20.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Polícia obvinila drogových dílerov, hrozí im až 15-ročné väzenie

Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil dvojicu mužov (45, 23) z obzvlášť závažných drogových zločinov. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Obvinení si na rôznych miestach zabezpečovali omamné a psychotropné látky (pervitín, marihuanu a hašiš). Tieto látky následne neoprávnene prechovávali pre vlastnú potrebu, ako aj za účelom ďalšej distribúcie ďalším konzumentom drog,“ informovala hovorkyňa.

Kriminalisti z Nového Mesta nad Váhom podľa nej počas vyšetrovania zaistili dve plastové vrecká so sušeným rastlinným materiálom, plastové vrecko s hnedo–zeleným lisovaným materiálom a zatavenú plastovú injekčnú striekačku s bielou kryštalickou látkou.

Predbežná analýza potvrdila, že zo zaisteného množstva drogy by bolo možné pripraviť minimálne 63 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa.

„Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvinených, s ktorým sa súd stotožnil. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ doplnila Kuzmová s tým, že obaja muži boli už v minulosti súdne trestaní.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x