15.9 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

100 dní Hattasa vo funkcii: Hlúpa ignorácia a žiadne odpovede, toto je NÁŠ primátor?

Uplynulo pomyselných sto dní Mareka Hattasa vo funkcii primátora krajského mesta Nitra. Pri tejto príležitosti som mu opäť poslala niekoľko otázok, na ktoré som očakávala, nielen ako novinárka, ako najmä ako obyvateľka mesta Nitra, seriózne odpovede.

100 dní Hattasa vo funkcii: Hlúpa ignorácia a žiadne odpovede, toto je NÁŠ primátor?
Marek Hattas (zdroj.fb, arch)

Hattas je navyše aj poslancom NS SR, teda žije z peňazí daňových poplatníkov, a je preto jeho svätou povinnosťou odpovedať na otázky každého z nás. Primátor však ani tentokrát na naše otázky nereagoval a neodpovedal. Musím skonštatovať, že takýto prístup si k žiadnemu z nás v minulosti nedovolil ani predchádzajúci primátor Jozef Dvonč, ktorý zásadne odpovedal na všetko, a dokonca aj na nepríjemné otázky, ktoré sa mu vonkoncom nepáčili.

Hattasovi schválili poslanci len základný plat: Nové zastupiteľstvo už úraduje

Hatttas však zašiel ešte ďalej, jednoducho sa rozhodol, podľa môjho názoru, hlúpo, až detinsky, ignorovať otázky, na ktoré odpovede čakáme všetci. Nielen ja, ale aj čitatelia portálu nitranoviny.sk, medzi ktorými sú určite aj jeho priaznivci a voliči. Onedlho sa budú na Slovensku konať predčasné parlamentné voľby a tento prístup si treba pamätať. Osoba, ktorá chce byť politikom, a pritom ignoruje základné právo verejnosti byť informovaný o jeho činnosti, by nemala zastupovať nikoho. Napokon, komu potom takýto politik skladá účty? Alebo si fakt myslí, že na informovanie verejnosti stačí iba facebookový profil? (Ale možno už primátor Hattas kandidovať do parlamentu nebude, neviem).

Marek HATTAS: Otázky bez odpovedí (Kvôli pracovnej vyťaženosti pána primátora a prebiehajúcim dovolenkám sa nám rozhovor nepodarí uskutočniť) (foto)

Tu sú otázky, ktoré som primátorovi Nitry adresovala a skúste si teda na ne odpovedať sami.

1. Uplynulo už pomyselných sto dní od vášho druhého zvolenia za primátora krajského mesta Nitra. Máte za sebou štyri primátorské roky, dokonca aj tri roky ako poslanec NR SR.  Viete dnes povedať, že ste boli na tieto pozíciu dostatočne pripravený?

2. Do primátorského kresla ste zasadli druhýkrát, čo vás motivovalo uchádzať sa o znovuzvolenie?

3. Keď ste sa stali prvýkrát primátorom, bez problémov ste porazili vo voľbách dovtedajšieho primátora Dvonča. V posledných voľbách ste však získali iba 8175 hlasov, v roku 2018 to bolo 12385 hlasov. Čomu pripisujete tento pokles?

4. Jedným z kľúčových bodov vášho predvolebného programu je téma Udržateľný rozpočet odolný voči neočakávaným udalostiam, Rozumné narábanie s majetkom mesta Nitra, Maximalizovať čerpanie externých finančných zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky v rokoch 2023 – 2026. Viete tieto tri body konkretizovať a povedať, ako ich napĺňate?

5. Darí sa vám aj to aj s podporou súčasného rozloženia mestského zastupiteľstva?

6: Máme za sebou obdobie pandémie, nastali nejaké komplikácie pri plnení vašich programových priorít?

7. Teraz máme zasa energetickú krízu, ako mesto začalo reagovať na túto situáciu, v čom začalo šetriť a aké opatrenia pripraví do budúcnosti tak, aby zvýšilo svoju energetickú hospodárnosť? Ako plánujete riešiť na úrovni mesta energetickú krízu?

8. Nitrania sú stále nespokojní so zvyšovaním daní a poplatkov, prečo k tomu mesto siaha, nedajú sa nájsť finančné zdroje niekde inde? Navyše, je to aj pomerne nešťastná a drahá parkovacia politika. Čo s ňou?

9. Demografický vývoj Nitry je nepriaznivý, ľudia odchádzajú bývať do okolitých obcí, čomu to pripisujete? Na druhej strane sa mesto zahusťuje stavbami, kto v nich bude bývať?

10. Vy ste zároveň aj poslancom NR SR, spolupracuje v rámci mesta aj s nejakými parlamentnými kolegami? Budete opäť do parlamentu kandidovať?

11. Zhodnoťte svoju doterajšiu spoluprácu s mestským zastupiteľstvom. Aké máte plány na budúcu spoluprácu?

12. Okrem dobrých ohlasov však zrejme vnímate aj tie negatívne… Za čo vás ľudia najviac kritizujú?

13. Myslíte si, že je dnes Nitra lepším mestom než bola pred vašim nástupom do funkcie?

14. Čo konkrétne považujete za svoj najväčší úspech a prínos pre toto mesto?

Nuž, ako, odpovedali ste si?

Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

1 komentár

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
1 Komentár
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Miloš Pekárik
1 rok späť

Tento trkvas a jeho kamoši tu nič normálne nerobia.Cesty v Nitre katastrofa! Parkovanie detto. Len pre cyklistov sa tu stavia. Dement! Nakupuje za drahé peniaze stavebný odpad z Berlína! Už len to tu potrebujeme. A tie stĺpiky po meste? Nenormálne!!

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

1
0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x