17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Oremus: Verím, že ten, kto zinscenoval návrh na vyhlásenie konkurzu voči FC Nitra, nepripraví niečo obdobné s poslancami

Minulotýždňové štvrtkové zasadnutie mestského zastupiteľstva v Nitre riešilo aj jednu „horúcu“ tému. Ňou bol futbalový klub so 114-ročnou tradíciou FC Nitra, na ktorý podalo Mesto Nitra a Nitrianska investičná s.r.o. na súd návrh na konkurz. Dôvodom mal byť jeho 288-tisícový dlh voči mestskej organizácii.

Ako sa však na mestskom zastupiteľstve ukázalo, a ako neskôr zistil aj portál nitranoviny.sk, táto „iniciatíva“ nielenže neprešla mestským zastupiteľstvom a teda poslanci ju neschválili, ale zrejme za ňou stojí najmä samotný primátor Hattas, čo medzi riadkami naznačil v rozhovore aj dnes už bývalý šéf Nitrianskej investičnej s.r.o. František Refka. To, že nitrianski mestskí poslanci napokon dali ešte FC Nitra šancu svedčí aj status Petra Oremusa, člena Dozornej rady FC Nitra a bývalého hráča klubu, a zároveň i poslanca nitrianskej župy.

100 dní Hattasa vo funkcii: Hlúpa ignorácia a žiadne odpovede, toto je NÁŠ primátor?

Oremus: Verím, že ten, kto zinscenoval návrh na vyhlásenie konkurzu voči FC Nitra, nepripraví niečo obdobné s poslancami
Člen Dozornej rady FC Nitra a bývalý hráč klubu, ale zároveň i poslanec nitrianskej župy Peter Oremus sa teší, že mestskí poslanci ešte dali klubu so 114-ročnou tradíciou šancu zachrániť sa. Zdroj: FB / Peter Oremus

Schválené uznesenie prinieslo tri dôležité rozhodnutia

Poslanci mesta Nitra dali podľa Oremusa na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva novému vedeniu FC Nitra šancu na pokračovanie v záchrane futbalového klubu so 114-ročnou históriou. Peter Oremus pre vysvetlenie priložil aj schválené uznesenie k materiálu o FC Nitra, ktoré prinieslo tri dôležité rozhodnutia:

Oremus: Odvrátili sme totálny kolaps FC Nitra a zachránili aj mládež. Práce je však ešte veľa

1. Schválenie splátkového kalendára pre FC Nitra, a.s. na nevyúčtovanú dotáciu z roku 2019 vo výške 48 975 eur. Mesačná splátka by mala byť v sume 4000 eur.

2. Vypracovanie súdnoznaleckého posudku na nesporný majetok FC Nitra, a.s., ktorý je aktuálne blokovaný Daňovým úradom Nitra. Následné vypracovanie kúpnopredajnej zmluvy medzi FC Nitra a mestskou spoločnosťou na uvedený majetok v spolupráci s Daňovým úradom Nitra na sumu podľa súdnoznaleckého posudku. Finančné prostriedky pôjdu priamo na účet Daňového úradu na úhradu dlhu v celkovej výške 110-tisíc eur.

3. Predloženie nájomnej zmluvy na futbalový areál pod Zoborom medzi Nitrianskou investičnou, s.r.o. a FC Nitra, a.s. na ďalšiu sezónu. Podpísaná nájomná zmluva je nevyhnutná príloha pre získanie licencie Útvaru talentovanej mládeže na ďalšie obdobie od Slovenského futbalového zväzu.

FC Nitra a Nitrianska investičná. Zasiahnu do podivných finančných machinácií orgány činné v trestnom konaní?

Chcem sa ešte raz poďakovať všetkým poslancom, ktorí si všimli doterajšiu tvrdú prácu nového vedenia klubu FC Nitra, a.s. a podporili tento materiál. Verím, že ten, ktorý zinscenoval návrh na vyhlásenie konkurzu voči FC Nitra, nepripraví niečo obdobné aj voči rozhodnutiu poslancov mestského zastupiteľstva,“ dodal na záver Peter Oremus. Ukáže napokon nitriansky primátor Marek Hattas svoju pravú tvár, že on športu pod Zoborom vôbec nefandí, alebo uzná svoju prehru a začne sa správať ako ten, ktorému by malo záležať nielen na rozvoji športu v meste, ale tým aj na zdraví jeho obyvateľov? 

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x