19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Poriadna divočina pri policajnej naháňačke – streľba na unikajúce auto a sfetovaný (ne)vodič

Zvykne sa hovoriť, že zločin nikdy nespí, je však pravdou aj to, že i policajti málokedy spia. Pri dozeraní na poriadok a dodržiavanie zákonov sa ale tentokrát policajti poriadne zapotili. Museli dokonca použiť aj streľbu!

Policajti pri svojich akciách zažívajú rozličné chvíle, pri ktorých ide občas doslova o život. Pri akcii v novozámockom okrese išlo o život nielen nevinným vodičom, ktorých ohrozoval sfetovaný cestný pirát, ale aj samotnému unikajúcemu šoférovi, ktorý mal navyše zákaz viesť motorové vozidlá do roku 2030. O priebehu celej akčnej akcie, pri ktorej policajti zastavovali unikajúce vozidlo nielen za použitia majáku, ale aj megafónu a napokon streľby, informuje v statuse nitrianska krajská polícia.

Poriadna divočina pri policajnej naháňačke - streľba na unikajúce auto a sfetovaný (ne)vodič
Policajti zadržali sfetovaného vodiča až na poli, kam odbočil, ale kde už policajtom uniknúť nedokázal. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Nepomohla ani dvojrana na predné koleso

A všetko sa to začalo tak „nevinne“. Policajti PMJ z Nitry počas svojej služby v služobnom obvode Dvory nad Žitavou spozorovali v obci Strekov vozidlo BMW, ktorého vodič mal mať podľa ich informácií uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. „Policajti chceli uvedené vozidlo zastaviť, pričom vodič nereagoval na svetelnú a zvukovú signalizáciu. Zrýchlil a bezdôvodne prechádzal do protismeru, čím ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a chcel ujsť. Ani na opakované výzvy nereagoval a v jazde ďalej pokračoval na obec Rúbaň. Následne policajti použili varovný výstrel do vzduchu, ale vodič pridal a rýchlosťou viac ako 150 km/h unikal,“ píše v úvode polícia, podľa ktorej zasahujúci policajti použili opakovane varovný výstrel, ani na ten však vodič nezastavil.

Polícia obvinila drogových dílerov, hrozí im až 15-ročné väzenie

Hliadka sa preto snažila vozidlo predbehnúť a takým spôsobom vodiča donútiť k zastaveniu, vodič však strhol volant na jej služobné vozidlo a snažil sa ho z cesty vytlačiť. „Po opakovaných výzvach cez megafón policajt vystrelil dvojranu na ľavé predné koleso, ale ani to vodiča nezastavilo. Po niekoľkých kilometroch vodič zišiel do poľa, kde začal nad vozidlom strácať kontrolu. Nakoniec ho policajti zastavili a vytiahli z vozidla von,“ opisuje takmer koniec poriadne akčnej akcie polícia. Ako sa ukázalo, unikajúci 48-ročný vodič bol na ľavom ramene postrelený, preto mu policajti okamžite poskytli prvú pomoc a zavolali rýchlu záchrannú službu. Postrelený muž sa však na bolesť nesťažoval a s policajtmi komunikoval.

Poriadna divočina pri policajnej naháňačke - streľba na unikajúce auto a sfetovaný (ne)vodič
Unikajúci sfetovaný 48-ročný vodič, ktorý mal zákaz šoférovať, navyše viezol v aute drogy. Zdroj: FB / Polícia NR kraj

Neuveriteľné: Polícia zadržala v Prahe muža, ktorý pred 27 rokmi ulúpil v Nitre 12 miliónov korún!

V aute bol nájdený hašiš, marihuana a pervitín

Zadržaný vodič policajtom povedal, že sa im snažil ujsť preto, lebo má zadržané vodičské oprávnenie, čo sa následnou lustráciou aj potvrdilo. „Vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2030. Následne bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, ale keďže javil známky požitia omamných a psychotropných látok bol podrobený odberu biologického materiálu,“ píše ďalej nitrianska krajská polícia. Z odberu vyšlo, že zadržaný vodič je pozitívny na amfetamín a metamfetamín. Na miesto bol vyslaný aj služobný pes pre podozrenie, že vo vozidle sa môžu nachádzať drogy.

„Vo vozidle bol nájdený hašiš, marihuana a pervitín, ktoré putovali na expertízne skúmanie. Polícia v Nových Zámkoch začala trestné stíhanie pre trestné činy marenia výkonu úradného rozhodnutia a pre drogovú trestnú činnosť,“ vysvetlila v samom závere statusu polícia, ktorá ešte dodala, že okolnosťami vykonaného služobného zákroku sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra. Diskutujúci Slováci pod príspevkom ocenili práci polície a, naopak, odsúdili nebezpečné konanie 48-ročného muža, ktorý skončil v policajnej cele a o jeho ďalšom osude rozhodne súd.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x