6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Nové Zámky: Mesto chce zachrániť dominantu vianočnej výzdoby na námestí

Mesto Nové Zámky chce zachrániť dominantu vianočnej výzdoby mesta, vyše 70-ročný smrek pichľavý.

Koncom minulého roka podporilo jeho výživu hnojivami a podpornými látkami na rast a vitalitu, výčiny počasia ho však značne poškodili. Po víchriciach v posledných týždňoch sa začal strom viditeľne nakláňať. Jeho korene síce držia, ale na jednej strane dvíhajú obrubník aj plochu parkoviska. Mesto preto pristúpilo k niekoľkým opatreniam, ktoré by mohli strom zachrániť, informovala radnica.

Ulička pred mestským úradom zostala zatvorená, aby v nej neparkovali autá a neprechádzali cez ňu chodci. Vstup do budovy mestského úradu zostal naďalej prístupný. Zamestnanci spoločnosti Brantner z vianočného stromu odmontovali takmer tri kilometre káblov s vianočným osvetlením. Aby strom ešte viac odľahčili, podľa pokynov arboristu vrchol stromu zrezali a odpílili aj niekoľko konárov v strede koruny.

Najvyšší ihličnatý strom celého Hlavného námestia, ktorý stojí pred budovou mestského úradu, možno vidieť už na historických fotografiách z 50. rokov minulého storočia. Pravidelne býva dominantou vianočnej výzdoby mesta. Počas sviatkov na ňom visí približne 2800 metrov elektrických káblov s dekoračnými svetielkami.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x