7.1 C
Nitra
streda, 24 apríla, 2024

Slovenský parlament navštívili študenti z Ukrajiny


Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) otvorila svoje brány ukrajinským študentom z Trnavskej univerzity v Trnave.

Počas návštevy sa stretli aj s podpredsedom parlamentu za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Milanom Laurenčíkom.

Slovenský parlament navštívili študenti z Ukrajiny

Študenti zavítali na hlasovanie NR SR, kde ich za potlesku poslancov privítal predseda parlamentu Boris Kollár. Aj napriek tomu, že na Slovensku už nejakú dobu žijú a študujú, ich návšteva bola v kontexte udalostí, ktoré sa odohrávajú na Ukrajine, mimoriadne vzácna.

Slovenský parlament navštívili študenti z Ukrajiny

„Vojenská agresia, akú vidíme v posledných týždňoch na Ukrajine, nemá v dnešnom civilizovanom svete miesto. Konanie Ruska rázne odsudzujeme a podporujeme celistvosť a suverenitu nášho suseda,“ povedal podpredseda NR SR Milan Laurenčík. Tento postoj dnes prezentoval aj študentom z Ukrajiny, ktorí veria, že Ukrajina vojnu vyhrá, a to aj s pomocou európskych krajín. Tie sa do pomoci nášmu susedovi vložili od prvého dňa, pričom prejavujú obrovskú dávku solidarity.

Slovenský parlament navštívili študenti z Ukrajiny

Okrem Milana Laurenčíka sa so študentmi Trnavskej univerzity stretla aj predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová a poslanci SaS Alojz Baránik, Peter Cmorej, Miroslav Žiak či Jozef Kanuščák.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články