-5.9 C
Nitra
pondelok, 30 januára, 2023

Baránek: Symbol bataliónu Azov je kombináciou symbolu nacistického tzv. Čierneho slnka a 2. tankovej divízie SS Das Reich s tzv. „vlčím hákom“

Ruská agresia na Ukrajine trvá už bezmála dva mesiace. Hoci sú obete na oboch stranách, na ukrajinskej aj z radov civilistov a detí, ustúpiť nechce nikto. Kto z tohto sporu vyjde ako víťaz sa teraz predpovedá iba ťažko, no konfliktom trpia aj bežní ľudia v celej Európe.

„Rozhodol som sa spustiť špeciálnu vojenskú akciu zameranú na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny,“ povedal ruský prezident Vladimír Putin na obhajobu toho, prečo jeho vojská vtrhli na územie Ukrajiny. Za to bol odsúdený prakticky všetkými politikmi naprieč azda celým svetom. Že ale nerozprával celkom tak do vetra píše v statuse aj náš politický analytik Ján Baránek, ktorý sa zameriava na ukrajinský batalión Azov a jeho symboliku.

Vedenie Ukrajiny je profašistické a batalión Azov je dôkazom  

Baránek hneď v úvode priznáva, že ho viacerí samozvaní analytici a odborníci obviňujú, že je proruský. „A to iba preto, lebo si dovoľujem pochybovať o pravdách, vytesaných do žule, ktoré nám podsúvajú v súvislosti s rusko-ukrajinským konfliktom mainstreamové médiá. Je to asi taká pravda, ako to, že podporujem Fica. Nie. Fica som nikdy nepodporoval. Ale, keď Fico povie, že 2+2=4, ja mám povedať, že 2+2=5? Nie. Znamená to iba, že na niektoré veci máme rovnaký názor,“ konštatuje analytik, podľa ktorého to isté platí aj so spomínaným rusko-ukrajinským konfliktom. „Vždy som bol, opakujem, vždy, proti akejkoľvek forme diktatúry. Či to bol komunizmus, alebo fašizmus, alebo nacizmus, alebo ekofašizmus, alebo homofašizmus /genderfašizmus, sanitárny fašizmus počas covidu, atď… Skrátka, totality ma nesmierne vyrušujú a nenechávajú ma chladným,“ vysvetľuje Baránek.

Ján Baránek natvrdo: Spoločné celoplošné testovanie aj „darovanie“ systému S-300 Ukrajine bolo a je hazardom so životmi občanov Slovenska!

Jednu z nich si politický analytik podľa vlastných slov výdatne užil aj s vysedávaním u vtedajších vyšetrovateľov, a to aj so všetkým, čo k tomu patrí. „Takže, aj dnes zostávam verný svojim zásadám a rozhodne ich nemienim na staré kolená meniť. Ani kvôli nejakým uvrešťaným spratkom, čo pracujú v médiách, ani kvôli senilným „demokratom“, ktorí, mudrujúc za klávesnicami zabudli, čo to bola totalita. Ja som nezabudol,“ prízvukuje Baránek a dodáva: „Pardon, niektorí nezabudli. Ale u nich to je iné. Dnes sú pápežskejší od pápeža, lebo si myslia, že takýto postoj vygumuje ich boľševickú minulosť.“ Baránek tiež odkazuje, že nie raz a bude opakovať, že vedenie Ukrajiny je profašistické. „A trvám na tom. Sám Zelenský pre FOX News napr. priznal, že batalión Azov je začlenený do ukrajinských ozbrojených síl. So slovami, že „sú akí sú, ale…“ A toto ma vyrušuje,“ priznáva politický analytik.

Napísali iní: Ján Benčík o Jaroslavovi z Nitry, ktorý zrejme bojoval na Ukrajine v oddiele Azov

U nás akosi nikomu neprekáža táto nacistická ukrajinská zberba

Jána Baráneka vraj vyrušuje nielen tá nesmierna benevolencia ukrajinského vedenia voči nacistom a fašistom, ale vyrušuje ho aj tá na opačnej strane. „Sprostá ruská propaganda, ktorá napr. tvrdí, že v r. 1968 nás prišli Rusi oslobodiť, a že na území ČSSR sa vtedy nachádzali sklady so zbraňami NATO a podobné nezmysly. Túto sprostú lož ale vyučujú v Ruskej federácii na vojenských akadémiách,“ píše Baránek, ktorý sa však vzápätí vracia k Ukrajine a k bataliónu Azov. „Pre tých nasprostastých, ktorým robí problém si aj niečo naštudovať zverejňujem obrázok. Je na ňom symbol bataliónu Azov, po ňom ide symbol nacistického tzv. Čierneho slnka a napokon symbol 2. tankovej divízie SS Das Reich s tzv. „vlčím hákom“. Ako vidíte, symbol Azovu je kombináciu obráteného vlčieho háku a nacistického Čierneho slnka,“ vysvetľuje náš skúsený politický analytik.

Baránek: Symbol bataliónu Azov je kombináciou symbolu nacistického tzv. Čierneho slnka a 2. tankovej divízie SS Das Reich s tzv. „vlčím hákom“
Baránek: Symbol bataliónu Azov je kombináciou symbolu nacistického tzv. Čierneho slnka a 2. tankovej divízie SS Das Reich s tzv. „vlčím hákom“
Zdroj: fb Ján Baránek

„Takže, v krajine, kde Kotleba dostal za rozdávanie 1488 eur podmienku, lebo toto číslo symbolizuje 14 slov Davida Lanea o bielych deťoch a číslo 88 je Heil Hitler, tak v tejto krajine akosi nikomu neprekáža táto nacistická ukrajinská zberba, ktorá adoruje 2. Tankovú divíziu Das Reich a nacizmus. Divízia Das Reich napríklad vyvraždila francúzske mesto Oradour-sur-Glane. Tá istá divízia, mimochodom, pomáhala potlačiť aj SNP,“ konštatuje Baránek s upozornením, že každú pronacistickú kreatúru, ktorá mu bude vypisovať že je proruský iba preto, že tvrdí, že toto kleptokratické, drogovo závislé vedenie Ukrajiny je pronacistické, pekne zablokuje. „Mimochodom, platí to aj pre prokomunistické kreatúry,“ končí Ján Baránek svoj pomerne ostrý status, ktorý ukazuje Ukrajinu a jej vedenie v úplne inom svetle, v akom sa nám ju usilujú vykresliť naši vládni politici.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články