-0.2 C
Nitra
streda, 29 marca, 2023

Ján Baránek natvrdo: Spoločné celoplošné testovanie aj „darovanie“ systému S-300 Ukrajine bolo a je hazardom so životmi občanov Slovenska!

Je Slovensko v ohrození či nie? Otázka, ktorú si kladú mnohí po tom ako vyšlo najavo, že sme na Ukrajinu poslali systém protivzdušnej obrany S-300. Ako to celé napokon dopadne sa ukáže zrejme až neskôr, no zarobili sme si na poriadny problém.

Darovanie systému protivzdušnej obrany sovietskej výroby S-300 na Ukrajinu odmietali nielen opoziční politici, ale i viacerí politickí analytici, medzi ktorých patrí napríklad aj Ján Baránek. Ten k celej situácii napísal status, v ktorom si pred ústa servítku rozhodne nedával. Svoj status nazval dosť tajomne – celoplošné testovanie a S-300.

„Darovanie“ S-300 Ukrajine bolo zločineckým aktom

„Asi vás ten nadpis zaráža. Čo má spoločné celoplošné testovanie s „darovaním“ systému S-300 Ukrajine. Má, jednu veľmi závažnú vec. Obidvoje je hazardom so životmi občanov Slovenska. Teda bolo a je,“ konštatuje hneď v úvode Baránek, podľa ktorého bolo celoplošné testovanie hazardom, ktorý si dokázateľne vyžiadal životy tisícky obyvateľov Slovenska. „Zverejnil som pred časom graf z univerzity v Yale, ktorý to jasne a jednoznačne dokazuje, pričom to nie je iba môj názor, ale aj názor relevantných odborníkov. Teda najmä tých, ktorí sa na obrazovky mainstreamových médií nedostali,“ píše politický analytik a dodáva, že toto samo o sebe by malo byť predmetom vyšetrovania OČTK. „To, že nie je neznamená, že nebude,“ myslí si Baránek.

Vypnutie Slovenska od ruského plynu? „Tieto nesvojprávne tvory si neuvedomujú, čo by nastalo,“ varuje pred apokalypsou na Slovensku Baránek

„Druhým, až zločinecký aktom, ktorý možno prirovnať k priamemu ohrozeniu bezpečnosti Slovenska, je tzv. „darovanie“ S-300 Ukrajine. Tu sú podstatné, z hľadiska faktického, dve veci. Tou prvou je vyhlásenie, ktoré povedala na brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, cit.: „Takéto dodávky… by boli destabilizačným faktorom, ktorý rozhodne neprinesie Ukrajine mier… Z dlhodobého hľadiska by to mohlo mať oveľa nebezpečnejšie následky…“ Druhým je vyjadrenie ministra zahraničných vecí Ruskej federácie, Sergeja Lavrova, z 18.3.2022, v ktorom varoval cudzie štáty pred presunom systémov protivzdušnej obrany sovietskej výroby S-300 na Ukrajinu,“ pokračuje náš politický analytik a  prízvukuje, že podľa Lavrova sa tieto systémy nachádzajú na určitých územiach v súlade s medzivládnymi dohodami, ktoré zakazujú ich poskytovanie tretím krajinám.

Pozor, veľmi vážne slová Jána Baráneka o vojne proti Rusku a Číne, ale aj o „filantropovi“ Sorosovi (VIDEO)

V prípade S-300 už ide o geopolitický a bezpečnostný hazard

„Takže naši polopríčetní, aktivistickí politici opakovane vystavujú občanov Slovenska ohrozeniu. V prvom prípade je to dokázateľné. V druhom, čo sa týka S-300, je to už geopolitický a bezpečnostný hazard,“ konštatuje tvrdo Baránek, ktorý sa ďalej vracia krátko do minulosti, kedy Poliaci chceli Ukrajine poslať stíhačky Mig 29. „Poliaci, v snahe vyhnúc sa priamej konfrontácii s Ruskom, chceli poslať Migy cez základňu USA v Nemecku Ramstein, s čím Pentagon nesúhlasil – a asi vedel prečo. Tu treba pripomenúť, že Poľsko má jednu z najsilnejších armád v Európe, ale napriek tomu, že historicky majú Poliaci krvavé oči, keď sa spomenie Rusko, Poliaci si na to skrátka netrúfli,“ prízvukuje náš politický analytik.

Odvaha zdražela, statočných ubúda: Ján Baránek (video)

„Nie som vojenský odborník, čo nevadí, to nie je ani Naď, napriek tomu si dovolím tvrdiť, že na miske váh ruského posudzovania, sú Migy a S-300 zhruba na jednej úrovni. Skrátka to, čo si nedovolili predstavitelia krajiny, kde sa obyvatelia už rodia s geneticky naprogramovanou nenávisťou k Rusom, si dovolili predstavitelia 8x menšej krajiny, ktorej obyvatelia majú – v našom regióne, k Rusku najpozitívnejší vzťah. Urobili to bez akejkoľvek konzultácie, bez akejkoľvek diskusie, svojvoľne, potuteľne,“ hnevá sa Baránek a dodáva, že zastupiteľská demokracia nemôže dávať a nedáva mandát na to, aby zástupcovia voličov len tak, iba na základe svojho aktivistického, amatérskeho a nahlúpleho názoru, vystavili celý národ riziku.

Ján Baránek: Masívne strácame slobodu a nikomu to nevadí (video)

Slovenská vláda poslúžila ako užitočný idiot administratíve USA

Podľa Baráneka totiž v sebe objavili takú mieru nepríčetnosti, ktorú nemajú predstavitelia ani jedného štátu v EÚ. „Týmto sa diskvalifikovali a zadefinovali, ako nehodní a neschopní vládnutia, ako sabotéri, ktorí zámerne, ľahkovážne, s idiotizmom im vlastným – ten nám preukázali dostatočne za dva roky, vystavili občanov Slovenska priamemu ohrozeniu a nepriamo krajinu zatiahli do konfliktu, s ktorým nemáme nič spoločné. Tu totiž neexistuje ospravedlnenie,“ píše poriadne nahnevane Baránek a dodáva, že my, Slovensko, totiž nemáme s Ukrajinou podpísanú žiadnu zmluvu o vzájomnej pomoci v prípade vojenského konfliktu. „Toto, čo urobila vláda SR je nad rámec akejkoľvek solidarity a ako vojenský trpaslík sme sa zaplietli do zástupnej vojny dvoch svetových veľmocí,“ prízvukuje náš politický analytik.

Toto sú totalitné praktiky, to ani komunisti si nedovolili vyvíjať takýto tlak na obyvateľstvo, hovorí Ján BARÁNEK

 „To netvrdím ja, tvrdia to viacerí politici. Naposledy som to počul od českého exprezidenta Klausa. Jediné vysvetlenie tohto je, že slovenská vláda poslúžila ako užitočný idiot administratíve USA, nehovoriac o tom, že S-300, ktoré sme dodali Ukrajine, sú iba bezvýznamným príspevkom k jej obranyschopnosti, lebo tieto systémy, v omnoho väčšej miere, Ukrajina vlastní, a iba vyhoveli nepríčetným požiadavkám Zelenského, ktorý sa za každú cenu snaží zatiahnuť do konfliktu čo najviac krajín,“ vysvetľuje Baránek, podľa ktorého to všetky krajiny, s výnimkou Slovenska, odmietli. „Takže, za takmer bezvýznamnú pomoc a zbytočne silácke gesto, sme si na seba privolali pozornosť a možnú odvetu Ruska. Navyše, tento „dar“ nesvedčí o našej túžbe brániť demokraciu, lebo kleptokracia, ktorá na Ukrajine vládne, má od demokracie tak ďaleko, ako batalión Azov od Armády spásy,“ píše sarkasticky Baránek.

Ján Baránek: Fašizmus

Nie sme schopní vlastnými silami chrániť svoj vzdušný priestor

„Svedčí to iba o jednom. Sú nekompetentní, sú vlastizradcovia, sú sabotéri slovenskej štátnosti. Tu sa dostávam k meritu veci. Za prvé mnou spomenuté činy – plošné testovanie a následné prehajdákanie cca. miliardy eur, ako aj za priame vystavenie Slovenska odvetným opatreniam Ruska a za nepriame zatiahnutie našej krajiny do vojnového konfliktu – a to úplne bezdôvodne, musia byť postavení protagonisti týchto nepochopiteľných činov pred súd,“ pridáva natvrdo Baránek, ktorý sa už nezamýšľa nad tým, čo s nimi súd urobí, lebo to je iná vec. „Ale tento proces musí prebehnúť, inak Slovensko ako krajina nemôže pokračovať ďalej. Jednoznačne sa musíme vysporiadať s politikmi, ktorí majú na svedomí tisíce ľudských životov – mám na mysli celoplošné testovanie, ako aj s politikmi, ktorí Slovensko nepriamo zatiahli do vojnového konfliktu, pričom samotná krajina nebola nijak a nikým ohrozovaná a nenútili nás k tomu žiadne zmluvné záväzky. Je len zákonité, že v obidvoch prípadoch sa jedná o tých istých politikov,“ poukazuje Ján Baránek.

Remišová to opäť zabila. Neuveríte, čím chce sankcionovať Rusko. A Slováci sa pri jej nápade chytajú za bruchá a ťukajú si na čelo

Už iba čerešničkou na torte je podľa neho to, že táto kriminálna vláda, chce dať občanom ohrozeným infláciou a zvyšovaním cien, po 100 eur, ale bez mihnutia oka sa zbaví zbraňového systému za cca. 350 mil. eur. „Totiž – minister Naď zavádzajúco tvrdí, že máme adekvátnu náhradu vo forme Patriotov. No ja neviem, počul som viacerých vysokých dôstojníkov a generálov slovenskej armády, ktorí argumentovali celkom zrozumiteľne – Patrioty nemáme vo vlastníctve, nevieme ich obsluhovať, a sú tu iba dočasne. Navyše, podľa ich tvrdení, Patrioty nie sú schopné plne nahradiť systém S-300. Insitný minister obrany s mentálne znevýhodneným premiérom a so zrejme totálne dezorientovanou, alebo až príliš zorientovanou prezidentkou, urobili zo Slovenska krajinu, ktorá počínajúc dneškom nie je schopná vlastnými silami chrániť svoj vzdušný priestor,“ vysvetľuje sklamaný a nahnevaný Baránek.

Hlas žiada vládu, aby prestala klamať vlastných občanov a zverejnila rozhodnutie o S-300

Batalion Azov je už zaradený ako súčasť ukrajinskej armády

„To iba kvôli pofidérnej solidarite s kleptokratickým, profašitickým režimom, ktorý adoruje nacistov, ktorého oligarchovia utiekli po invázii Ruska ako prví namiesto toho, aby poslali do boja svoje nelegálne ozbrojené ochranky a súkromné ozbrojené sily. Čo zrejme našich ctiteľov demokracie vôbec nevyrušuje. Mainstream, ako aj nevzdelaní, amatérski slovenskí politici, akosi rýchlo prijali názor, že na Ukrajine sa bojuje za demokraciu a slobodu. Nie. Bojuje sa, ale nie za to. Je to niečo podobné, ako keď Hitler prepadol Poľsko. Jeden diktátor, predstaviteľ nacistického režimu, prepadol fašistickú krajinu. Lebo tou Poľsko, podľa všeobecných kritérií, vtedy bolo. No a dnes jeden autokrat prepadol krajinu, ktorej predstavitelia adorujú nacistov,“ vracia sa do minulosti Baránek a dodáva, že batalión Azov má takmer totožný znak, symbol, ako mala 2. tanková divízia SS Das Reich.

Chmelár: Spôsob komunikácie tejto vlády si zaslúži naše hlboké pohŕdanie

„To je presne tá, ktorú na Ukrajine oslavovali, napr. v Charkove, ako osloboditeľov, a ktorá neskôr zmasakrovala 642 mužov, žien a detí v Oradour-sur-Glane vo Francúzsku. Mimochodom, Zelensky v rozhovore na Fox News priznal, že batalion Azov je už zaradený ako súčasť ukrajinskej armády…,“ pripomína náš politický analytik, podľa ktorého slovenská politika nie že klesla na samotné dno, ale také dno, kde padli naši politici, snáď ani neexistuje. „Spreneverili sa najbazálnejšej zásade každého politika. Toto neurobil ani Hitler, ani Stalin. Aj títo arcizločinci konali v mene svojho národa. Treba povedať pravdu – veľakrát to boli zločiny, čo „konali“. Ale ani jeden z nich nezradil svoj národ. Slovenskí politici to urobili. Bezprecedentne,“ tvrdo kritizuje Baránek našu koaličnú politickú špičku.

Ján Baránek natvrdo: Spoločné celoplošné testovanie aj „darovanie“ systému S-300 Ukrajine bolo a je hazardom so životmi občanov Slovenska!

Táto vláda stratila legitimitu, stratila právo zastupovať Slovensko

„Im nestačí informácia, že si to netrúfla spraviť ani jedna európska krajina. Tak, ako sme boli prví a jediní na svete v zločinnom celoplošnom kynožení vlastných ľudí, nazvanom „celoplošné testovanie“, tak sme aj prví v Európe v zločinnom zatiahnutí, aj keď nepriamo, Slovenska, do ozbrojeného konfliktu, ktorý sa nás priamo žiadnym spôsobom netýka. S plnou vážnosťou teraz musím povedať to, čo som vo videu, zverejnenom ešte pred tým, ako som sa dozvedel o „darovaní“ S-300 na Ukrajinu povedal ako možnosť. Teraz to už možnosť nie je. Táto vláda stratila legitimitu, stratila právo zastupovať národy Slovenska, stratila právo rozhodovať o osudoch národov Slovenska a svojou zločineckou aktivitou aktivizovala článok 32 Ústavy Slovenskej republiky,“ zakončil Ján Baránek svoj riadne kritický status, v ktorom si pred ústa servítku rozhodne nedával..

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články