25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Po meste niekto vyvesil transparenty „Primátor mesta Nitra Marek Hattas, si vlastizradca!“. Pred rokom sa bál o život

V meste pod Zoborom niekto rozvešal transparenty, na ktorých označil poslanca NR SR a nitrianskeho primátora, ktorý hlasoval za prijatie obrannej dohody s USA, za vlastizradcu.

Netušíme, či v tejto súvislosti už polícia koná a či podal primátor Hattas v tejto veci, napríklad, trestné oznámenie. Pred rokom sa totiž na políciu obrátil tiež, keď mu aktivisti pred domom zapálili štyri sviečky ako spomienku na smrť generála Lučanského. Vtedy mal doslova strach o život. Dnes transparenty komentovať odmietol.

Čierna stavba HIDEPARK: Bude sa búrať ďalšia kontajnerová stavba? Dokumenty o dodatočnom povolení stavby a kolaudácii

Nie všetkým sa pozdáva, že spočiatku nezávislý aktivista Marek Hattas stihol za dva roky „prevliecť“ politický kabát už trikrát. (Nezávislý, Za ľudí a SaS). Najnovšie už chystá štvrtý, inšpiroval sa zrejme bratislavským kolegom a pripravil novú predvolebnú stratégiu, politickú stranu Tím Kraj Nitra. Skôr, než táto strana, však medzi domácimi zarezonovalo jeho hlasovanie v parlamente za prijatie obrannej dohody s USA. A tak, ako aj iných politikov, aj doma ho niekto označil a zaradil medzi politických vlastizradcov.

Aj Hattas je „hrdinom“, ktorému po označení vlastizradca akosi došla reč

Po meste niekto vyvesil transparenty „Primátor mesta Nitra Marek Hattas, si vlastizradca!“. Pred rokom sa bál o život
Neznámi „podporovatelia“ nitrianskeho primátora Mareka Hattasa vyvesili na jednom z cestných mostov takýto transparent. Zdroj: čitateľ nitranoviny.sk

Viacerí poslanci nášho parlamentu sa po podpise za uzavretie dohody stali úhlavnými nepriateľmi Slovákov, ktorí im to dávajú patrične najavo. Mnohí sa toho zľakli a požiadali o pomoc. No a už to máme aj pod Zoborom!

„Marek Hattas je vlastizradca! Hanbi sa!“ napísal ktosi na transparent, ktorý vyvesil na jednom z cestných mostov v Nitre. Na inom zase stálo: „Primátor mesta Nitra Marek Hattas, si vlastizradca!“ Nuž, pocta, akú si Hattas isto nepredstavoval. A tobôž nie v čase, keď sa chystá opäť kandidovať na post primátora.

Hattas hlasoval za „obrannú“ dohodu s USA a zaradil sa do skupiny vlastizradcov. Ľudia mu to nezabudnú! Tvrdí Štefan Polačik

Po meste niekto vyvesil transparenty „Primátor mesta Nitra Marek Hattas, si vlastizradca!“. Pred rokom sa bál o život
Aj takéto plagátiky možno vidieť v Nitre. Zdroj: Čitateľ nitranoviny.sk

Prirodzene, oslovili sme aj samotného primátora a poslanca parlamentu Mareka Hattasa a spýtali sme sa o, čo hovorí na uvedené transparenty, či nemá strach z prípadného útoku na jeho osobu, respektíve, či na páchateľov toho „ohavného“ činu nepodá trestné oznámenie. Jeho odpoveď bola však strohá: „Ďakujem, nebudem to komentovať.“ Nuž, čo dodať? Nič. Voľby ukážu, či si Marek Hattas obháji svoje primátorské kreslo, alebo si bude musieť po roku zbaliť kufre nielen z pozície nitrianskeho primátora, ale aj poslanca Národnej rady.

Nezávislý Hattas je prezliekač kabátov! Aj toto si myslia o súčasnom primátorovi Nitry ľudia, ktorí ho na jeho poste už vidieť nechcú

Po meste niekto vyvesil transparenty „Primátor mesta Nitra Marek Hattas, si vlastizradca!“. Pred rokom sa bál o život
Nitriansky primátor Marek Hattas už vie, čo si o ňom niektorí obyvatelia mesta po jeho schválení „obrannej“ dohody s USA myslia. Komentovať to ale nechce. Foto: Jozef Uhlárik

Pred rokom sa bál o život

Jeho dnešné mlčanie je nepochopiteľné, pretože minulý rok sa na políciu s dôverou obrátil, keď mal dôvodnú obavu o svoj život a zdravie jeho rodiny. 7.1.2021 primátor podal trestné oznámenie na OO PZ Nitra, z ktorého vyplývalo podozrenie zo spáchania prečinu nebezpečné vyhrážanie. Ešte v ten deň bolo trestné stíhanie vo veci začaté, na základe zaisťovacieho úkonu a to vydaním veci na tom skutkovom základe, že vtedy neznámy páchateľ na múriku plotu pred rodinným domom, kde primátor býva, zapálil štyri kusy sviečok nezistených rozmerov, značiek a farieb, po tomto stál vo vzdialenosti asi päť metrov od plota rodinného plotu, zotrval na mieste asi jednu minútu a potom odišiel.

Hattas a hazardné hry: Vyšetrovateľ začal stíhanie za marenie úlohy verejným činiteľom

Týmto konaním vzbudil u poškodeného (primátora) dôvodnú obavu o jeho život a zdravie jeho rodiny.

Primátor uviedol, že toto konanie považoval za vyhrážku v súvislosti s povinným testovaním, alebo aj v spojitosti so smrťou gen. Lučanského.

Po meste niekto vyvesil transparenty „Primátor mesta Nitra Marek Hattas, si vlastizradca!“. Pred rokom sa bál o život

Polícia napokon osoby, ktoré tam sviečky zapálili, vypátrala, uviedli, že si chceli len uctiť pamiatku nebohého generála a nič viac. Nikoho nechceli zastrašiť, zabiť, vyhroziť ani ublížiť. Jeden z dotyčných toto konanie oľutoval a vec považoval za nedorozumenie.

Polícia vec postúpila na Okresný úrad, na odbor všeobecnej vnútornej správy, na prejednanie priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články