14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Oni likvidujú Slovensko v priamom prenose. Je len jediný spôsob, ako ich vypnúť. Referendom. Za každú cenu! Burcuje Blaha

To, čo sa dnes deje na Slovensku vo vládnych kruhoch, tu v jeho modernej ére ešte nikdy nebolo. Hádky medzi koaličnými partnermi, či už vo vláde alebo v  parlamente, sú tu v podstate na dennom poriadku. A ľudia? Tí sa na to všetko musia len v nemom úžase pozerať, lebo na nich vládna koalícia akosi nemyslí.  

Je zvláštne, že vo vláde sú strany, ktoré majú v názve „obyčajní ľudia“, ale aj „Za ľudí“, „solidarita“ či „rodina“, lenže vôbec sa tak nesprávajú. Slováci však majú čím ďalej tým väčší pocit, že im vôbec nevládnu „obyčajní ľudia“, ktorí už vôbec nie sú „Za ľudí“, ktorí s nimi nemajú „solidaritu“ a zbedačovaným rodinám v súčasnej mimoriadne zlej dobe pomáhajú len veľmi málo. Prirodzene, v statuse to koaličníkom na plné ústa vykričal aj ich večný kritik a známy sociálny demokrat, podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Prečo to vlastne robia? Aký to má zmysel?

Blaha hneď v úvode priznáva, že minister financií a šéf strany OĽaNO Matovič je prípad skôr pre psychiatra. A keďže on na to erudíciu nemá, na to, čo najnovšie stvára sa ide pozrieť čisto politologicky. Vecne, a bez emócií. „Matovič obvinil Sulíka z toho, že pripravil Slovensko o 4 miliardy. V skutočnosti ho viní za niečo, čo vyrokoval Heger z OĽaNO.

A keďže najsilnejšou stranou vo vláde je Matovičovo OĽaNO, Matovič vlastne hovorí, že on sám je zodpovedný za to, že Slovensko prišlo o 4 miliardy. Tomu sa hovorí politický masochizmus,“ píše hneď v úvode poriadne sarkasticky Blaha. „Matovič zaútočil na SaS aj svojim návrhom na zvýšenie daní. Chce ním vykryť zvýšenie platov učiteľov. A áno, je mimoriadne trápne pre ministra školstva Gröhlinga, ak tento vlastne zareže platy pre učiteľov. To, čo robí Matovič, sa v trestnom práve nazýva vydieranie. V psychológii to má takisto pomenovanie – sadizmus. Ale v politológii je to vlastne lacná politická kampaň,“ pridáva ďalej smerácky podpredseda.

Blaha sa vytešuje: Mali sme pravdu, keď sme Slovensko varovali pred Matovičom!

„Predpokladajme, že ako dieťa malý Igor trhal žabám nohy a vyžíval sa v tom, ako sa zvíjali bolesťou. Teraz chce to isté robiť so Sulíkom. Akosi zabudol, že Sulík nie je žaba, necíti bolesť a nemá emócie. Ani empatiu. Je typický sociopat. Zaujímajú ho banky, biznis a teplé rožky. Sulík to bude znášať ďalej – ako teflón,“ smeje sa Blaha na šéfovi liberálov, ktorý, aby zostal vo vláde znáša všetky ataky svojho bývalého kamaráta Matoviča. „Prečo to vlastne robia? Slovensko je na dne a oni sa dokola hádajú? Aký to má zmysel?“ pýta sa Blaha, podľa ktorého v skutočnosti SaS aj OĽaNO prestali vládnuť. „Už si iba robia naprieky, ale nerobia to samoúčelne. Oni sú už v tvrdej predvolebnej kampani – a chcú to takto ťahať až do 2024,“ predvída smerák čo nás čaká najbližšie dva roky.

Blaha to opäť zaklincoval: OĽaNO aj SaS ukazujú celému Slovensku, že to nie sú vládne strany, ale krúžky cirkusantov!

V skutočnosti sú Matovič aj Sulík sociopati

„OĽaNO bude ukazovať, aká je SaS-ka bezcitná neoliberálna strana. Bude vymýšľať najsociálnejšie návrhy na svete, pretože vie, že im to SaS-ka vždy zablokuje. A tak Matovič nič poriadne nepresadí, ale vždy bude mať výhovorku – on je úplný Albert Schweitzer a strašný konzervatívec a hrozne prorodinný a tak, len zlí neoliberáli, ako Sulík či Čaputová ho vždy zarežú. Pre Matoviča je to užitočné. Dúfa, že takto presvedčí jednoduchších voličov, aký je úžasný ľudomil. Chalan, čo zneužíval matku na daňové podvody – no neverte mu,“ pokračuje smerák v o svojom sarkazme, ktorý ale ani zďaleka nekončí.

„Sulík na tom takisto mobilizuje svojich. Jeho voliči sú bohatí podnikatelia, prípadne sfanatizovaní mladí neoliberáli, ktorí pracujú v korporáciách a sociálny štát považujú za číre zlo. Každý sociálny balíček, ktorý Sulík zareže, z neho robí hrdinu pre sociopatov a zbohatlíkov. A to on potrebuje. Matovič so Sulíkom si politicky vzájomne pomáhajú – a Slovensko medzitým kvôli nim zahníva,“ konštatuje podpredseda Smeru-SD.

Oni likvidujú Slovensko v priamom prenose. Je len jediný spôsob, ako ich vypnúť. Referendom. Za každú cenu! Burcuje Blaha
Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

Celé je to podľa Ľuboša Blahu len hra, ktorá sa vypláca obom. „Ak ich ľudia neprekuknú. V skutočnosti sú tak Matovič, ako aj Sulík, sociopati, ktorí trhajú žabe nohy – a tou žabou je Slovensko. Im nejde o žiadnych učiteľov ani rodiny. A nejde ani o egá Matoviča a Sulíka. Toto je účelová a cynická politická hra – oni likvidujú Slovensko v priamom prenose, pretože si myslia, že im to prinesie percentá,“ prízvukuje v závere Ľuboš Blaha, ktorý ešte dodáva a zároveň slovenský pospolitý ľud vyzýva: „Nie, táto koalícia sa sama nerozpadne. Naopak – všetky tieto oplzlé hádky im náramne vyhovujú. Je len jediný spôsob, ako ich vypnúť. Referendom. Za každú cenu!“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články