10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Súčasná vláda nás vťahuje do konfliktu v nádeji, že bude môcť vyhlásiť vojnový stav a oddialiť voľby, tvrdí Taraba

Niektorí slovenskí politici sú buď reinkarnovaní herci, alebo sa na hercov veľmi dobre hrajú, alebo… Alebo nás jednoducho klamú. A to pravidelne a najmä – beztrestne. Vždy to totiž dokážu elegantne hodiť na „politiku“ a navyše majú dokonalé „krytie“. Aké, to si zrejme domyslí každý sám.

V súčasnosti je najväčším hitom na Slovensku, ale nielen u nás, „odovzdanie“, alebo darovanie(?) stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu, čo je údajne nielen plne v súlade s našou ústavou, ale navyše nás v tom podporujú aj ostatné krajiny NATO, vrátane militantných USA. Lenže je to naozaj tak? Viacerí ústavní právnici sa zhodli na tom, že to s tým súladom s ústavou vôbec také jednoduché nie je, a navyše Tomáš Taraba, šéf Život Národná strana v statuse píše, že náš krok nemali schválený ani v NATO! A nielen to, naši „dobrosrdeční a mieroví“ politici darovali Ukrajine neplánovane aj tri protivzdušné systémy Kub!

Heger: Naša vláda stojí na správnej strane dejín

„Včera (štvrtok 16. marca. – pozn. red.) renomované americké portály jasne povedali, že Slovensko a Poľsko v otázke darovania migov si idú na vlastnú päsť a nemajú to schválené v NATO. Práve preto platí, že Heger, Kollár, Čaputová a Naď nás vťahujú do konfliktu,“ píše hneď v úvode Taraba a dodáva: „Taktiež potom platí, že neexistuje žiadna súvislosť medzi získaním amerického vojenského systému za 700 miliónov a darovaním stíhačiek.“ A Taraba ide ešte ďalej: „Dnešné rozhodnutie o darovaní stíhačiek zrazu obsahuje aj rozhodnutie o darovaní protivzdušného systému, o čom nebola ani reč. Heger, ktorý včera v parlamente povedal, že nie je expert na to kto je muž a kto žena, ktorý sa chváli, že podpisuje zmluvy a nečíta ich, robí všetko pre to, aby oslabil obranyschopnosť Slovenska, vťahoval nás do konfliktu v nádeji, že bude môcť vyhlásiť vojnový stav a oddialiť voľby, je hlavné bezpečnostné riziko Slovenska a každý jeho krok sa musí stať predmetom vyšetrovania.“

Dočasne poverená vláda pošle na UKRAJINU naše stíhačky, ale to nie je všetko

„Naša vláda stojí na správnej strane dejín,“ skonštatoval Heger a dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď mu zakontroval: „Vieme im pomôcť zachraňovať životy.“ Akoby títo dvaja páni zabudli, že čím viac zbraní ide na Ukrajinu, tým väčšie sú odvetné akcie Ruska a zomiera viac civilistov. Takže či životy to tam naše migy idú zachraňovať? A tých 900 miliónov eur, ktoré nám sľubujú spojenci a naši „ľudomilní“ politici ich už rozdávali Slovákom tiež nebude „keš“, pretože v hotovosti by sme mali dostať „iba“ 200 miliónov a za ostatné dostane novú vojenskú techniku z USA. Akú, a či skutočne novú to teraz „ani srnky netušia“. A jasné, odkiaľ ak nie s USA? Aké patetické… A čo je ešte krajšie, Rusko odkázalo, že všetka táto technika bude zničená. Lenže… Lenže jeden z našich armádnych veliteľov generál Daniel Zmeko svojím vyjadrením doslova šokoval: „Ruská federácia momentálne nemá kapacity na to, aby viedla otvorenú vojnu voči NATO!“ Áno, čítate dobre, tu sa už potichu kalkuluje s otvorenou vojnou Rusko vz NATO!!! Tá skrytá už totiž prebieha niekoľko rokov.

Blaha natvrdo: Zelenskyj vykúpe v krvi celý ukrajinský národ, to je vlastizrada!

Toto riešenie nemôžeme označiť za právne čisté

„Kompetenciu rozhodnúť nemali,“ skonštatoval ešte donedávna podržtaška šéfa OĽaNO poslanec György Gyimesi. A že má celkom aj pravdu, to potvrdzujú už spomínaní ústavní právnici, hoci „vševedko“ Heger má na to iný názor: „Rozhodli ústavne čistou formou, čiže v súlade s ústavou.“ Opozícia v tom má jasno, podľa nej, jediný, kto o tom môže rozhodnúť je Ústavný súd. Je zvláštne, že sa naň neobrátila prezidentka Čaputová ako v prípade vyhlásenia referenda o predčasných voľbách. Alebo žeby tušila, ako to dopadne? Napriek všetkému Heger s Naďom bránia svoje rozhodnutie ako „ústavne čisté“, pri ktorom nič nepodcenili. „Bolo to rozhodnutie na vlastnú päsť bez toho, že by to bolo právne čisté,“ povedal pre TV Markíza ústavný právnik Vincent Bujňák, podľa ktorého vláda z tohto problému „nevykorčuľovala“ dobre. Ruky preč od celého problémy dáva i prezidentka, ktorá je najvyššou veliteľkou ozbrojených síl a prstom ukazuje na parlament, ktorý o tom mal podľa nej rozhodnúť.

Prirodzene, naši „mierotvorní“ ministri obišli aj medzinárodnú zmluvu a súhlas parlamentu, na čo si našli opäť svoje zdôvodnenie. „Toto riešenie, ku ktorému sa pristúpilo teraz nemôžeme označiť za právne čisté práve kvôli tomu, že neexistuje právne rozhodnutie Ústavného súdu vo veci interpretácie pojmu medzinárodná zmluvy vojenskej povahy,“ dodal Bujňák. Apropo, kto pozorne sleduje vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera pri otázkach o ústavnosti rozhodnutia slovenskej vlády na darovanie migov Ukrajine, hoci za ne údajne dostane „kompenzáciu“ vo výške 900 miliónov eur, tomu neušla veta: „Áno, na Ústavný súd sa môže obrátiť ktokoľvek, v čomkoľvek a kedykoľvek. Neznamená to, že uspeje!“ Bum bác! Chápete to? Aby predišli tomu, že by neuspeli, tak sa naň naši „národní“ politici radšej ani neobrátili! Však čo keby dopadli ako vyhlásenie referenda, to by bolo predsa fiasko, ktoré si nemôžu dovoliť. Veď čo by na to povedalo NATO a najmä USA? Takže, čoho sa napokon dočkáme? Pozor, dráždime hada bosou nohou, a to „nem musí dopadnúť dobre“!

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x