26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Pročko sa opäť prejavil. Exzabávačov vysoký „intelekt“ však na ľudí nezabral. Za to, čo propaguje, dostal znovu cez…

Milovníci komédií určite poznajú americký film Blbí a Blší v hlavných úlohách s Jimom Carreym a Jeffom Danielsom. Niečo podobné máme aj u nás na Slovensku, lenže nie vo filmovej verzii, ale v skutočnosti. Za hlavných hrdinov si môžete dosadiť ľubovoľnú postavu, pretože v našej koalícii ich je skutočne na výber dostatok.

Jednu z hlavných úloh by si v pokoji mohol zahrať aj bývalý zabávač a dnes „veľavážený“ poslanec parlamentu Jožo Pročko. Tým druhým by mohol byť hoci aj jeho stranícky šéf Igor Matovič. Pýtate sa prečo? Nuž zrejme preto, lebo z ich hláv už vyšlo toľko hlúpostí, že by si hlavné úlohy určite zaslúžili. Dokázal to teraz aj Jožo Pročko, ktorý v statuse „preložil“ článok z portálu Bloomberg.com, v ktorom sa píše o tom, že Rakúsko spúšťa lotériu na podporu povinnej vakcinácie. Text sme radšej neupravovali, aby vyznela autenticita prekladu aj jeho „hlboká“ myšlienka.

Úradníci začnú ukladať pokuty vo výške 3 600 eur  

„V Google translator som vám preložil ako to majú v Rakúsku. Kto chce nech si to preloží profesionálne,“ upozorňuje hneď v úvode Pročko. „Rakúski zákonodarcovia ustanovili odovzdanie prvého zákona Európskej únie, aby sa vakcinácia koronavírusu stala povinná, zatiaľ čo ostatné členské štáty uvoľňujú obmedzenia najnovšej vlny pandémie. Dolný dom Parlamentu vo štvrtok stanovil na schválenie politiku s dodatočnou podporou z väčšiny poslancov dvoch opozičných skupín. Plán odmietne len strana pravej slobody. Mandát nadobudne účinnosť budúci mesiac a úradníci začnú ukladať pokuty vo výške 3 600 EUR ($ 4 084) pre obyvateľov od polovice marca. Vláda tiež zavedie systém lotérií, aby odmenili ľudí, ktorí sú ochotní sa zaočkovať,“ píše sa v texte článku.

Pročko sa opäť prejavil. Exzabávačov vysoký „intelekt“ však na ľudí nezabral. Za to, čo propaguje, dostal znovu cez...
Pri Pročkovom zamýšľaní sa vstávajú Slovákom na hlavách dupkom vlasy. Zdroj: FB / Jožo Pročko

„Po mesiacoch prípravy Rakúsko vyrazilo vpred s politikou, ktorá presahuje úsilie iných národov, aby presvedčili ľudí, aby sa očkovali. Vykonalo niektoré z najprísnejších obmedzení v najnovšej vlne vírusu, vrátane celoštátneho uzamknutia v novembri, ktorá v zásade pretrvávala, pre nevakcinovaných,“ uvádza ďalej autor.

Nezasmiali ste sa na Silvestra? Nevadí, nikdy nie je neskoro. Toto je zábavná produkcia našich „skvelých“ politikov (VIDEO)

„Niektoré európske krajiny uvoľňujú svoje politiky so šírením variantu omicron, ktorý spôsobil špirálovú mieru infekcie, ale menej hospitalizácií. U.K. Ukončí požiadavky na karkovid-pass alebo tvárové masky budúci týždeň a Holandsko ukončilo prísne uzamknutie už skôr v priebehu týždňa. Protestujúci sa zhromaždili v centre Viedne počas diskusie vo štvrtok, pochodovali po hlavnej ulici, po demonštráciách, ktoré v posledných týždňoch priťahovali tisíce ľudí. Polícia vyčistila bezpečnostnú zónu okolo parlamentu. Herbert Kickl, vodca strany slobody, sa zaviazal zostať nevakcinovaný,“ pokračuje text informujúci o dianí v Rakúsku. „Napriek potenciálnym ťažkostiam pri realizácii mandátu, vláda dúfa, že približne 72% obyvateľstva bude ďalej podporovať „booster“ vakcináciu. Pozornosť sa teraz obracia na prístup „Carrot-and-Stick“ (mrkva/palica), ktorý oznamuje lotériu pre očkovaných 500 Euro ($ 568), ktoré sú platné pre hotely, reštaurácie a ďalšie služby. Obce tiež získajú progresívne štátne granty po dosiahnutí miery očkovania vo výške 80%, 85% a 90%,“ končí sa text článku, ktorý si nechal Jožo Pročko preložiť prehliadačom Google. Celý text v origináli nájdete TU.

Jožo Pročko má strach! V ohrození je vraj jeho rodina. Vinníkov už odhalil

Máme hádam ešte morálne právo sa sami rozhodovať

Prirodzene, Pročkov počin nezostal bez odozvy, lenže to, čo napísali diskutujúci pod statusom zrejme nášho poslanca za OĽaNO vôbec nepoteší. Stalo totiž to, čo obvykle, teda že Slováci mu riadne naložili. „Jozef toto si sem ani nemal dávať radšej… Takéto články len zdvíhajú tlak ľuďom… Máj rozum… sem tam postneš aj veci, ktoré stoja za prečítanie, ale z tohto sa chce ľuďom zvracať,“ napísal mu Michal Takáč. „Povinné očkovanie dokazuje to že sa vracia komunizmus alebo sa už vrátil… nemožno hovoriť o demokracii keď vlády nútia a podplácajú ľudí len aby sa každý očkoval ..každý má právo sa rozhodovať sám čo urobí ako urobí so svojím telom ak do toho nútia nás ľudí to nie je demokracia ale totalita… experimentálne vakcíny nech si pichá OĽaNO, alebo kto chce… dobre robia policajti v Rakúsku keď protestujú s ľuďmi. Vedia prečo a sú statoční. Už len podľa toho môže človek vedieť, že je to protizákonné, a že nie sú v poriadku tie vakcíny,“ skonštatoval René Ruki.

„Toto nemôžeš myslieť vážne… takéto veci chváliť a publikovať aj keď sa vie, a konečne sa o tom aj verejne hovorí, že očkovanie na nové varianty nezaberá a vy stále tlačíte ľuďom do hlavy iba jedno. Tak to už je choré… nedaj bože ešte povinné očkovanie,“ pripája sa Miro Kuruc. „Povinná vakcinácia rovná sa nútené zasahovanie do ľudského tela. Je to hrubé pošliapanie ústavných práv občana v demokratickej krajine. Keby sa to dialo za vlády nejakého diktátora ako bol Stalin, Hitler, tak sa vôbec nečudujem, ale tu na dnes nie je taká doba a nie sme už ani malé deti aby za nás niekto rozhodoval o našom zdraví. Máme hádam ešte morálne právo sa sami rozhodovať čo si dáme alebo nedáme do seba napichať. Aj keď riziko tu existuje, že človek sa tým ohrozí na zdraví, ale to je život slobodného človeka, ktorý nemá strach ráno vstať z postele a báť sa celý deň čo kde chytí za pliagu. A to nie som žiadny dezolát. Kto chce vakcíny, nech si ich dá keď verí, že mu pomôžu zlepšiť zdravotný stav v prípade že dostane ten vírus,“ napísal v diskusii Martin Boleslavský.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články