15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Putin vojnu na Ukrajine nemôže prehrať, lebo ak by mu to hrozilo, použije jadrovú zbraň, varuje Ján Baránek

Situácia okolo vojny na Ukrajine je nejasná. A nemá to na svedomí len ruský prezident Vladimir Putin, ale aj informačné „šumy“, ktoré sa okolo neho dejú. Na svedomí to, prirodzene, majú politici, najmä tí spoza „veľkej mláky“, ktorí všetko vidia svojimi vojnovými očami.

Ruská agresia na Ukrajine vyvolala nielen pohoršenie vo väčšine európskych štátov, ale aj v USA či iných štátoch po celom svete. Vyjadrujú sa k nej rozliční politici, analytici či experti, ktorí ukazujú prstom na Rusko ako hlavného vinníka toho, že vo svete môže vypuknúť 3. svetová vojna. A tá by mala preň zničujúce dôsledky. Nad týmto čiernym scenárom sa v statuse zamyslel aj náš skúsený politický analytik Ján Baránek.

Konflikt na Ukrajine môže prerásť do 3. svetovej vojny

Baránek hneď v úvode ľuďom pripomína, čo 23.4.2022, napísal americký konzervatívny politik Patrick Joseph Buchanan, bývalý poradca prezidentov Nixona, Forda a Reagana: „Putin vyslal mnoho signálov, že predtým, skôr, ako by prijal porážku svojej armády a krajiny, svoje odstránenie, alebo súdny proces ako s „vojnovým zločincom“, ktorý sa zapojil do „genocídy“, použije na víťazstvo jadrové zbrane zo svojho arzenálu 6000 takýchto zbraní… Aby sa vyhol vojne s Ruskom, prezident Harry Truman odmietol prelomiť berlínsku blokádu Josifa Stalina. Eisenhower nechal utopiť maďarskú revolúciu v krvi a povedal Britom, Francúzom a Izraelčanom, aby sa stiahli z Egypta. Prezident John F. Kennedy nezasiahol, keď stavali Berlínsky múr. Prezident Lyndon B. Johnson nechal Pražskú jar rozdrviť Varšavskou zmluvou.“

Baránek: Symbol bataliónu Azov je kombináciou symbolu nacistického tzv. Čierneho slnka a 2. tankovej divízie SS Das Reich s tzv. „vlčím hákom“

„Títo prezidenti totiž vedeli, že akýkoľvek zásah proti Rusku (ZSSR) by znamenal jadrovú vojnu a viac menej rešpektovali sféry vplyvu ZSSR. Postupom času sa však realita mení a dnes vládnu politici, ktorým chýba zmysel pre realitu. Už som x krát upozorňoval, že konflikt na Ukrajine môže prerásť do 3. svetovej vojny použitím jadrových zbraní zo strany Ruska,“ konštatuje náš skúsený analytik a dodáva, že z neho v tomto prípade nehovorí rusofil. „Nikdy som ním nebol, nie som a nebudem. Hovorí mi to pud sebazáchovy. A najmä – som otec, čo je ešte silnejšie, ako môj pud sebazáchovy,“ prízvukuje Baránek. „Ja už neviem, kedy relevantní politici vezmú na vedomie slová Lavrova, ktorý varoval pred „reálnou“ hrozbou tretej svetovej vojny. „Nebezpečenstvo je vážne, je skutočné, nemôžete ho podceniť.“ Niečo veľmi podobné hovorí aj Putin na margo neustáleho dodávania zbraní na Ukrajinu,“ píše ďalej Baránek.

Ján Baránek natvrdo: Spoločné celoplošné testovanie aj „darovanie“ systému S-300 Ukrajine bolo a je hazardom so životmi občanov Slovenska!

USA chcú, aby sa Rusko na Ukrajine oslabilo

„Ale aj ako reakciu na mimorealitné vyhlásenie šéfa Pentagonu Lloyda Austina, podľa ktorého USA chcú, aby sa Rusko na Ukrajine oslabilo natoľko, že už nebude schopné napadnúť žiadnu ďalšiu krajinu,“ dodáva analytik, ktorý, podľa svojich slov už x krát povedal, že Putin vojnu na Ukrajine nemôže prehrať, lebo ak by mu to hrozilo, použije jadrovú zbraň.

Putin vojnu na Ukrajine nemôže prehrať, lebo ak by mu to hrozilo, použije jadrovú zbraň, varuje Ján Baránek
Zdroj: FB / Ján Baránek

„Vedeli to aj Buchananom spomínaní prezidenti. Ale už to nevie náš „svalnatý“ minister obrany, náš mentálne padlý premiér, ani naša „vyšším omylom“ inštalovaná prezidentka. Politikov USA nehodnotím, neprináleží mi to. Ale správajú sa, ako keby mali istotu, že Rusi si skrátka nechajú brnkať po nose. Nenechajú. Ja sa naozaj nechcem pozerať na jadrový hríb a na to, ako sa mi pred očami vyparuje svet a potom sa vyparím aj ja s mojou rodinou. O to tu ide. O nič iné. Nie teda o moju neexistujúcu „lásku“ k Putinovi a Rusku,“ uzatvára varovne Ján Baránek svoj zaujímavý status.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články