12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Podnikatelia, ale aj Slováci, slová právničky Krajníkovej vás určite šokujú. TOTO video si určite pozrite, a možno vás trafí šľak. Však oni vás klamú!

Proti svojvôli obmedzovať ľudské práva súčasnou vládou sa stavia čoraz viac právnikov. Je ich však stále málo, a tak nedokážu presadiť, aby sa na Slovensku dodržiavali zákony a Ústava. „Transparentní“ noví politici ich jednoducho stále ignorujú, ba spolu s viacerými lekármi a skutočnými odborníkmi ich považujú za konšpirátorov.

Medzi právnikov, ktorí sa odmietajú podrobiť nezákonným a protiústavným nariadeniam nielen koaličných politikov, ale aj hlavného hygienika Jána Mikasa, patrí popri Štefanovi Harabinovi či Marekovi Gécim aj Adriana Krajníková, ktorá má však v súčasnosti pozastavenú svoju advokátsku činnosť. Ani ona sa nehodlá zmieriť s tým, čo sa u nás deje. Svoj názor na to prezradila v rozhovore pre ZVTV, ktorý zverejnil profil Cesta za zdravím. Vypočuť si ho stojí rozhodne za to, pretože bežný človek z neho veľa pochopí.

V núdzovom stave neexistuje možnosť obmedziť právo podnikať!

Slovensko je nariadením vlády opäť v núdzovom stave. „Núdzový stav je tu preto, aby mohla vláda ovládať občanov,“ konštatuje hneď v úvode právnička, ktorá iný dôvod núdzového stavu nevidí. Núdzový stav je podľa Krajníkovej zásah do integrity človeka. „Núdzový stav vyhlásila slovenská vláda a tým ľuďom zároveň obmedzila základné práva a slobody. Vláda ale nemá kompetenciu obmedziť základné práva a slobody, lebo to môže iba parlament. A už vôbec nie uznesením vlády, pretože Uznesenie je právny akt vlády, ktorý je akýmsi interným predpisom vlády, ktorým reguluje isté povinnosti a pokyny pre orgány štátnej správy a iné orgány verejnej moci. Uznesenie vlády nemá všeobecne právny charakter voči občanom ani právnickým osobám, ktorých nemá ako zaviazať, pretože nepatrí do skupiny právnych aktov podľa § 1 ods. 1 zákona 400 z roku 2015 O tvorbe a vyhlasovaní právnych predpisov. Nepatrí tam ako všeobecne právny predpis, ale uznesenie vlády je iným aktom, ktorý je síce vyhlásený v Zbierke zákonov, ale nie ako všeobecne záväzný právny predpis, ale ako iný akt a je záväzný iba pre orgány, ktoré ho realizujú,“ vysvetľuje právnička Krajníková.

JUDr. Marek GÉCI: Prekážka práva voliť je predprípravou na to, aby nám cez núdzový stav bolo obmedzené volebné právo?

Uznesením vlády teda vláda nemôže sama obmedziť základné práva a slobody. To môže na základe čl. 72 Ústavy len Národná rada. „A preto čokoľvek, čo vláda v núdzovom stave obmedzila, je právne irelevantné a nulitné,“ konštatuje Krajníková. „V núdzovom stave neexistuje možnosť obmedziť právo podnikať! Právo podnikať je možné obmedziť iba v čase vojny a vojnového stavu, ale nie v čase núdzového stavu! A to je veľmi vážna vec, pretože to si veľmi málo podnikateľov aj občanov neuvedomuje. Vláda, keďže nemôže obmedziť práva a slobody, lebo nie je výkonným orgánom a nevydáva vykonávacie právne predpisy pre ústavu a ani pre ústavný zákon. To môže len parlament, ktorý v rámci v zmysle vykonávací ustanovení ústavného zákona príjme či bude obmedzené právo zhromažďovania, zákaz vychádzania atď,“ pridáva právnička.

Bojovník proti rúškam: TIETO právne rady Štefana Harabina si určite prečítajte!

Na Slovensku sa teraz zákony zosúlaďujú z nezákonným stavom

„V núdzovom stave neexistuje možnosť, aj keby regulárne čl. 5 odsek 3 a 4, právo podnikať a vykonávať činnosť počs núdzového stavu,“ prízvukuje Krajníková. V súčasnosti sú však zatvorené takmer všetky gastro prevádzky a tí, ktorí ich napriek zákazu otvorili, sú pokutovaní pomerne vysokými čiastkami. „Proti takémuto rozhodnutiu je potrebné podať sťažnosť s upozornením, že pokiaľ nebude konané v súlade so zákonom, podáte trestné oznámenie za neužívanie právomoci verejného činiteľa a nadržovanie. Ja byť na mieste prevádzkarov nechám svoju prevádzku otvorenú a nechám dohrať ich hru. Treba síce rátať s tým, že voči nim začnú priestupkové alebo trestné konanie, ale treba sa brániť cez súdy, že nie je možné v čase núdzové stavu obmedziť podnikanie,“ vysvetľuje právnička, podľa ktorej na to, zo 100% istotou, nie je právny titul. Podnikanie v núdzovom stave absolútne nie je možné obmedziť uznesením vlády, a už vôbec nie právnymi aktami hlavného hygienika, ktoré nie sú všeobecne záväzné právne predpisy.

YouTube video

„Akokoľvek rozhodol Ústavný súd keď povedal, že tie vyhlášky sú v súlade s Ústavou, tak toto rozhodnutie je zlé a nesprávne. Ústavný súd tieto vyhlášky nemôže preskúmavať, pretože ho k tomu nepustí článok 125 odsek 1 písmenko A až D Ústavy kde je napísané, ktoré právne akty preskúmava Ústavný súd. A ani jeden z nich nie sú Mikasove právne akty,“ konštatuje právnička, ktorá sa skláňa pred odvahou tých Slovákov, ktorí sa postavili na odpor, pričom sú zo strany štátu šikanovaní a prenasledovaní.

Adriana Krajníková sa v závere rozhovoru vyjadruje aj k médiám, ktoré uvádzajú iba tie informácie, ktoré si želajú ministri a vláda. „Médiá nesmú byť obmedzované ničím, nesmú byť cenzurované. Každý orgán verejnej moci môže robiť len to, čo mu dovoľuje zákon, a to, čo robia niektoré ministerstvá a ich pracovníci je to, čo mu odporuje,“ konštatuje právnička, ktorá sa vyjadrila aj k tomu, že ľudia sú dnes prakticky v každom obchode kontrolovaní či sú zaočkovaní alebo prekonali koronavírus. „Nemusíte im ukazovať nič!“ hovorí v samom závere videa rázne Adriana Krajníková a dodáva, že tu sa totiž robí to, že sa zákony zosúlaďujú s nezákonným stavom.

 Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články