12.6 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Primátor Hattas: V pánovi Becíkovi vidím prísľub zlepšenia vecí a zlepšenia vzájomných vzťahov

Primátor krajského mesta zároveň vyjadril nádej na lepšiu spoluprácu medzi mestom a krajom.

V pondelok 28. novembra sa v Nitre uskutočnilo slávnostné zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja, na ktorom zložili sľub nový predseda NSK spolu s krajskými poslancami.

Primátor Hattas: V pánovi Becíkovi vidím prísľub zlepšenia vecí a zlepšenia vzájomných vzťahov
Novým poslancom NSK sa stal aj poradca primátora Hattasa Henrich Varga. (nn)

Podľa primátora Nitry Mareka Hattasa vznikol priestor na výrazné zlepšenie vzťahov.

Hattasovi schválili poslanci len základný plat: Nové zastupiteľstvo už úraduje

„V prvom rade gratulujem Branislavovi Becíkovi k zvoleniu do tejto funkcie. Som presvedčený, že ako mladý človek bude náš kraj spravovať moderným a dynamickým spôsobom, s ohľadom na potreby ľudí našich miest a obcí. Zároveň pevne verím, že otvorí dvere štandardom transparentnosti a výrazne lepšej komunikácie s obyvateľmi, aspoň na takej úrovni, ako sa nám to darí u nás, v meste Nitra,“ hovorí primátor Marek Hattas.

Hattas o Bödörovi: Ten pán má vyslovene u nás zavreté dvere. A ZRAZU zmluva s Bonulom?

Primátor ďalej uvádza, že obyvatelia Nitry a celého Nitrianskeho kraja si zaslúžia župana, ktorého prácu budú skutočne poznať a ktorý bude prinášať reálne zlepšenia ich každodenných životov. „Ľudia chcú cítiť, že župa a župan sú tu skutočne pre nich. V pánovi Becíkovi vidím prísľub zlepšenia vecí aj v tomto smere. Zároveň vidím potenciál zlepšenia vzťahov na úrovni primátor a predseda NSK, ako aj zdynamizovania investícií, skvalitnenia procesov a v neposlednom rade výrazného zlepšenia komunikácie,“ hovorí primátor Hattas.

Marek Hattas poďakoval aj bývalému predsedovi NSK Milanovi Belicovi. „Napriek tomu, že sme k sebe ťažšie hľadali cestu, pána Belicu plne rešpektujem a prajem mu do ďalšieho života len to najlepšie. Ďakujem mu za všetko dobré, čo za dlhých dvadsaťjeden rokov pre náš kraj a jeho obyvateľov urobil,“ dodáva Hattas.

Marek Hattas sa opätovne ujal funkcie primátora už 15. novembra počas ustanovujúceho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Nitre. Post obhájil len ako druhý primátor v novodobej histórii Nitry. Krajská strana Tím Kraj Nitra (TKN), ktorej je Hattas predsedom, má zastúpenie aj v zastupiteľstve Nitrianskeho samosprávneho kraja. V rámci šestnásťčlenného klubu Demokratickej koalície má TKN štyri mandáty.

Zdroj TS Tomáš Holúbek, mesto Nitra

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články