25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Po primátorovi Hattasovi sa vlna kritiky valí aj na prednostu. Mestskí poslanci dokonca žiadajú jeho odvolanie!

Mestský úrad v Nitre je ako parný hrniec. Vo vnútri to poriadne vrie, navonok sa však zdá, že všetko je v poriadku. Zrejme to tak ani zďaleka nie je, lebo sťažností nielen na samotného primátora, ale aj na ľudí okolo neho, pribúda.

Nitriansky primátor Marek Hattas avizoval po nástupe do funkcie veľké zmeny. A mali byť k lepšiemu. Žiaľ, toto sa mu zrejme naplniť nepodarilo, pretože ľudí nespokojných nielen s jeho prácou, ale aj jeho podriadených, pribúda. A to sa pán súčasný primátor a úspešný majiteľ už štyroch prezlečených kabátov chystá svoju funkciu v nadchádzajúcich novembrových voľbách obhájiť. Facebookový portál Hatastrofa síce už priniesol o ňom nejednu zaujímavú informáciu, ale najnovší status hovorí čo-to aj o prednostovi úradu.

Poslankyňa Petra AJDARIOVÁ si podala Hattasa: Chováš sa HROZNE

Slabo a pomaly rieši situáciu a vytvára napätú atmosféru

Súčasným prednostom a šéfom na Mestskom úrade v Nitre je Martin Horák, ktorý pred svojím nástupom do funkcie robil vedúceho odboru inovácií, transparentného riadenia a klientskej spokojnosti (!), ktorý vznikol po nástupe nového vedenia mesta. Bol aj súčasťou predvolebného tímu Hattas – Zmena pre Nitru.

Hattas a hazardné hry: Vyšetrovateľ začal stíhanie za marenie úlohy verejným činiteľom

Nuž a práve jeho, podľa profilu Hatastrofa, odporúča mestské zastupiteľstvo odvolať. „Slabo pripravené materiály na rokovanie Mestského zastupiteľstva, pomalé realizovanie investičných akcií, dlhodobé neriešenie zásadných tém (napríklad parkovacia politika), prekročenie právomoci pri výkone svojej funkcie, ako aj napätá atmosféra na chodbách Mestského úradu v Nitre vyústili do predloženia a schválenia uznesenia, ktoré odporúča primátorovi odvolať prednostu, teda de facto riaditeľa Mestského úradu,“ píše sa v statuse.

Po primátorovi Hattasovi sa vlna kritiky valí aj na prednostu. Mestskí poslanci dokonca žiadajú jeho odvolanie!
Mestskí poslanci vyzývajú primátora na odvolanie šéfa mestského úradu. Zdroj: FB / Hatastrofa

„Aj keď je nominovanie do funkcie prednostu výsostné právo primátora mesta, nedôveru väčšiny poslancov je treba vnímať ako signál, že vedenie mesta Nitra si nepočína ani zďaleka tak ako je to prezentované navonok. Mediálna PR bublina mesta je vybudovaná kvalitne, už však musí spľasnúť,“ konštatuje v samom závere profil Hatastrofa. Nuž, po ukážkach na „schopnosti“ primátora Nitry je to ďalší vysoko postavený človek, na ktorého sa sype vlna kritiky. Marek Hattas a jeho tím to teda v obhajobe premiérskej pozície bude mať hodne ťažké.

A to sa predvolebné kortešačky ešte ani poriadne nezačali.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články