L. na zrušenie právoplatného rozhodnutia v prípravnom konaní nevyhovela, pretože po preskúmaní nezistila dôvody na zrušenie právoplatného rozhodnutia, o čom bol upovedomený,“ reagovala na našu otázku aj hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

(hďu)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x