13.1 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Neuveriteľné: Polícia zadržala v Prahe muža, ktorý pred 27 rokmi ulúpil v Nitre 12 miliónov korún!

Spravodlivosť dobehla dnes už 68-ročného muža, ktorý aj s komplicom v roku 1995 vylúpil v Nitre dodávku plnú peňazí. Dnes už dôchodcu zadržali v jednej z pražských nemocníc, kam prišiel na lekársku kontrolu.

Takmer tri desiatky rokov si užíval ľahko zarobených peňazí dnes už 68-ročný muž, ktorého sa napokon podarilo vypátrať pražským kriminalistom. Ako informuje portál idnes.cz, pražskí kriminalisti zadržali muža, ktorý v roku 1995 na Slovensku vylúpil dodávku bezpečnostnej agentúry. Údajne sa vedelo, že jeden z lupičov by sa mohol nachádzať na území Českej Republiky, ale mužovi sa policajtom podarilo úspešne unikať dlhých 27 rokov. Pražským kriminalistom sa ho podarilo vystopovať až teraz, keď šiel v auguste na vyšetrenie do jednej z pražských nemocníc.

Za 12 miliónov korún ho čaká 12 rokov basy

Lúpežné prepadnutie sa stalo v Nitre na konci júla roku 1995, keď vtedy štyridsaťročný muž so svojim komplicom prepadli pracovníka bezpečnostnej agentúry, ktorý práve prevážal veľký finančný obnos. Ozbrojení zločinci si od pracovníka najprv vynútili kľúče od vozidla, a potom z neho ukradli dva kufríky s hotovosťou presahujúcou dvanásť miliónov slovenských korún. Pracovníka bezpečnostnej agentúry najskôr omráčili niekoľkými údermi do hlavy, a potom sa po nich zľahla zem. „Pátranie po páchateľovi bolo na Slovensku dlhé roky bezúspešné. V roku 2007 kriminalisti zistili, že by sa mohol pohybovať na území Českej republiky. Vydali preto európsky zatýkací rozkaz a informovali českú stranu,“ uviedol policajný hovorca Richard Hrdina.

Vysoká škola sv. Alžbety, ktorej šéfoval profesor Krčméry „zaujímavo“ udeľovala diplomy

Českí kriminalisti sa ale nemali čoho chytiť, pretože muž vystupoval pod vymysleným menom. Aj preto bolo zložité ho nájsť. Keď už polícia vyčerpala všetky operatívne pátracie prostriedky, dostala sa ku kriminalistom z desiateho oddelenia Prahy 1 informácia, podľa ktorej mal ísť hľadaný v auguste na vyšetrenie do jednej z pražských nemocníc. Pre kriminalistov potom bolo prekvapením, že namiesto agresívneho lupiča na mieste zadržali 68-ročného muža o barlách, ktorý sa priznal, že sa na kriminalistov už tešil. 

Niektorí Slováci zažili v nemocnici pri „starostlivosti zdravotníkov“ doslova desivé chvíle

Podľa jeho slov sa mu veľmi uľavilo, že už sa konečne nemusí obzerať na každom rohu, kedy si pre neho prídu. Vzhľadom na jeho zdravotný stav nemuseli policajti použiť ani putá a zákrok prebehol v pokoji. „Hľadaný si vybavil ešte potrebné lieky a potom bol prevezený na policajné oddelenie, odkiaľ putoval späť na Slovensko, kde si odpyká necelých dvanásť rokov trestu odňatia slobody,“ dodal na koniec policajný hovorca Richard Hrdina.

Dodo Púchovský, idnes.cz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články