25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Právnik Peter Weis sa pýta: Kto chce vyvolať tretiu svetovú vojnu?

Súčasná situácia v Európe je taká výbušná, že ohrozuje prakticky celý svet. Opticky to síce vyzerá, že vo vojne je iba Rusko, ktoré napadlo Ukrajinu a chce časť jej územia, prakticky je to však tak, že proti Rusku bojuje z bezpečnej vzdialenosti, no s nebezpečnými zbraňami, nielen USA, ale prakticky celé NATO.

NATO sa ešte za čias východného bloku hrdilo prívlastkom „mierový vojenský pakt“. Že nebol, vôbec mierový svedčili mnohé vojny, ktoré jeho členovia vyvolávali prakticky po celom svete. O tom, koho napadli „mierotvorcovia“ USA sa už popísalo množstvo papiera, pričom nie raz sa k nim pridali aj ich priatelia z Aliancie, ktorá nie je mierová ani len náhodou. Kde všade spôsobili vojská USA a NATO vojnové konflikty poukazuje v statuse aj historik a politický komentátor Eduard Chmelár. Ostatne, o vojne v Iraku, ktorú vyprovokovali USA spomína v statuse aj Igor Matovič. O tom, ako sa USA usilujú teraz „mútiť“ situáciu okolo Ukrajiny vysvetľuje v blogu uznávaný právnik Peter Weis. Jeho slová a myšlienky sú naozaj zaujímavé.

Nobelova cenu za mier tým, ktorí aktívne vyvolávali vojny

Za takmer každým vojnovým konfliktom posledných desaťročí sa podľa Petra Weisa objavuje jeden prvok. „Nazvime ho tak, ako si hovorí on sám. Sú to neo-konzervatívci. Alebo americkí neojakobíni, skrátene neokoni (neocons). Desaťročia ovládajú Biely dom s tým, že jediný, kto sa s nimi v poslednej dobe „dočasne“ naozaj vysporiadal, bol Donald Trump. Neokoni riadia oficiálnu zahraničnú politiku USA,“ konštatuje v úvode náš skúsený právnik a dodáva, že vzoprieť sa im dokázali okrem Trumpa iba J. F. Kennedy a čiastočne aj Richard Nixon. Títo traja boli podľa Weisa zároveň jedinými povojnovými prezidentmi, ktorí boli proti akejkoľvek vojne (Nixon, Kissinger a Vietnam je na samostatnú tému).

Právnik Peter Weis: Teraz je ten pravý čas na to, aby sa prešetrili všetky zločiny spáchané počas covidového obdobia

Vtipné je, že niektorí najvyšší predstavitelia USA pod priamym vplyvom neokonov, ktorí vojny aktívne podporovali a vyvolávali, sú nositeľmi Nobelovej ceny za mier. Mimochodom. Viete, kto riadi senilného Joa Bidena? Predsa ten, kto ovláda čítačku jeho textov. Bol by to možno aj dobrý vtip, keby to nebola pravda. Texty totiž pochádzajú od administratívy ovládanej neokonmi,“ pokúsil sa Weis o trochu humoru. „Kto tí neokoni vlastne sú? Spravidla ide o Demokratov, málokedy o Republikánov, ale nie je to zďaleka pravidlo. Hra na Republikánov a Demokratov je skôr kratochvíľou pre amerického voliča (chlieb a hry), ale početnejšie zastúpenie majú aktuálne u Demokratov,“ vysvetľuje skúsený právnik.

Chronológia konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou od roku 2014

Donald Trump sa stal nečakanou chybou v systéme

„Americká „demokracia“ v dnešnom ponímaní je skôr tvorená systémom tzv. Uniparty (jedinou stranou bez reálnej možnosti voľby, červené a modré figúrky, ktoré tvoria ilúziu polarity). Taký Trump sa stal nečakanou chybou v systéme. Sám Trump totiž spočiatku podpisoval zbrojenie Ukrajiny a osudnú chybu, ktorú urobil, bolo vzoprenie sa neokonom tým, že nechal vyhodiť kľúčovú administratívnu zamestnankyňu Fionu Hill, dosadenú do Bieleho domu ako priamy komunikačný kanál záujmov neokonov (zdroj TU). Najvýraznejšie osobnosti neokonov, ktoré bažia po moci, sú posadnutí permanentnou potrebou vojny a z každej škatule im z nejakého dôvodu vyskakuje ruská hrozba, sa zvykli združovať najmä v organizácii Project for the New American Century (skr. PNAC),“ píše ďalej Peter Weis.

Eduard ŠEBO: Jednota Západu, ilúzia alebo vlastný hoax?

„Medzi najznámejšie a najvýznamnejšie mená patria: Victoria Nuland (americká Ukrajinka) s manželom Robertom Kaganom (jeho priezvisko náramne pripomína titul panovníka v historickej Chazarskej ríši), Dick Cheney, Donald Rumsfeld, Paul Wolfowitz, John Bolton, William Kristol, Henry Kissinger, Rupert Murdoch alebo už zosnulí Zbigniew Brzezinski, John McCain a mnohí ďalší. Neokoni stáli napríklad za scenárom a réžiou konfliktov vo Vietname, Afganistane, Iraku, Sýrie a mnohými inými konfliktmi (vrátane farebných revolúcií). A aj dnes sú to práve oni, ktorí odmietli Čínou sprostredkovaný mier na Ukrajine ešte predtým, ako stihla Čína vôbec predniesť svoj návrh,“ konštatuje právnik.

Páchame ekonomické kamikadze. V samovražedných lietadlách však sedia obyčajní ľudia, konštatuje právnik Weis

Boja sa etickosti ľudí, ktorými chcú manipulovať

Neokoni majú podľa Weisa ešte jeden zaujímavý spoločný znak. Financovanie. „Áno, samozrejme aj FTX, ale to nie je také podstatné. Až príliš často spoza chrbta týchto ľudí vykúka 93-ročná postavička s pôvodným menom pred zmenou György Schwartz. Po našom Juraj Čierny. Na deň jeho narodenia si o sto rokov zrejme nikto nespomenie. Avšak deň jeho smrti bude pravdepodobne súčasťou školských učebníc dejepisu,“ prízvukuje Weis, podľa ktorého neokoni v cykloch bez veľkých obmien opakujú to, čo sa im desaťročia vyplácalo (a čo fungovalo v civilizáciách po celé tisícročia).

Súčasná vláda nás vťahuje do konfliktu v nádeji, že bude môcť vyhlásiť vojnový stav a oddialiť voľby, tvrdí Taraba

Tentokrát je to však iné. „Chceli vojnu, avšak po vhodení žetóna do automatu s názvom Ukrajina im tentokrát napodiv z neho nevypadol petrodolár, ale petrojuan. Niečo je inak. To iné, s čím nerátajú, čoho sa boja, lebo im bráni v udržaní moci, je zvýšenie miery etickosti ľudí, ktorými chcú manipulovať, nevydierateľnosť, nepodplatiteľnosť, úroveň ich vedomia a ich rešpekt k právu (nie k paralelným pravidlám). Leto bude o téme CBDC a o ekonomickej depresii. Netreba mať však strach. Ordo ab chao (Poriadok z chaosu – pozn. red.). Ale nie tak, ako to mali naplánované,“ končí svoj zaujímavý blog právnik Peter Weis.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x